Skocz do zawartości
sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena

czy dobrze zrozumiałem? przy cenie za klase s- 6,6 wychodzi po 5,15 za żywą? :blink: mi gdy wyszły poubojowo w kl E, cena za tą klase wynosiła 6,6 i na żywą mi wyszło wtedy po jakieś 5,35zł. Wiem dokładnie bo były zważone przed odjazdem. oczywiście cena bez umowy bo dużo nie choduje, ok 80sztuk w roku tylko. przed samymi świętami powinienem znów sprzedawać poubojowo i wtedy zobaczymy jak tym razem wyjdą. cena za E podobno 6,6. Taka sama cena jak rok temu, a śruta rzepakowa rok temu po 1100zł/t, a teraz 1400, sojowa wtedy po 1700 ,a teraz po 2400 :wacko:

policz sobie cena 6.6- 22 %= 5,148 zl wiec okolo 5.15 proste chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

fergusonki    36

To ty się jeszcze ciesz u mnie 4,9+vat

 

miesiac temu o zlotowke wyzej sprzedawalem ;o

 

Jutro sprzedaje po 5.10 :o i jeszcze laske robia ze biora...

 

znowu sciagaja do nas jakas padline!..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

no ok, może i masz racje. Ja liczyłem tak że kwotę którą otrzymałem(spisaną z faktury), podzieliłem przez żywą wage i wtedy mi tak wyszło że cena była 6,6 za E, a wyszło mi 5,35zł na żywą. przykład: waga żywa= 1000kg, do zapłaty = 5000zł. 5000:1000=5 ;) tak to liczyłem. oczywiście cena 5,35 to cena netto. NIe jestem obcykany w tych cenach wbc jak się powinno to liczyć bo rzadko oddaje poubojowo ale liczyłem na zwykły "chłopski rozum"

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Z tą ceną z WBC na żywiec to jakos tak dziwnie, bo np. 6.6 WBC - 22% wybojowsci=5.14 ale w odwrotną strone to wyjdzie całkiem inny wynik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To liczymy inaczej 6,6-22%(1.452)= 5,148 +1.452= 6.6 i nic tu dziwnego.

cover masz umówioną cenę bazową do której dochodzą dodatki za mięsność i wagę. Jeżeli słabo się wybiły możesz ceny bazowej nie osiągnąć a co za tym idzie nawet ceny tzw.spędowej.

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariox    2

Wielkopolska powiat Ostrów Wlkp. cena 4.90 netto.

Edytowano przez mariox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    26

Ale powiedz mi co będzie się działo jeśli nie potrafimy zadziałać, cwaniak Duda obniża bo bardzo duże ilości sprowadził a wystarczyło by mu zakład zablokować i nie wpuścić żadnego spowadzanego to zaraz inaczej by śpiewał

powiat Krotoszyn 4.9+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    33

Z tą ceną z WBC na żywiec to jakos tak dziwnie, bo np. 6.6 WBC - 22% wybojowsci=5.14 ale w odwrotną strone to wyjdzie całkiem inny wynik..

Nie wiem jak Wy liczycie ale z 6.6 -22% to czarno na białym 5,4 i tyle mnie wyszły w E w tamtym tygodniu +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy liczycie ale z 6.6 -22% to czarno na białym 5,4 i tyle mnie wyszły w E w tamtym tygodniu +vat

 

 

 

masz kalkulator oblicz sobie sam 6,4 bo teraz jest taka cena dudy 6.4-22% czasami nawet 23 % odchodzi ale policzmy 6.4-22%=4.992 netto i to klasa s przewanie srednio wychodza w kl e wiec wyjdzie okolo 4.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    33

Nie wiem jak liczysz ,ale coś ciężko ci idzie ,chyba do szkoły nie chodziłeś

podam przykład według twoich obliczeń ze 100 odjąć 22% wg ciebie wychodzi 78, a tak nie jest, bo ze 100 odjęte 22% to zostaje 82 , i większość przyzna mi rację i nie chce się kłócić o byle bzdurę

Jak by tak wychodziło na WBC to kto by sprzedawał świnie w ten sposób wg twoich obliczeń było by to taniej jak na skupie, a wszyscy więksi hodowcy sprzedają na WBC i liczą tak jak ja a nawet ważą przed ubojem w domu tj różnica wg skupu 50-70 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiekszych twoich pier**l nie slyszalem odstawiasz na wbc ? jaka szkole ty konczyles ? bo ja ciebie nie obrazam cwaniaku.

jak moze ci wyjsc 82 ? chyba normalne ze 100-22 to wychodzi 78 a nie 82 ????????? ty chyba zerowki nawet nie skonczyles !

 

ps powiem ci ze bardzo duzo hodowcow odeszlo od wbc bo oszukiwali na tym bardzo dobrze i nei jeden mi to przyzna

 

Nie wiem jak liczysz ,ale coś ciężko ci idzie ,chyba do szkoły nie chodziłeś

podam przykład według twoich obliczeń ze 100 odjąć 22% wg ciebie wychodzi 78, a tak nie jest, bo ze 100 odjęte 22% to zostaje 82 , i większość przyzna mi rację i nie chce się kłócić o byle bzdurę

Jak by tak wychodziło na WBC to kto by sprzedawał świnie w ten sposób wg twoich obliczeń było by to taniej jak na skupie, a wszyscy więksi hodowcy sprzedają na WBC i liczą tak jak ja a nawet ważą przed ubojem w domu tj różnica wg skupu 50-70 gr

 

 

wiekszych twoich pier**l nie slyszalem odstawiasz na wbc ? jaka szkole ty konczyles ? bo ja ciebie nie obrazam cwaniaku.

jak moze ci wyjsc 82 ? chyba normalne ze 100-22 to wychodzi 78 a nie 82 ????????? ty chyba zerowki nawet nie skonczyles !

 

ps powiem ci ze bardzo duzo hodowcow odeszlo od wbc bo oszukiwali na tym bardzo dobrze i nei jeden mi to przyznacena spedowa na dzien dzisijeszy to 4.6 netto

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    33

Chyba Chodziłeś do szkoły ale specjalnej i skończ temat

ze 100- 22% =78 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wszyscy cię wyśmieją na tym forum :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ty 10 lat kiblowales ale w kazdej klasie i ty skonczy odejmij 100-22 to ile wychodzi ? chyba nie twoje 82 bo ty nie umiesz liczyc cwaniaku ile ty mas zlat 16 pewnie jestetm duzo starszy od ciebie !!!! szacunku troche prosze !!!!!!!!!!!!!!!!! policz sobie na kalkulatorze bo ty chyba nawet tego nie umiesz !!!!!!!!!!!!!!!!! normalnie wybuchne smiechem co ten dzieciak wygaduje

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

do kogo to? 5.40 za holendra.dodalem cene bo tu bedzie ciekawie jak moderator zajzy

Edytowano przez tedizetor56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×