sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dawid727    153

@Farmer Pawelos - masz rację.

 

@Martini89 wiem co było wcześniej, bo biuro Poldanoru znajduje się wioskę dalej i czasami tam bywam:)

 

Wiem też, że w podajże 2009 roku Poldanor zanotował zysk 59milionów netto a Primme Food był o 40 kilka milionów w plecy. I utrzymują się też dzięki temu, że mają stałe dostawy od "duńczyków" tyle tylko, że rolnik dostaje kase za świnie w ciągu 10-14 dni a z nimi jest zupełnie inaczej. Z resztą nie jest to temat o tym. Ważne, że mi się tam opłaca swinie oddawać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tam się inaczej liczą, bo to jest tak jak byś miał wypłacać kasę samemu sobie, ale to nie ten temat więc dajmy spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

jak myślicie utrzymają się te ceny świń po świętach? czy raczej trochę spadną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

No ja się dołączę do pytanka kolegi wyżej. A dziś u pośrednika okolice Aleksandrowa Kuj. 5.25+ vat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie wczoraj pojechały po 5,4+vat kujawsko pomorskie powiat wabrzeski Przemo85 ta cena co napisałes to z premia czy podstawa


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Na stronie dudy w poniedziałek ceny podskoczyły ale od południe w poniedziałek zlikwidowali bieżącą część tabeli. Ostatnia cena (czyli ta przed podwyżką) notowana jest 2 grudnia.

http://www.pkmduda.pl/?pid=84

Dla mnie morał z tego taki że coś się święci bo jak ceny spadają to już wiadomo o tym 3 dni wcześniej.

Zaczynam wierzyć pogłoską że w chinach E klasą jest ponad 10 zł

Cena na dziś to 7,5 za E klasę + Vat (Kujawy)

Prąd przez ostatnie 2 lata podrożała prawie 2 krotnie karp to samo dlaczego wieprzowina nie miała by podrożeć 2 krotnie od ceny która była kilkanaście lat temu (5zł/kg żywej wagi)

Poza tym tucznik 102 kg (2kg na obżarcie) to jak piszecie 550zł. Klasa E to 80kg*7,50= 600zł Nawet jak się wszystkie w E nie wybiją to średnio wyjdzie lepiej niż 580zł/sztukę. Zastanówcie się ile zarabiają na was pośrednicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

jan2130 cena którą podałem jest już z premią bo duda już nie bawi się w premiowanie tylko premie daje już w cenie

 

vvojtas1 też zauważyłem że duda nie uzupełnia tabeli cen często też zaniżają cenę w internecie w stosunku do ceny rzeczywistej bo pewnie chcą zmylić konkurencje.Co to za ubojnia KUJAWY? Możesz wstawić link na stronę albo podaj namiary

Różnica w cenie między okolicznymi handlarzami a dudą to jest ok 1zł na kilogramie jeśli miałbym przeliczać wagę poubojową na żywą

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Znajomy sprzedawał ostanio po 5,70 zł/ waga średnio 128 kg . / za sztukę wyszło mu z Vatem 780 zł sztuka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Witam jak myślicie czy cena trzody po świętach pójdzie w dół mam kilka sztuk i nie wiem co robic sprzedac przed świętami czy po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

Po świętach cena pewnie spadnie 20/30 gr, ale jeśli euro nadal będzie miało taką cena to od połowy stycznia trzoda powinna wrócić do ceny, która jest teraz.

 

u mnie 5,60 z Vat przy ilości powyżej 30 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Po świętach cena pewnie spadnie 20/30 gr, ale jeśli euro nadal będzie miało taką cena to od połowy stycznia trzoda powinna wrócić do ceny, która jest teraz.

 

u mnie 5,60 z Vat przy ilości powyżej 30 sztuk

 

Nie zapominajmy ze i cena ropy idzie w górę a co za tym idzie miej opłacalnym rynkiem stają się inne kraje dla naszych ubojni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj