sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

andrzej612b    227

lubelskie cena w dół 20-30gr czyli 4.70zł + vat za żywca. Do kogo polecacie sprzedać ponad 30szt tucznika na wagę żywą? - To chyba czas zwijać interes , w zeszłym roku trzeba było do łożyć stówkę do sztuki bo było coś 3,4 zł - a teraz po kosztach ? starzy ludzie mówili czego nie dojesz to do leżysz , to po co robić na innych ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

to nie rob proste zmusza cie kto do hodowania swin ty zwiniwsz interes a ja go rozwine

kl e 6.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Wczoraj z sasiadem pojechałem kupić parke prosiaków na kujawy 300zł czyli 150 za sztuke i to dla siebie nie na spęd oczywiscie. bo na spęd to żal kasy wydawać na prosiaki żeby dokładać do świń. bo co z tego że 5 zł jest. ta cena to od 20 lat sie utrzymuje [ od 2,80 do 4,80 zawsze w przeciagu roku było i tak skakało po 89r] a wszystko inne ile po drożało życie koszty pracy na wśi. Te świnie to wegetacja żadnego zysku policzyc można 150 za prosiaka zboże koncetraty prąd robota i zysku tyle co w pysku. Stwierdzam że świnie to ..... Lepiej zboże sprzedać prosto z pola i bedzie to samo albo wiecej i bez roboty przy tym ch.....!!!!

Niech zakłady miesne same sobie choduja i same sobie wmawiają że ta cena koło 5 zł na dzień dziśiejszy to coś wspaniałego :) [bo w agrobiznesie to co drugi dzień takie coś gadają ]

Edytowano przez Lesssiu007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Lubelskie 4.7 zł +VAT ,w ciągu tygodnia spadek o 20 groszy

 

Waga żywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Jak wy myślicie przy czym jest więcej pracy przy opasach czy przy trzodzie w cyklu zamkniętym sory że w tym temacie ale proszę o odpowiedź ludzi którzy cokolwiek wiedzą o hodowli trzody i bydła :) waszym zdaniem co jest bardziej opłacalne bo nie wiem w co zainwestować . Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

dzięki czacha17 ale tam jest tylko o cyklu otwartym z tego co ja wywnioskowałem a mi zależy na zamkniętym Proszę o pomoc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

dzięki czacha17 ale tam jest tylko o cyklu otwartym z tego co ja wywnioskowałem a mi zależy na zamkniętym Proszę o pomoc pozdrawiam

Praca jest i przy jednym i przy drugim , lecz przy sprzedaży gdy są nagłe spadki cen ,tucznika przetrzymasz max do miesiąca , natomiast bydlaka można przetrzymać do lepszej ceny o wiele dłużej i nie dostać po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

lubelskie cena wytargowana na 4.85+VAT za wagę żywą przy ilości 33 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Wczoraj z sasiadem pojechałem kupić parke prosiaków na kujawy 300zł czyli 150 za sztuke i to dla siebie nie na spęd oczywiscie. bo na spęd to żal kasy wydawać na prosiaki żeby dokładać do świń. bo co z tego że 5 zł jest. ta cena to od 20 lat sie utrzymuje [ od 2,80 do 4,80 zawsze w przeciagu roku było i tak skakało po 89r] a wszystko inne ile po drożało życie koszty pracy na wśi. Te świnie to wegetacja żadnego zysku policzyc można 150 za prosiaka zboże koncetraty prąd robota i zysku tyle co w pysku. Stwierdzam że świnie to ..... Lepiej zboże sprzedać prosto z pola i bedzie to samo albo wiecej i bez roboty przy tym ch.....!!!!

Niech zakłady miesne same sobie choduja i same sobie wmawiają że ta cena koło 5 zł na dzień dziśiejszy to coś wspaniałego :) [bo w agrobiznesie to co drugi dzień takie coś gadają ]

nie do knoca sie z tym zgodze to jest biznes jak nie bedziemy umiec porzadnie i tanio produkowac to takie biadolenie bedzie powszechne jednym sie nie oplaca i likwiduje a drugi w to miejsce wstawia liczac na zysk przyroda nie lubi prozni ekonomia jest bezwzgledna i nie ma litosci wiosek niby prosty [pozostanie profesjonalizm]ale nie wielu mu sprosta zostana najlepsi hodowcy 1 ,2 moze 3 gospodarstwa trzodowe na wies jak nie my to zachod nas wyprze a tego bysmy nie chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dziś się chowa aby zarobić, kiedyś się chowało bo każdy chował - nikt wtedy za wiele nie liczył.

 

Tak samo jest z trzodą, ziemią, bydłem jeden kasuje/sprzedaje a drudzy się "biją" aby przejąć ten zysk.

 

Dziś liczy się rachunek ekonomiczny. Z 10 ha roślinnej nie wyżyje 4 osobowa rodzina a z 100 ha już co innego, a zysk z 1 ha taki sam (liczby przytoczyłem poglądowo żeby nie było że kogoś utrącam bo z 10 ha warzyw można już ładnie żyć).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Przez tą aferę z solą świnie poszły w dół niestety

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

Nam dzisiaj stały odbiorca płacił 5.45 netto ale już innym rolnikom na spędzie tylko 5.20 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

No może i tak ale ogladając agrobiznes to od bardzo długiego czasu ciagle te same bzdury tam gadaja kiedy bym nie właczył zawsze gorka i górka nie ma komu sprzedać itp, a jednak jakoś im sie kreci, to tez jest zmowa cenowa i robienie wody z mózgu rolnikom . Poza tym mase rolników już wykończyli i wykańczają bo było 18 mil świń niedawno w zeszłym roku juz 13 a obecnie jest 12,5 mil i dalej spada a to nie zlikwidowało 10/15 rolników tylko cała masa Je***ła to dziadostwo, Bo sie nie da pasze, zboże, Koncentraty, prad życie itp ile po drożało a tu ciagle to samo żadnej stabilnosci i tylko w kółko[2,80-5zł żywa no teraz w grudniu troche wiecej] ale już dziś mamy 4,60 zł i dalej spada. Niedługo bedzie tak ze na paliwo nie bedzie stać bo na pewno bedzie drożeć a śninie łatwo przewidzieć że cena bedzie ta sama co przez ostatnie 20 lat. Ja tam jestem zdania że świnie to niech sobie zakłady miesne chowią w tej cenie a ja wole zborze sprzedać i bede miał to samo albo wiecej bez roboty przy tym dziadostwie. I nie gadajcie mi że da sie rozwijac na tym bo jak by tak było to by rolnicy o 5,5 mil mniej nie chowali !!!! I mIeszkam w kuj- pom i z jakim kolwiek rolnikiem nie gadam to każdy ku**wi na te świnie!!! [ A 12,5 mil świń jest bo podawali w agrobiznesie ostatnio]. Pozdrawiam i życze wytrwałości :P

Edytowano przez Lesssiu007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj