sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

import?

A przypadkiem nie export? I to próby exportu z PL do CHRl.

 

Ostatnio był u nas weteryniarz - tato zapytał jak jest ze świnkami a on na to - "z jakimi świnkami, tutaj już mało kto trzyma coś na sprzedaż jak ktoś trzyma to dla siebie a nie na spęd".

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

on podaje ceny wyssane z palca i cwaniakuje u mnie też są tacy sprzeda po 4.5 a mówi że dostał 5 -taka natura utożsamiona ze świnią w całym słowa tego znaczeniu

 

Już ci pisałem żebyś się nie czepiał jak nie umiesz drożej sprzedać świnek. Mogę wstawić skan faktury jeśli mi nadal nie wierzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Nikita_Bennet , tak , zle to ująłem , mialem na mysli ze Chiny beda importowac do siebie świnie wiec pewnie sie u nas ruszy eksport i zółki beda jesc nasze swinki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Co z tego jak pkm się nie załapał na chiny, jak oni ceny nie podniosą to reszta też tego nie zrobi a pini też za marne grosze by chciał kupować a jak płaci dobrze to przez moment. Jak to włosci płacą jak chcą i kiedy chcą.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Na skupie powinni płacić za 1 kg tyle co za 1l ropy czyli około 6 Zł +vat wtedy było by spoko. A nie że my za 1 świniaka nie możemy kupic juz 100 l ropy.

No może jak by chiny zaczeły brać to podskoczy cena bo beda potrzebować tuczników. I oby tak było.

Edytowano przez Lesssiu007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

u nas dzisiaj 4,50 zl + vat. zapowiadaja sie spadki ale chyba jest szansa na ponowny wzrost. u nas gosciu wzial przed zniwami prosieta dunskie po 140 zł , kupil tanie zboze po zniwach sprzedał swinie pod koniec listopada , dostał 4,80 zł + vat i był bardzo zadowolony , trafil dobry moment i sporo zarobil tym bardziej ze mial 250 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Jeszcze jakiś czas temu nie dawno w sumie były u nas na opolskim 6,40 plus VAT, a teraz 5,10 i spada.. Przyjeżdżają bezczelnie jak cena niska i biorą wszystko co mamy.. Ostatnio mieli naprawdę mało, bo za taką cenę jak nigdy brali wszystko, a we wsi miało 3 gospodarzy po zaledwie 3-4 szt, a nam się udało 24 szt poszły 95-105kg, ale no, bo ost razem jak byli akurat nie chcieliśmy sprzedać, bo nie miałey ani 80 kg i udało nam się ten 1 raz, a teraz znowu h... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wielkopolska cena od 4 do 4,20.Nam udało się jeszcze sprzedać za 4,80 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ja tego nie rozumiem. W grudniu gadali że nie ma świń i co raptem się tyle śwń zrobiło i cena spadła.

Ale jak to przysłowie mówi: Od myszki do cesarza każdy żyje z gospodarza ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorecki331    0

Ja tego nie rozumiem. W grudniu gadali że nie ma świń i co raptem się tyle śwń zrobiło i cena spadła.

Ale jak to przysłowie mówi: Od myszki do cesarza każdy żyje z gospodarza ;[

To cała Polska tu wszystko zdarzyć się może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

biorę Duńczyka od 3 lat i nigdy nie było niżej 180 netto o ile mnie pamięć nie myli

 

Kolego bo ta cena 140 zł to dla sąsiadów była. Polska taki kraj, prawdę a po co ??? - przykre ale zarazem prawdziwe.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ja tego nie rozumiem. W grudniu gadali że nie ma świń i co raptem się tyle śwń zrobiło i cena spadła.

Ale jak to przysłowie mówi: Od myszki do cesarza każdy żyje z gospodarza ;[

 

U nas przeważnie tak, że czekać się trochę czasu na skup jak cena jest wysoka to ich nie ma po kilku dniach-tygodniu spadnie i przyjadą. A, że w naszych okolicach jest masa hodowców trzody to losowo co jakiś czas jakaś wioska ucierpi na stracie. Ale zdaża się niedosyt, że biorą wszystko co jest na oborze i nauczyli się, że przyjadą do wujka na posesje połażą po obrach i czasem aż proszą żeby dać cokolwiek, bo nie mają nigdzie i wtedy cene można podnieść, tylko, że cieżko tak trafić na ich przyjazd i żeby mieć coś ponad 15 szt na wadze (100kg) albo za szybko przyjadą albo za późno i cena w dół od razu, bo za tłusta. Zresztą dokładnie tych przekrętów cenowych na nadwadze nie rozumiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

A propo zywienia co myślicie o karmieniu macior lucerną ale szczególnie chodzi mi o śrutowanie siana . słyszałem że jeden koleś tak robi ale nie gadałem z nim jak to się sprawdza i czy to jest dobre . Oczywiście to siano to dodatkowo , b o głównie karmiłbym paszą treściwą . proszę i z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3107    4

Północna wielkopolska ( Złotów)cena z 12 stycznia 4,40 netto. Przez tydzień spadła o 60 gr. A prawda jest taka ,że świń za dużo nie ma.Ale chłodnie pełne.Taki polski paradoks .Rok temu na spędzie zdarzało się ,że macior było więcej niż tuczników. A produkcji nie tak łatwo odbudować.Tym bardziej ,że zboże drogie .No i macior dużo mniej ludzie dopuszczają .Mam knura to wiem. Przed świętami potrzebowali świeżego mięso to cena była dobra bo nie chcieli jechać na samym mrożonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A propo zywienia co myślicie o karmieniu macior lucerną ale szczególnie chodzi mi o śrutowanie siana . słyszałem że jeden koleś tak robi ale nie gadałem z nim jak to się sprawdza i czy to jest dobre . Oczywiście to siano to dodatkowo , b o głównie karmiłbym paszą treściwą . proszę i z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

 

Nie widzę przeciw wskazań - jak najbardziej, kiedyś tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

A dokładnie jak to jest trzeba mieć suche siano ? jak dużo może mniej więcej maciora takiego zjeść mogę dawać to siano na karmiku zasypowym ? sory ale ja dopiero zaczynam i nie wiem jak mógłbyś podać mi wiecej informacji to bede wdzięczny pozdro`

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To nie temat o karmieniu macior, możemy pogadać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj