Zaloguj się, aby obserwować  
sebe92

cienka ściółka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebe92    0

Witam. Co myslicie o oborze na cienkiej ściółce uwięzionej lub wolnostanowiskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

No zgadzam się....co chwilę będziesz musiał wywozić obornik ale za to nie będziesz potrzebował dużej ilości słomy....... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Co do tej słomy to mocno się mylisz! Nawet na płytkiej ściółce trzeba słać i to sporo więc słoma idzie.

Sebe92 musi dokładnie określić jaki system utrzymania ma na myśli miejsce do leżenia ma mieć słomę czy nie, na korytarzach ścielimy słomą czy nie opcji jest dużo a każda ma swoje wady i zalety.

Najmniej roboty to legowiska podniesione na matach lub czymś takim a ścielimy tylko na korytarzach (wtedy wychodzi mało słomy). Tutaj niestety niedogodność bo trzeba przynajmniej trzy razy dziennie wybierać obornik a druga sprawa że jest on rzadki i płyta obornikowa musi mieć wysokie murki oporowe bosię wszystko rozpłynie.

Jeżeli budować nową oborę to tylko ruszty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

w moich okolicach niektórzy (Ci co maja hydrauliczne zgarniaki) mówia inaczej, inni inaczej..

 

jedni, że wystarczy raz na jakis czas wrzucic po stanowiskach a w zgarniak tylko troche zeby łatwiej zgarnac 'pulpe' i nie zamazać zgarniaka...

 

inni, że trzeba słać dużo żeby mieć krówki czyste.

 

prawdy sie nie dowie.. taki naród :P

 

a co do wolnostanowiskowych na sciółce to nie wiem, bo w mojej okolicy dominuje ruszt. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Mój znajomy ma oborę wolnostanowiskową płytko ścieloną ze stanowiskami.Raz dziennie wypycha obornik turem a na naścielenie 60krowom potrzebuje dziennie 2 baloty 120*120.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Sorka ze sie wcinam z temat ale co sadzicie o ściółce w postaci trocin i słomy ?? Znam paru którzy właśnie tak robią lecz żaden mi nie wytłumaczył w pełni czy sie opłaca czy nie. Może ktoś z was to praktykował?


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

sama słoma tak ale trociny to juz przesada.trociny zakwaszają glebę.no chyba że masz dużo kasy na wapno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

mniej słomy to automatycznie mniej obornika.no chyba ze komus nie zalezy na tanim nawozie.

my mamy obore na głęboko i mało co stosujemy nawozów mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gulczas    0

Znajomy ma wolnostanowiskową plytko ścieloną. Ścieli dwa razy w tygodniu po 2 bele i krowy są czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Nie wiem czy moją można nazwać płytką czy głęboką. Stoją tam tylko jałówki-dwadzieścia sztuk, jest to wiata i na początek zawsze daję cztery bele i potem tak co tydzień po dwie, po miesiącu wszystko turem na gnojownie i od początku. Jałówki są czyściutkie z tym że stół paszowy jest na zewnątrz i tam też zostaje lwia część odchodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto trzyma dużo krów to chyba logiczne że potrzebuje dużo nawozu i tym bardziej obornika no chyba że ma dużo kasy i stać go na duże ilości nawozów ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ale nawozami sztucznymi nie poprawi struktury gleby a obornikiem tak.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

A ja myślę że bardziej chodzi o dostępność słomy, bo jeśli jej nie ma się odpowiedniej ilości to tylko ruszt zostaje. Rolnik ma wygodnie, krowa już nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc w takiej sytuacji nic nie pozostaje jak szukać i kupować obornik ;) nawozami sztucznymi dużo nie zdziała.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja za darmo odmawiałem słomę ;p


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby u nas tak było. W naszych stronach trzeba grube pieniądze płacić za słomę!! Ale i tak wolimy płacić za słomę i krowy dzięki temu mają wysoki standard życia niż dawać tyle za nawozy mineralne.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

U mnie darmo oddają ile tylko byście chcieli. Ja w tym roku to sobie przebierałem gdzie bliżej i lepsza słoma albo ładniejsze kawałki do prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

To wszystko załeży od regionu. U mnie za darmo nikt nie oddawał, ale grubych pieniędzy też się nie płaci, tak w normie. Np. ja za taką ładą żytnią, zaraz po kombajnie i blisko domu dawałem po 100 zł za ha, oczywiście sam prasowałem.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj