Zaloguj się, aby obserwować  
southbull

Siew QQ a Poznaniak??

Polecane posty

southbull    1

Witam wszystkich!

Mam do was takie pytanko, gdyż postanowiłem zasiać sobie trochę kukurydzy na próbę żeby zrobić kiszonkę(na razie 0,5 ha) i zastanawiam się czy mogę zasiać ją poznaniakiem?? Jeżeli ktoś z was siał to proszę wszelkie info na ten temat!! Jak gęsto( jakie ustawienia na tabeli wysiewu wchodzą w grę?) w jakich odstępach siewki siewnika powinny być obok siebie ustawione i na jaką głębokość? Jakie są ewentualne wschody po tym siewniku? Z góry dzięki !!

Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja poznaniaka miałem przestawionego typowo do QQ sialiśmy nim do 3ha rocznie, miałem 4 sekcje co 45 cm i za tym ciaglem walce zalane betonem, wschody były gorsze od punktowego i to był jeden z powodów zrezygnowania z siana kukurydzy poznaniakiem


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

a my właśnie się zastanawiamy czy znowu nie przerzucić się na poznaniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

No ja myślałem siać tak co 3 siewkę i na standardową głębokość tak jak normalne zboże a co do koszenia to miałbym ją kosić jednorzędówką albo orkanem. CO polecasz bo ja nie mam jeszcze żadnego sprzętu bo jak pisałem to będzie mój pierwszy raz więc nie wiem na co się zdecydować. sąsiad ma jednorzędówkę a mam jeszcze możliwość wypożyczenia orkanu. co sądzicie?? czy po orkanie będe był w stanie uzyskać dobą jakość paszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Orkan w kukurydzy to porażka. Zostają duże kawałki kolb i całe ziarna, zbyt długa sieczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

wschody moim zdaniem są jeszcze lepsze jak po punktowym z resztą zależy jakim bo u mnie w tym roku siał meprozetem to szału nie ma. Możesz spokojnie siać tylko nie pamiętam jak z tymi ustawieniami napewno będziesz musiał wziąć wymiary rostawu rządek sieczkarni która będzie ci kosić zatkaj niepotrzebne otwory tymi zapadkami i po podwieszaj nie potrzebne lejki no a gęstość to po prostu podjedź kawałek wysiądź rozgrzeb rządki i ustaw mniej więcej co 2 cm ziarno

 

 

Co 2 cm ziarno? Jeśli to wogole urośnie to ciekawy jestem skąd się kolba weźmie. 12 cm chyba miałeś na myśli.

 

Do autora tematu, jeśli masz zamiar siać 0,5 ha to spokojnie możesz zrobić to poznaniakiem. Z drugiej jednak strony,usługa zasiania takiego kawałka profesjonalnym siewnikiem nie powinna być droga, a późniejszy efekt nieporównywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

No tutaj nie ma co dyskutować, ale niestety nie mam dostępu do takiego siewnika i nawet nikt w okolicy nie posiada a z drugiej strony tak jak pisałem chcę dopiero spróbować żywienia kiszonkami i stąd mój temat w tej sprawie. Naprawdę uważacie że orkan w tym wypadku to porażka i tylko szkoda pracy i kukurydzy??

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja sieje starym konnym siewnikiem. Rzędy co 48 cm. Oryginalne siewniki sieją za szeroką. Jeśli bym miał takim siać to po dwa razy żeby rzędy były gęściej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

Jednorzędówką bym ci radził my też kosiliśmy kilka lat ursusem c360 1 godz kosiło się przyczepę i jest czas na ugniecenie pryzmy nawet c360. No a z tym odstępem to trochę faktycznie przesadziłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

W kiszonce z kukurydzy chodzi o to,żeby ziarno było uszkodzone bo wtedy je krowa strawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak masz ciąć orkanem to sobie daruj QQ i zasiej jakieś zboże na kiszonkę. Wtedy orkanem można ciąć.

 

BUSTED 1 godzina 1 przyczepa?? Ja tnę około 20-30 min/rozrzutnik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

andrzej2110 mój znajomy dosiewał po punktowym starym konnym siewnikiem tylko że zespawanym z dwóch to dwa razy taki jest i jeszcze lepszą miał kukurydzę po tym konnym jak po tamtym tamta po punktowym była jakoś strasznie rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

ja tam siewnikiem zbozowym bym nawet na ogródku nie zasiał bo nie ma sensu, kukurydza nie wykształci ani kolby . Skoro chcesz siac to zainwestuj i zrób pozadną pasze:) a nie pozalujesz i koszty napewno sie zwroca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

andrzej2110 to była przyczepa bodajże 4,5 tony i jeszcze miała burty dorabiane i kosiło się 1 terenową bo c360 nie dawała rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

dokładnie z tym ziarnem że musi byś naruszone u nas kiedyś taki kosił i całe ziarna były nie naruszone to jak krowa narobiła to jak by placek ziarnem QQ zsypał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Sieje od kilku lat już. Czasami zdarzyło się ze jakiś rządek był rzadziej posiany. I wcale były większe rośliny ani kolby. Często wręcz przeciwnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

z tą opłacalnością to różnie bywa z resztą wszyscy wiemy jak jest;/ ja mam jak narazie b.małe gospodarstwo i dochody u mnie są kiepskie ale chciałbym się rozwinąć..ale odchodzę od tematu.. nie mam tak jak już wcześniej dostępu do ludzi którzy mogliby wykonać dla mnie taki siew dlatego pytałem w temacie o poznaniak.. a co do koszenia to zrobię tak jak radzicie postaram się zrobić to sieczkarnią..a już jeżeli mi sie nie uda to jako ostateczności użyję czegoś innego bądź zbiorę, wysuszę i będę ciął sieczkarnią stacjonarną na silnik:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

U nas na sąsiedniej wsi gospodarz sieje kukurydze siewnikiem tylko famarolem chyba cos koło 6 hektarów ale on kosi to jednorzędówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

tomusgigant a to jest jakaś rożnica czy takim siewnikiem czy takim moim zdaniem jak ma urosnąć to i po konnym urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southbull    1

czyli jaki najlepiej rozstaw siewek ustawić?? tak około 45cm odstępu międzyrzędzi??będzie ok? jutro zobaczę czy czasami na tabeli wysiewu nie mam kukurydzy bo w temacie chodziło mi też o ustawienie siewnika do siewu..ale jak tak teraz myślę to QQ chyba tez tam była więc sprawdzę to..jak narazie stoi pod ścianą na samym końcu garażu i nie mam się jak do niego dostać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

southbull jak nie zrobisz sieczkarni to lade wyciągnij :lol: nie no żart może ktoś zdąży kupić sobie sieczkarnie samojezdną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

to jest tak jak z rzepakiem, jak wschodzi to do oka jest najładniejszy ten co jest siany gesto tzn 10 kg i wiecej na ha i nie opryskany a jak opryskasz na jesien i zasiejesz 3,5 kg to jak wschodzi to jak sie ktoś nie zna to powie ze lipa jak sie krzewi to sie potem oczy otwierają i przy zbiorze jest potwierdzenie :)z kukurydzą jest to samo. Ja na piachach sieje co 15 , 16 w rzedzie co 75 cm jak na dobrej ziemi to co 14 :) i nikt nie powie ze konnym zasiejesz lepiej albo poznaniakiem a powiedz moze po jakim punktowym tym konnym poprawiales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj