Zaloguj się, aby obserwować  
Sweex

Jaki ciągnik proponujecie??

Polecane posty

Sweex    0

Witam tak jak w temacie zastanawiam się nad kupnem ciągnika w grę wchodzą

-MF 575

-MF 675

-Zetor 7211

 

Który z tych polecacie?

Ile pala na Mth?

Jakie maszyny do nich zakładacie i co się w nich psuje?

Edytowano przez Sweex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

czesc zetora bym ci poleciła ale do czego to ma byc bo te mf są z przednim napędem i troche nieda sie ich porównac z tym zetorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

Ma on być ciągnikiem głównym.

Wszystkie podane ciągniki przeze mnie nie maja przedniego napędu.

Masz możne 7211?? ile pali?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Witam, wybrał bym zetora 7211 tylko w takim super stanie lepiej trochę przepłaci i części są tańsze nie wiem ile pali ale wydaje mi się że zetory to smoki na paliwo ale nie wiem czy akurat ten model. A co do tych MF to są dobre traktory ale części są drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Smokiem nie jest..ale łyknie więcej niż mf. Ma 66km, dobrą blokadę mech. różnic. jest silny jak na swą moc.. :) W ciężkiej robocie (orki) spali do 12L ON :) To nie dużo.. :) Komfort super, skrzynia też dobra. :)

Jestem użytkownikiem 7211 :)

EDIT: Jak coś chcesz więcej o nim widzieć wal do mnie na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

mam 7245 pali jakis 12 litrów na ha orania 3x40 na 4 klasie ziemi nie wiem ile na motogodzinę (ale miałem wcześniej ursusa 4512 to palił duzo mniej). do tego agregat 3,2m a znajomy ciągnie takim 7211 2,5m uprawowo siewny bierny tylko dużo ciężarków z przodu. :huh: awarii nie miałem za wiele jakieś pierdoły uszczelka pod głowicą raz mi poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

Witam, wybrał bym zetora 7211 tylko w takim super stanie lepiej trochę przepłaci,i częnsić są tańsze nie wiem ile pali ale wydaje mi się że zetory to smoki na paliwo ale nie wiem czy akurat ten model.A co do tych MF to są dobre traktory ale częnsić są drogie.

 

 

Na jednym z forum czytałem to ktoś mówił że za naprawę skrzyni w MF675 zapłacił 20tys!!!

tylko ta z "multipower" 12+4

A masz może tego zetorka ?

wiesz o nich coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jobsik    0

radził bym zetora, ma duża i cichutką kabinę

Edytowano przez jobsik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

Też mi się podobają te maszyny:)

Edytowano przez Sweex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

Oj koledzy wszystkie te 3 traktory są dobre i wszystkie maja zalety jak i wady.

Lecz nie wiem co się tak czepiacie tego MF seria 6xx to bardzo udana seria mało palą, bardzo mała awaryjność , komfort pracy itp. Mój wuja ma MF 690 4x4 80 KM od czasu kiedy go ma a to już z 5 lat nic w nim nie robił jedynie co to łożysko w przednim kole wymieniał. Ciągnik oszczędny na godzinę pracy w pługu 4 x 45 na 3,2 klasie ziemi spala ok 8 litrów. Część nie są wcale takie drogie a takie pierdoły jak np. filtr oleju itp pasują od ursusów. Ma dużo zalet lecz jego wada jest mała kabina jednak wszystko jest w niej pod ręką. Zetor z tej serii to dobra maszyna ma komfort, ma dobry uciąg, dużą kabinę lecz jednak ma ta jedną dużą wadę trochę dużo pali. więc jako ciągnik pomocniczy czy uniwersalny do wszystkiego się nie nadaje bo dużo pali a co innego jako główny ciągnik w ciężkich praca jego spalanie mieści się w normie. Więc jak pisałem każdy traktor ma swoje zalety i wady i jaki komu będzie odpowiadać takiego sobie kupi :) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcioIZY    1

Ale 7211 ma 66 KM i w 50 min godzine nie zaorze 1 ha. MF Którego ja wymieniłem ma 80 KM zaorze w takim czasie... więc nie ma porównania. PS. MF 675 ma 68 KM

Edytowano przez tomcioIZY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

napisalem 4.5-5 l na motogodzine , motogodzina= godzina pracy na 1800 obr silnika czy masz ciezką prace czy lekką to ty decydujesz ile gazu mu wcisniej, możesz orać na 1800 obr silnika a i możesz 2200 im wiecej obrotow tym szybciej nabijesz mtg a ja ci podalem ile pali na mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweex    0

napisalem 4.5-5 l na motogodzine , motogodzina= godzina pracy na 1800 obr silnika czy masz ciezką prace czy lekką to ty decydujesz ile gazu mu wcisniej, możesz orać na 1800 obr silnika a i możesz 2200 im wiecej obrotow tym szybciej nabijesz mtg a ja ci podalem ile pali na mtg

ok dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Tak dla waszej niewiedzy to zetor 7211 posiada 62km a nie 66

Co do tych ciągników to nie będę sie wypowiadał bo nie jeździłem żadnym z tych MF ale na twoim miejscu bym pojeździł pooglądał te MF i zetory wtedy będziesz wiedział który Ci lepiej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak dla waszej niewiedzy to zetor 7211 posiada 62km a nie 66

O matko.. dużo jeszcze razy napiszesz źle? ? Zetor 7211 ma 66km! i ma 3592Ccm pojemności.

Jak masz pisać nieprawdę/bzdury to lepiej nie pisz o tym,czego nie wiesz.

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

A może Landini 7550 (mf 274 s) 75km , 8550 (MF 294 s) 85km , 6550 ( MF 274 SK) 65km, są to massey fergusony serii d 2xx różnią się tylko kolorem i logo.

 

Za tą cene co MF można mieć Landini 4x4 który ma tylko inny kolor - skrzynia kabina silnik to samo co mf.

 

Tabela - Modele Massey Ferguson i odpowiadające im Modele Landini i Kod katalogowy silnika Perkins:

http://www.lecomte-tracto-pieces.fr/lecomte/_pdf/J01_LANDINI_sommaire.pdf

 

Dane techniczne modeli 6550 7550 8550:

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/112-landini/808-landini-6550-8550.html

 

Czym rózni się MF od Landini:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32893-massey-ferguson-czy-landini-okolo-90r/page__fromsearch__1


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

Maniek,wuja ciagnika szuka ? Czy ci sie farmtraki przejadły ??? :lol:


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ciągnik szukam dla wuja a Farmtracki są w porządku wcale mi się nie przejadły. B) B)


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

To nie wiem nad czym sie wuj zastanawia,zeta odstawił bym juz na starcie.


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj