sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

maxiben    23

jak to codow nie ma a na jaka cene liczyczysz? jakbym napisal rok temu ze teraz bedzie cena ok 6zl to to bys powiedzial ze jestem nienormalny ale wtedy pisalem ze jak nawet bedzie po 6zl zywiec to niektorym nie bedzie sie oplacalo bo nie potrafia efektywnie hodowac i moze ty sie do nich zaliczasz?

gago rozumiec mam ze 8zl to z haka w kl e

skiba7.50 +2%premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

2 dni temu, 120sztuk dunczyka

8zł+vat. Pojechały do ZM ,,Zakrzewscy" :D

Przy takich cenach to tylko tuczarnie stawiać :P

Ja zawsze PBZ hodowałem, więc niezbyt się orientuje, ale czy taka cena, to jakiś kontrakt, czy poprostu wystaczy to, że to duńczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Dunczyk czy nie to nie ma zadnego znaczenia. To cena wbc wiec liczy sie glownie miesnosc i wybojowosc.

U mnie na sobote 6.1 netto

 

A co do ceny uwazam ze jest za wysoka bo znow wszyscy rzuca sie na swinie i za kilka miesiecy bedziemy mieli dolek. Jak dla mnie 5.6-5.8 poki co mogla by sie utrzymywac wtedy byla by stabilna sytuacja

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Poki zboze bedzie w cenie zbyt duzo ludzi nie wroci do swin.

PRzez kilka lat nauczyli sie ze zasieja i maja spokoj niemusza do swinek biegac.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Jak ktoś zrezygnował to już tak szybko do tego "gnoju" nie wróci. @lukaczmarek, co do wybojowości to nie w każdym zakładzie jest liczona, tam gdzie ja oddaje nie jest. Pobliska masarnia we wtorek było 5.8 netto. Cena bardzo dobra, tym bardziej że u nas " zagłębie świńskie" jest. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Jeżeli chcaiłbym sprzedawać WBC, to jak mam to zrobić, i ile można na tym zyskać? (rocznie odstawiam około 250 tuczników)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Dunczyk czy nie to nie ma zadnego znaczenia. To cena wbc wiec liczy sie glownie miesnosc i wybojowosc.

U mnie na sobote 6.1 netto

A co do ceny uwazam ze jest za wysoka bo znow wszyscy rzuca sie na swinie i za kilka miesiecy bedziemy mieli dolek. Jak dla mnie 5.6-5.8 poki co mogla by sie utrzymywac wtedy byla by stabilna sytuacja

 

Co do znaczenia że jak sie odstawia duńczyka nie ma znaczenia to niepowiedziałbym, poniewaz dzwoniąc do zakładów mięsnych gdy sie mówi że jest to duńczyk to cena idzie do góry 10 lub 20groszy na WBC,oczywiscie miesnać i wybojowość jest najważniejszym czynnikiem, ale na dunie nadrabiam ceną i ilością co zawsze daje wzwyżkę o 20-30 groszy.Co w sumie daje od 30-50groszy na kilu.

 

Jeżeli chcaiłbym sprzedawać WBC, to jak mam to zrobić, i ile można na tym zyskać? (rocznie odstawiam około 250 tuczników)

Wszystko zależy od towaru, jeżeli masz w tucznikach 56-57% mięsności to z powodzeniem mozesz wstawiać, a zyski są jak miesność jest. A co do poprzedniego pytania nie jestem zwiazany z żadnymi zakładami, sprzedaje tam gdzie drożej dają i jest rzetalną firmą. Do tych zakładów wstawiam 4 raz, i złego słowa nie powiem, a co do porozumienia z firmą zawsze się umawiam na jedną cenę wszystkie i każde kilo miesa w tucznikach poszło po 8zł+vat.

Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeżeli chcaiłbym sprzedawać WBC, to jak mam to zrobić, i ile można na tym zyskać? (rocznie odstawiam około 250 tuczników)

 

To tylko inny sposób rozliczania i nic nie musisz na tym zyskać.

Ojciec sprzedaje tuczniki ze średnią mięsnością 59% i lepiej płaci zakład rozliczający za żywca niż inny wbc ale ten drugi ogólnie chachmęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

No to masz fajne układy. Ja będe musiał się rozejrzeć, może przejdne na WBC, ale jak to jest z zabieraniem świnkom życia. Trzeba mieć jakieś papierki, czy można dać do jakiegoś zakładu zajmującego się tym. I ile kosztuje zabicie takiej jednej świnki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

No to masz fajne układy. Ja będe musiał się rozejrzeć, może przejdne na WBC, ale jak to jest z zabieraniem świnkom życia. Trzeba mieć jakieś papierki, czy można dać do jakiegoś zakładu zajmującego się tym. I ile kosztuje zabicie takiej jednej świnki?

 

nic nie kosztuje zabicie, poprostu sprzedajesz i cie nic nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

aha. To ja to źle zrozumiałem xD

Sorki, ale jestem nowy, i nieogarniam jak można sprzedawać, hodować, handlować trzodą. Moje początki ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turysta246    0

Kujawsko-pomorskie cena:5,60+ vat, spadek w porównaniu z ubiegłym tygodniem o 10 groszy. Świń podobno jest tyle co w 1964 roku a zakłady mięsne nadal skąpią. Chyba sami chcą się pogrążyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

gdzie wy macie takich odbiorcow?? u mnie znajomy ma 500szt do odstawy i mowi ze po 6zl daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

jak ma kiepski towar.ja wlasnie sie umowilem na niedziele 6.20 netto -1% waga ogolna i co wazne holender! 101szt.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To niech szuka lepszego odbiorcy albo ma towar o średniej mięsności w granicach 53% to więcej nie dostanie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

u mnie mała poprawa z ceną, ale i tak słabiutko w moim regionie płacą ;[ , wczoraj 15 szt 5,5 + vat, mam nadzieje że cena się poprawi za 2 tygodnie, bo szukuję się większa partia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj