sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

U nas płacą już po 6zł/kg netto, jak by ktoś nie wiedział to 6,42zł/kg brutto. :D

Ale po świętach zapowiadają korekty. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niestety stalo sie choc nie spodziewalem sie ze az tyle pojdzie w dol 60 gr w kl e pini tez 60 gr na zywa znajomy oddawal caly zestaw i zalowal bo w poniedzialek tez oddawal po 5,90

i mogl dac 2 auta no i ladnie w plecy co dziwne nagle zrobilo sie duzo swin?

w niemcowni tez obnizka i euro tez 10 gr no i mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"i słowo stało się ciałem" O obniżkach mówili już kilka dni temu. Lecz WBC z dodatkami i premią jeszcze przekracza 8 zł :) Pozdrowienia i wytrwałości dla hodowców trzody i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

U nas płacą już po 6zł/kg netto, jak by ktoś nie wiedział to 6,42zł/kg brutto. :D

Ale po świętach zapowiadają korekty. :unsure:

Możesz powiedzie jaki zakład tyle płaci.poz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a zaraz mamy piatek i przez 3 dni szok zeby tyle poleciec z dnia na dzien bo do gory szlo po10 20 gr tyg juz zaluje ze nie sprzedalem tucznikow w wadze 100kg teraz jedza i jeszce da mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo90    1

a ja sadze że to tylko zagrywka kupujących bo na świeta maja już na tyle świń a obniżyli żeby po świętach zacząć od niższych stawek i żeby rolnicy szybko przywieźli materiał do przerobienia :) ale to tylko gdybanie a jak będzie to się dopiero okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

6,3 zł/kg na rękę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jeśli zaczną znowu obniżać to będzie ich koniec , w zeszłym roku do każdej świni dopłacałem 100 zł , na dziś ich czas się skończył ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakie ty masz wysokie koszty produkcji, że po 100zł dokładałeś? :huh:

Tak to jest po prostu taka zagrywka, sami wiecie rolnik jest bogaty to go trzeba oskubać z tej kasy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Pawlos - nie pierwszy raz piszemy na tym forum , na zeszły rok cena była coś 3, 4 - 3, 6 zł netto a zboże podobnie jak dziś , to zaniżanie ceny skupu było już trzeci czy czwarty rok z kolei , mówią że liczy się cena z poprzednich trzech lat - tylko kto nam zwróci zaległości i kto nas zapewni że za rok będzie opłacalność - tak wiem nasz anty chłopski rząd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli masz swoje zboże to czemu liczysz cenę pasz po cenach rynkowych. Policz to po kosztach produkcji i wyjdzie ci co innego. Piszę tu o paszy, bo to jest największy składnik kosztów produkcji trzody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Bo jak liczysz swoje zboże to liczysz koszty produkcji + zysk, a zboże z zakupu kupisz po kosztach produkcji. Ja widzę takie wytłumaczenie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał co sądzę o takich wyliczeniach, ale to strata czasu i zaśmiecanie forum. Ja nie rozumiem jak masz produkcję roślinną podporządkowaną pod produkcję trzody to się nie liczy marży na produkcji roślinnej! Wtedy zboże wychodzi dużo tańsze i koszty są całkiem inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

7.28 E netto

tucznik już prawie 750zł/szt! :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacsub    0

Do ceny prosiąt jest inny temat. Ceny prosiąt.

 

Ja odstawiam tuczniki do ZM Biela.

Kolego powiedz a jak tam u nich z terminowoscia platnosci ?Slyszalem tez ze Kabanos dobrze płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj