sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

...bo jakby nie miał świń to by je sprzedał po cenie rynkowej! Wtedy ma zysk ze świniaka i ze zboża. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi płacą w ciągu 3 dni, ale ostatnio było zamieszanie na zakładzie to wstrzymali nam kilkadziesiąt koła na 3-4 tygodnie. To było związane z tym, że oni sprzedają większość na zach. i czekali, bo kurs euro/zł szedł do góry i nie mieli kasy by wypłacać. Tylko coś takiego zdarzyło się nam pierwszy raz od X lat gdzie do nich odstawiamy.

No Kabanos to jest zakład który leży niedaleko ich i podobna także bdb płaci.

@Bobek ale jak masz roślinną podporządkowaną zwierzęcej to nie liczysz marży bo to bezsensu. Marżę narzuca się na ogół kosztów, a nie na każdy oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

7.28 E netto

tucznik już prawie 750zł/szt! :D

 

To jak Ci wychodzi ~750zł/szt. To te twoje kabany muszą mieć minimum ~128kg. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ceny spadły... DUDA płaci 7zł za klasę E i w tym tygodniu praktycznie nie skupuje w moim regionie tylko 'wkoło komina'

Mam problem bo muszę odstawić 40sztuk przed nowym rokiem bo już niektóre są przyduże a i cena pewnie spadnie po nowym roku... już nie mówię o paszy którą te świnie zjedzą przez ten tydzień. Mam dobra ofertę z MAT Czerniewice bo płacą 7zł za kg po uboju tzw "z haka" i nie interesuje ich mięsność tylko że płatność po trzech tyg. i nigdy do nich nie odstawialiśmy. Ma ktoś doświadczenie z tymi zakładami? Nie oszukują na wadze poubojowej? wywiązują się regularnie z płatności?

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przemo85 my sprzedajemy trzodę do tego zakładu płatność miesiąc czasu na wadze raczej nie oszukują ponieważ wszystkie u nas ważymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Z czerniewicami nie jest za ciekawie my kiedyś czekaliśmy 3 miesiące.Sąsiad wstawił na początku listopada i jak na razie pieniążków na koncie nie ma niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Ceny spadły... DUDA płaci 7zł za klasę E i w tym tygodniu praktycznie nie skupuje w moim regionie tylko 'wkoło komina'

Mam problem bo muszę odstawić 40sztuk przed nowym rokiem bo już niektóre są przyduże a i cena pewnie spadnie po nowym roku... już nie mówię o paszy którą te świnie zjedzą przez ten tydzień. Mam dobra ofertę z MAT Czerniewice bo płacą 7zł za kg po uboju tzw "z haka" i nie interesuje ich mięsność tylko że płatność po trzech tyg. i nigdy do nich nie odstawialiśmy. Ma ktoś doświadczenie z tymi zakładami? Nie oszukują na wadze poubojowej? wywiązują się regularnie z płatności?

Witam Przemek ja ci polecam MARDI BISKUPIEC naprawde uczciwa firma moze da troche miej ale napewno na miesnosi cie nie oszuka a jak chcesz to mozesz odstawic przez nasza grupe


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Do Biskupca dzwoniłem to płacą po 6.90 za klasę E znajomy odstawiał to sobie chwalił ale teraz w sumie i tak do DUDY odstawia także chyba muszą mieć lepsze warunki. Zgłosiliśmy do Czerniewic zobaczymy jak na tym wyjdziemy, jak to mówią 'raz nie zawsze'

Generalnie to jesteśmy nastawieni na DUDE bo u nich z płatnością przez te 5 lat co odstawiamy to nigdy nie było problemu nawet jak ten cały kryzys sie zaczął i mieli problemy finansowe to płacili na czas. Wszyscy dookoła się dziwili że my na ta DUDE odstawiamy bo chwila moment ma upaść... a to konkurencja rozpuszczała takie plotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przemo85 my do Czerniewic oddajemy jakieś 2 lata na początku zawsze pieniądze na koncie były 13 dnia od sprzedaży potem wydłużyło się do 3 tygodni jakieś pół roku temu było nie ciekawie bo trzeba było czekać nawet 2 miesiące jeszcze dzwoniąc i upominając się o swoje pieniądze no a teraz w tych 30 dniach się zawsze mieszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jakie ceny żywej wagi w okolicach Leszna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj sprzedane po 5,8 + VAT na wagę żywą, ale widzę że Duda mocno cenę obniża w swoim cenniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Dziś promocja na skupie -0,50 4.7+vat :o


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Dzisiaj pośrednik płacił 5.2 +vat za żywiec .Lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj