Skocz do zawartości
sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena
lukaczmarek    265

Nie wiem czego nie rozumiecie. U mnie cena za wagę żywą jest 4,9 zł i to jest podstawa. ja dostaje za mięsność 40 gr dodatkowo, czyli 5,3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie rzeznie placa 6.6-6.8 za klase s wiec wychodzi okolo 5.15 za najlepsza klase nie wiem czy ktos doklada od ceny na zywa wage dopodstawowej 40 gr ale watpie w to moze maksymalnie z 20 gr to ktos tam moze dolozyc i tyle !!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

chyba w marzeniach za 5.10 moge zawiesc twojemu zkladowi 3 tys swin i nie gadaj ze dodatki sa 50 gr bo to bzdury i biednym ludziom macisz w glowie !!!!!!!!!! pokaz fakture jak ci zaklad doklada 50 gr zobaczymy kto mowi prawde

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Cena na tuczniki północna wielkopolska 4,70 netto....Spadek przez tydzień o 10 gr. O podwyżkach na razie nie ma mowy. Podobno chłodnie pełne. A rolnik i tak musi sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teoretycznie max 45 groszy przy miesnosci srednio powyżej 60% klasa wagowa do 95 kg WBC z umową i vat.

Praktyka pokazuje jednak że to mrzonki, gdy mięsnosć dobra wybicie tuszy drastycznie spada nawet do 77%, nie mówiąc konfiskacie lek wet (tzw ropnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    265

chyba w marzeniach za 5.10 moge zawiesc twojemu zkladowi 3 tys swin i nie gadaj ze dodatki sa 50 gr bo to bzdury i biednym ludziom macisz w glowie !!!!!!!!!! pokaz fakture jak ci zaklad doklada 50 gr zobaczymy kto mowi prawde

 

Dokłada mi 40 gr jak pisałem a nie 50. Podaj maila to bardzo chętnie wyślę ci fakturę. Zresztą dodatki 20-40 gr ma u nas większość ludzi którzy oddają większą liczbę świń.

Acha faktura jest z piątku i cena 5,3 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U nas na mięsność nie patrzą bo świń brakuje , kupują jak leci.

Cena 5.80 na rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur10021    33

poszły dzisiaj po 4,90zł+vat kuj-pom poprostu zakłady teraz wyczerpały zapasy z magazynów i dlatego jest taka cena niska skupią teraz po tej niższej cenie zapełnią chłodnie i dopiero wiosną coś może podwyższą cenę tak jest co roku i rolnik zawsze w d*pe kopany to jest wszystko mafia

Edytowano przez artur10021

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Ja nie narzekam masarnia płaci mi 5.30 netto ale się wstrzymałem i znalazłem kupca prywatnie który mi zabrał dziś 15 szt po 6.30 i pieniądze do reki a nie jak w masarni 5-6 tygodni trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

juz dzis podobno 4.8zł pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    18

Kolego @Jurmiczek, nie oddawałem do primy, bo gdy ona się tworzyła to pewnie jeszcze byłem w podstawówce to raz, a dwa nie rozumiem jak mogły świnie w transporcie ginąć? Do mnie też przyjeżdżają po świnki choć mam do nich 9 kilometrów. Mają wynajęte do tego celu przewoźnika, mojego dobrego znajomego i on zbiera tuczniki od gospodarzy w ilości do 45 sztuk, max chyba 50. Jeździ ze swoim pracownikiem na zmianę, także o takich numery mowy nie ma. poza tym od czasu Prime Food dużo się zmieniło, na lepsze muszę przyznać.

 

Co do ceny żeby spamu nie było, dziś przyszła faktura z ostatniej dostawy (ten tydzień) : Średnia mięsność 54.44% średnia cena netto 6.75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

obecnie rzeznie placa 6.6-6.8 za klase s wiec wychodzi okolo 5.15 za najlepsza klase nie wiem czy ktos doklada od ceny na zywa wage dopodstawowej 40 gr ale watpie w to moze maksymalnie z 20 gr to ktos tam moze dolozyc i tyle !!!!

 

czy dobrze zrozumiałem? przy cenie za klase s- 6,6 wychodzi po 5,15 za żywą? :blink: mi gdy wyszły poubojowo w kl E, cena za tą klase wynosiła 6,6 i na żywą mi wyszło wtedy po jakieś 5,35zł. Wiem dokładnie bo były zważone przed odjazdem. oczywiście cena bez umowy bo dużo nie choduje, ok 80sztuk w roku tylko. przed samymi świętami powinienem znów sprzedawać poubojowo i wtedy zobaczymy jak tym razem wyjdą. cena za E podobno 6,6. Taka sama cena jak rok temu, a śruta rzepakowa rok temu po 1100zł/t, a teraz 1400, sojowa wtedy po 1700 ,a teraz po 2400 :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×