dralo5

Z czego najtaniej zrobić szklarnie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dralo5    27

Witajcie.

 

Jak najtaniej zrobić szklarnię na własny użytek. Niewielką taką może 3,5x6m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U na zrobiona jest ze starych okien drewnianych :) A na dachu jest folia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja miałem zrobioną z okien ale całą jedynie z jednej strony był mur, bo przybudowałem ją do stodoły. W tamtym roku nie odśnieżałem dachu no i zarwał się pod ciężarem śniegu i trzeba było rozebrać :D a miałem 6m długą 3 szeroka i 2.5m wysoka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwasq    5

Takie nie wielkie to spotykam zrobione ze starych okien ale trwalsza i masywniejsza była by metalowa konstrukcja :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A mi chodzi ze nie z okien zrobić tylko normalnie mam tafle szkła i konstrukcje zrobić. Ale się naczytałem sporo to chyba najtaniej wyjdzie zrobić foliowy mimo tego że mam szkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Koncepcja forumowicza ,,nuszka007,, bardzo mi się podoba sam mam podobny pomysł tylko ze coś większego bym chciał no i przede wszystkim takiego żeby można było w tym stać.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuuudlaty    0

Konstrukcje najlepiej zrobić z rurek, nie prętów czy profili kwadratowych itp. - nie przeciera się. To czy folię przepala zależy ilu jest sezonowa (1rok = 2 sezony), czyli np. UV-6 = 3lata (u mnie często wytrzymuje 4 lata, później się kruszy). W teorii jak masz boki ze szkła, góra z folii to jest tunel foliowy (stawiany na zgłoszenie). Jak masz górę ze szkła to w teorii to jest szklarnia i tu już trzeba pozwolenie.

 

Edit: Wejdź na alledrogo i wpisz "namiot NS 6", po 290zł możesz kupić konstrukcję z wojskowego namiotu 4.7m szeroki, 5m długi, 2.5m wysoki. wystarczy tylko dorobić jakieś drzwi. Czy taniej wyjdzie samemu wyginać rurki i spawać, nie wiem.

Edytowano przez kuuudlaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Zrobić belki drewniane do jakiejś ściany boki z okien a góra z foli najlepsza koncepcja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ja wykorzystałem na górę stelaż od naczepy, która miała wypukły dach, na dół pospawałem ramkę i drewniane pionowe słupy. Jako, że wykorzystałem 2 przęsła, to wychodzi dł. 510, szer. 245, wys. ok. 220(nie mierzona). Góra ma zaokrąglone kształty, więc folia tam nie ucierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

Kolega zrobił sobie z starych szyb od autobusu po 5 zł za sztukę z uszczelką a ramę z profila 40#40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Moim zdaniem najlepiej jest dostawic do sciany takową szklarenke,jesli oczywiscie mas ztaka mozliwosc.Wtedy nie musisz roic takiej mocnej konstrukcji, nawet jak sie uprzesz to z drewna mozesz całosc zrobic,tylko musisz dobrze zakonserwowac.A jak masz własne szyby to lepiej ich użyj.troche więcej zabawy i kosztów ale to trwalsze rozwiązanie,no przynajmniej teoretycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja123    0

Lepszym pomysłem jest kupno, nie jest to duży koszt a wytrzyma dłużej. Tunel posiadam już od bardzo dawna, sprawdzoną firmą którą moge polecić jest Das company. Niskie ceny za dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj