sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

zawi    0

Jeszcze kilka dni skupu interwencyjnego i znowu 2,80+vat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ci którzy płacą za tuczniki poniżej 5 złotych za kg. wagi żywej to są złodzieje i sk***ysyny!!!.Czyli wszyscy !

Pisząc te słowa zaznaczam że od ponad 5 lat nie hoduję świni nawet na własne potrzeby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ile czasu potrwa jeszcze ten skup na potrzeby przechowalnictwa?

U nas po 3,80+ vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Dzisiaj już słyszałem że skup właśnie się skończył...

Tylko czy to prawda?? Mówił to koleś który prowadzi skup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

lukaszmareczek gdzie? ja dzwoniłem koło środy to były 4 brutto.

 

Mam jeszcze taka kwestię do poruszenia. Mianowice chodzi mi o to, skąd informacje o stanie pogłowia trzody w polsce w tym czy innym kwartale/ roku. Dziś przeczytałem w Tygodniku Rolniczym bądź co bądź optymistyczne prognozy dotyczące wzrostu cen, na skutek spadku pogłowia loch od lipca do listopada o 30k sztuk, skąd oni mają takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

takie dane może biorą z agencji, przecież każdy rolnik prowadzi dokumentację, porównali ilość i im wyszło... według mnie tak jest, ale czy jest tak jak piszę to nie wiem

gdzie w łódzkim są po 3.9+Vat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1

Pogłowie loch nie daje pełnego stanu trzody chlewnej może być nawet bardzo niskie bo jak polscy rolnicy sprowadzają po tysiące warchlaków z Dani Holandi albo Niemiec to automatycznie robi się nadwyżka i te prognozy można sobia o d..e obetrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Myślę, że sprowadzane warchlaki można nawet liczyć w milionach...

Jednak myślę, że ma to jednak przełożenie, Ci którzy zlikwidowali stado podstawowe raczej na pewno nie przestawili się na cykl otwarty i sprowadzanie prosiaka(budynki, wyposażenie itd...). Sprowadzany świniak swoją drogą, jednak spadek pogłowia loch na pewno ma odbicie w pogłowiu, do którego także są wliczane przecież sztuki sprowadzone z zagranicy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Warm-mazur. powiat iławski cena:: 3,60+Vat.

U góry pisał jakiś kolega @Andrzej1210 to patrzcie uważnie bo się podaje za @Andrzej2110 za naszego najlepszego moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Kurcze, 3.60 + vat u was ? To odbiegajac od tematu ubojnia płaci mi wiecej za krowe :o

U nas ceny trzody w granicach 4zł/kg :mellow:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

dziś znów sprzedałem partie i tak samo po 3.9 + vat myślałem że pójdą jeszcze w góre. łódzkie a dokładnie miejscowość Bielawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja po niedzieli odstawiam 14 sztuk po 4.20 na czysto , ale dołączam się do sąsiada , bo po 14 sztuk nikt by mi nie przyjechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Witam! Dziś chyba lekko w górę.

Duda 5.10+vat za kl.E

Na spędach 3.70-3.80+vat

Ceny dotyczą małych parti i podlegają negocjacji przy dużych,wyrównanych partiach

W Wielkopolsce oczywiście!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj