sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

iwona    0

iwona-do PINI jest nie pewne?i jak można wiedzieć to na jakich warunkach sprzedajeż?Masz jakieś premie?itp.

Tłumaczę Wam że poszły przez pośrednika , żadnych premii , musiałabym podpisać z nimi umowę a tego nie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Dzisiaj poszło 30sztuk po 6.30 WBC do Czerniewic. Świnie zabrali o 7 rano bo musiały jak najszybciej do uboju trafić czyli świń zakładom zaczyna brakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Dzisiaj poszło 30sztuk po 6.30 WBC do Czerniewic. Świnie zabrali o 7 rano bo musiały jak najszybciej do uboju trafić czyli świń zakładom zaczyna brakować

moje zdanie jest takie ze caly czas im brakuje towaru tyko spekulują rynkiem opuszczając cene by sprawdzic ile jest towaru na rynku to jest dla nich jedyny sposob a jak zwykle cierpimy na tym my.pozdrowil.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Taaak to spekulacja , gra na rynku - ogólnie świń nie ma a na zachodzie drożej no i dochodzą koszty transportu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Na początku powiedzieli nam cenę 6.10 ale jak usłyszał facet że raczej zdecydujemy się odstawić do DUDY to za godzinę zadzwonił i zaproponował 6.30. Za jakiś czas dzwonił koordynator skupu z DUDY i jak się dowiedział po ile odstawiamy to się tylko zapytał kto tyle daje ale odpowiedzi nie uzyskał... Mi się wydaje że zakłady maja jakąś niepisana umowę i jakby kolo z DUDY się dowiedział do kogo odstawiam to by do nich zadzwonił i ich opierdzielił że się z ceną podnoszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Taaak zakłady się zmówiły i próbowały kto da mniej , obecna cena była z piętnaście lat temu a np. paliwo wtedy kosztowało 1, 40 zł. o wacie nikt w tedy nie słyszał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Na początku powiedzieli nam cenę 6.10 ale jak usłyszał facet że raczej zdecydujemy się odstawić do DUDY to za godzinę zadzwonił i zaproponował 6.30. Za jakiś czas dzwonił koordynator skupu z DUDY i jak się dowiedział po ile odstawiamy to się tylko zapytał kto tyle daje ale odpowiedzi nie uzyskał... Mi się wydaje że zakłady maja jakąś niepisana umowę i jakby kolo z DUDY się dowiedział do kogo odstawiam to by do nich zadzwonił i ich opierdzielił że się z ceną podnoszą...

Prawda jest taka ,ze Ci duzi typu Duda i Skiba ustalają cenę. A jeszcze pośrednik musi swoje zarobić . Nie ma cudów żeby przez tydzień cena spadła o 80gr. Typowe badanie runku i robienie głupka z rolnika.A świń nie ma wcale dużo. Jeszcze jak ktoś musi kupić zboże to mu się całkiem nie kalkuluje hodować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Prawda jest taka ,ze Ci duzi typu Duda i Skiba ustalają cenę. A jeszcze pośrednik musi swoje zarobić . Nie ma cudów żeby przez tydzień cena spadła o 80gr. Typowe badanie runku i robienie głupka z rolnika.A świń nie ma wcale dużo. Jeszcze jak ktoś musi kupić zboże to mu się całkiem nie kalkuluje hodować .

Prawdopodobnie swego czasu jak jeden z mniejszych zakładów poniósł cenę o 20gr ponad poziom Dudy to do niego zadzwonili z PKM i powiedzieli że ma obiniżyć cenę. On że nie ma tucznika to ktoś z PKM że przywiozą mu świń ile chce po 20gr taniej niż teraz ma cenę. Nie wiem ile w tym prawdy to są słowa kierownika skupu w tym zakładzie.

Dawno powtarzałem że PKM to pierwszy cenę zbija a ostatni ją podnosi. Podobno mają nawet 3 cenniki dla dzwoniących, dla sprzedających i dla tych z którymi mają umowy. Grneralnie zakładz badziewie nawet pod względem płac znam rzeźników którzy tam po 1600zł na rękę chapią po 10 godzin. Ja od nich nie sprzedałem ami 1 tucznika i prędzej oddałbym biednym niż do nich sprzedał. Jak widzę ich prezesa to śmiech mnie szarpaie. Ma początku rolnicy nie mieli towaru dobrej jakości ciągle to powtarzał, potem był towar w małych partiach(poszli na Ukrainę i chcieli chyba całą zawojować i umoczyli tak że się prawia przekręcili), kłamca (mieli opcje a według niego nie mieli). Teraz go nie pokazują bo nie sprzyja z warszwką(przez to nie dostali eksoprtu na chiny).


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Pomorskie 4.50+vat.. Jak będą dalej tak spekulować rynkiem to świnie im zostaną ale w Warszawie na Wiejskiej :lol:

Edytowano przez pluto2002

Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Pomorskie 4.50+vat.. Jak będą dalej tak spekulować rynkiem to świnie im zostaną ale w Warszawie na Wiejskiej :lol:

przecież tam są od dawna!


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Fakt że od dawna dlatego to już raczej knury bez wartości :D Ale jest nadzieja w Palikocie jak zalegalizuje bake to może na tym się odkujemy B) Fakt że produkcja roślinna ale za to opłacalna. ;)

Edytowano przez pluto2002

Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Ja sadze ze swinie powinły tyle kosztować co litr ropy !! Przecież nie tylko środki produkcji rosna a ogólnie życie staje sie drosze a świnie ciagle tak samo od 20 lat cena sie wacha ciągle od 2,90 do 4,80/4,90 [ no fakt teraz w grudniu mieliśmy ponad 5 ale ile to trwało mies ! i wcale te ponad 5 nie jest aż takie dobre. Nie jest złe bym powiedział oo ]. Mam nadzieje ze świn jeszcze z 3 mil ubedzie do 10 mil i niech zakłady sie naucza że rolnik nie jest głupi i nie bedzie chodował po kosztach albo na 0 my powinismy zarabiać ciagle na tym a nie od świeta. I nie jest to żadna łaska płacenie ponad 5 zł przy tych kosztach życia My rodziny sprzet pola mamy na utrzymaniu a to kosztuje. I denerwuje mnie to ze płaca żawsze po 2 tyg co za .... to wymyślił my jak idziemy kupic cokolwiek odrazu płacimy, Jak bym powiedział że za nawóz zapłace za d tyg to by mnie wygnali !! 2/3 dni i kasa na kocie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Handlował ktoś z firma Ślezak???? sprzedaje mu swinie od czasu do casu a wy?

mówisz o tym ślęzaku z Częstochowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Ropy jak ropy myślę że przelicznik powinien być do podstawowego kosztu tej produkcji czyli wg mnie paszy. Coś obiło mi się że kg tucznika powinien kosztować tyle co 8 kg żyta czyli ok 6.4zł i to byłaby fajna cena.


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj