sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Gość czacha17   
Gość czacha17

Lubelskie ,ZPM Matthias 4,1 +vat

Mówili dzisiaj w Agrobiznesie żeby nie robić sobie złudzeń że cena znacząco wzrośnie ,mimo rekordowo niskiego pogłowia świń w Polsce .

Wyrazy głębokiego współczucia dla tych hodowców którzy nie mają już swojego zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Lubelskie ,ZPM Matthias 4,1 +vat

Mówili dzisiaj w Agrobiznesie żeby nie robić sobie złudzeń że cena znacząco wzrośnie ,mimo rekordowo niskiego pogłowia świń w Polsce .

Wyrazy głębokiego współczucia dla tych hodowców którzy nie mają już swojego zboża .

Dzieki za wspułczucia od miesiaca wszystko na kupnym 2,5 tony tygodniowo w sobote przywiozłem pszenzyto po 903zł tone kuzwa robimy interez zycia ale juz pobliska paszarnia od jutra obniza ceny skupu zboz jeczmien i zyto w doł 70zł

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ilościach fermowych

 

Nie no na początek tylko ok. 30 szt., bo chcemy kolesia sprawdzić. Dużo osób go w okolicy chwali, dobrze płaci no i co najważniejsze kasa jest na koncie po 2 dniach. B) A tak w ogóle to myślimy, że on nas chce do siebie przyciągnąć, bo aż się zdziwiliśmy jak usłyszeliśmy taką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

W środę poszło 200 sztuk po 5,1 netto za wagę żywą. Średnia wybojowość 78%, mięsność 57%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin16126    0

Nie no na początek tylko ok. 30 szt., bo chcemy kolesia sprawdzić. Dużo osób go w okolicy chwali, dobrze płaci no i co najważniejsze kasa jest na koncie po 2 dniach. B) A tak w ogóle to myślimy, że on nas chce do siebie przyciągnąć, bo aż się zdziwiliśmy jak usłyszeliśmy taką cenę.

 

a skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

W tamtym tygodniu poszło 300 sztuk po 4,8 + vat


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

W tym tygodniu poszły po 5 + vat. W niedziele ida po 5.2 + vat ale do innego zakladu.

Edytowano przez Grzegorz83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Widzę że u was ceny trzody po 5 zł,netto ,u mnie jest cena 4.1 netto w Lubelskiem ,to może ktoś z was przyjedzie do nas na Lubelszczyznę i kupi tucznika -czysty zysk,u mnie 90 groszy taniej,mięsność w miarę dobra bo od 56%do 58.8% ,to nawet po odliczeniu kosztów transportu ,ewentualnych upadków w transporcie to chyba jeszcze coś zostanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

drugi tydzieien bez zmian 5.8 E kl pls premie mozw w przyszlym cos podejdzie bo sa wielkie braki ale same zaklady tez przyczynily sie do najnizszego poglowia od ponad 40 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel18    4

W tym tygodniu poszły po 5 + vat. W niedziele ida po 5.2 + vat ale do innego zakladu.

 

to ty w niedziele świnie sprzedajesz? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Noi co? Będą po 6.00 ??? U nas już 5.30 i idą w górę......

 

Kolego szanowny do tego puapu brakuje jeszcze 70 gr a do konca miesiaca juz tylko kilka dni a o ile pamietam to wieszczyles ze w czerwcu beda po 6 zl wiec raczej to sie nie uda

Wogole watpie zeby cena doszla do 6 zl dla srednich gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja wątpie żeby do 5 doszła. Nie chodzi mi o duże dostawy z mięsnością 58% ale o statystycznego rolnika w kraju który odstawia 25 szt jednorazowo i mięsność ok 54%. I chodzi o średnią cene w kraju a nie w jakimś malym wybranym rejonie. U mnie teraz 4.6 do 4.7. Grupa producentów 5 ma cene tylko mięsność 57. Jeszcze chyba żaden z członków takiej nie miał ale 5 zl to brzmi dumnie, choć i tak wszyscy 4,7 4,8 dostają. Ale zadzwoni ktoś zapyta to mówią że po 5zł. A jak w pini z tym mierzeniem jest to nie wiem ale pewnie szału nie ma jak wszędzie. Raczej żaden zakład nie zawyża. Raz tam sprzedawałem to mi 56 niecałe wyszła choć się spodziewałem 58. Ale i tak cena lepsza niż gdzie indziej w moim rejonie to nie ma co na ich mierzenie narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

to ty w niedziele świnie sprzedajesz? :o

 

Tak czasami się trafia ze zakład potrzebuje na ubój na poniedziałek na rano i wtedy przyjeżdżają w niedziele. Ale za to płacą 10gr extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

Dziś dzwonił zakład mięsny czy nie mamy świnek na sprzedaż i przy okazji się spytałem po ile to powiedział że po 5.4(za żywą) i tendencja wzrostowa.Pytałem się czy dojdą do 6 to powiedział że już niebawem ciekawe czy się spełnia jego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj