sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Binladen    10

A co myślicie o takiej cenie ? u mnie z 4,3 na 3.8 + vat . a zboże w górę .........

Tak powinno być :D :D :D

Zboże jest na poziomie jak trzeba oby tak dalej , gorzej z tymi co nachłapali się kredytów jak było po 35zł i sie przeliczyli a myśleli że sielanka będzie z 10lat hahaha

powodzenia hodowcom


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj kolego @binladen w końcu ktoś ci się dobierze do skóry za takie posty.

 

a co do tematu to świń nie ma i nie będzie, wiem co mówie bo od przeszło 10 lat usługowo śrutuje ludziom zboże i kiedyś tygodniowy przemiał liczyłem w tonach a teraz w kilogramach i osób przyjeżdżających do śrutowania z tygodnia na tydzień maleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

A myślałem że binladena już nie ma , a tu proszę następca się znalazł , Obama i tak cię znajdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Binladen ogarnij się człowieku. W rolnictwie to wy macie przesrane (producenci roślinni), a nie my. Ile lat zboże jakie tanie było, pewnie z 3. A tu 1 taki rok, po tej waszej "klęsce" i od razu naśmiewacie się. Irytuję mnie takie dzieciaki, które nie potrafią zrozumieć, że działalność gospodarcza, to nie sielanka i różnie bywa. Jesteś po prostu "przykładem" prawdziwego Polaka. Jak ci nie idzie to wielki lament i płacz, a jak już coś dobrze się dzieje, to wszystkim dookoła "podstawia nogi" i "nuż w plecy wbija". ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

A fige z tych świń jest i zboża........ja jak by nie ziemniaki to bym niczego się na tucznikach nie dorobił , pomimo dobrej ceny za jaką sprzedawałem.Mieć pewnych odbiorców i pewne i stałe miejsca gdzie się wstawia ziemniaka za dobrą cene.......Tu się kasę bije... :rolleyes: , handelek i jeszcze raz handelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

Zobaczycie ze świnie na pewno nie będą po 6 zł. Mieszkam nie daleko dużej rzeźni i widzę ile świń przyjeżdża z zagranicy to się w głowie nie mieści świnie może będą po 5 zł ale nic więcej. A jak narazi to do tych je.....ch świń dokłada się a zysku nie ma wcasle w małych gospodarstwach nie wiem jak tam jest w dużych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Jeszcze troche i zborze stanieje ,jak dalej będzie ubywać hodowców to komu w te zborze sprzedacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ciężko aby staniało, skoro w go na świecie brakuje, rząd tyle lat ludzi zwodził, że są zapasy ( jak w sumie w całej UE), że teraz są tego skutki.

Jakby nie patrzeć jak będzie mniejsza liczba hodowców w co wątpię bo jakby nie patrzeć wielcy producenci mają ceny, że strat nie przynoszą ;) także niewielkie są szanse na to co piszesz. Zauważ, że nie tylko świnia je zboże


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konury125    0

zgadzam się z tobą ale kto zrezygnuje z tych świń idź do sklepu i kup 1kg świńskiego mięsa to zapłacisz co najmniej 10 zł a ty dostaniesz za świnie po 4.40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

My kupujemy świniaka i robimy wyroby :P i zauważyłem, że coraz więcej osób tak robi :), mamy zaprzyjaźnionego rolnika który trzyma kilkadziesiąt sztuk i żadnej nie sprzedaje na skup :blink: wszystkie naturalną śmiercią od obucha giną u niego na podwórku, ma miejsce gdzie rozbiera i robi wyroby, wędzarke i chłodnie na ścierze mięso. Zapisywać się do niego trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem, chyba że święta idą to jeszcze wcześniej :D

Po za tym trzeba się zrzeszać w grupie siła ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że w kupie siłą, bo kupy nikt nie ruszy. :lol:

 

 

Powiedzcie mi tylko jedno. Jak wam się nie opłaca hodować świń to po jaką cholerę je trzymacie? :blink: Ja to od razu bym z tego zrezygnował, a nie pakował kasę w coś co nie przynosi zysku. Dla mnie i tych którym się "opłaca" to było by jeszcze lepiej, bo było by mniej trzody na rynku i jeszcze lepiej by płacili.

 

A jak jest z tymi skupami interwencyjnymi? Zboże jest z nich wyprzedane czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy krzyczy że się nie opłaca a zwiększa obsadę.

 

Może to jest marketing wmawianie sąsiadowi że się nie opłaca, sąsiad skasuje i upadnie a Ja się rozwinę. :D :D

 

Wiadomo nie zarabia się całym rokiem ale nie jesteśmy w stanie sprzedawać tylko wtedy kiedy jest drogo zysk rozbija się na cały rok.

 

A czy ktoś rozwija/kasuje to jego indywidualna sprawa , znajomy już krzyczy z 3 lata że dokłada ale stanu trzody nie zmniejszył - WARIAT :o ????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

popieram każdy płacze że się nieopłaca niepasuje nie hodować,a galeria AF pełna nowego sprzętu ciekawe skąd kasa skoro na niczym nie idzie zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0
Napisano (edytowany)

Kolego a o bankach to Ty nie slyszales?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale do banków też trzeba oddać, sąsiad sprowadził sprzętu i już siedzi za granicą bo się troszkę przeliczył :blink: , za mała produkcja do inwestycji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0
Napisano (edytowany)

Sadek on po prostu odrabia to co dostal od uni a wiekszosc ma to szczescie ze unia pozwala im odrabiac w Polsce . No chyba nie wierzyli ze za darmo cos dostana.

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

ty to pierwsze regulamin poczytaj, a później ludzi pouczaj. poprzedniego posta się nie cytuje <_<


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

wlasnie od niedawna jestesmy zmuszeni kupowac zboże, naszego juz prawie nie ma. ciezko bylo tak naprawde prognozowac wczesniej czy stanieje blizej żniw czy nie. Jak widac jakiegos spadku nie zauwazylismy, ale teraz trudniej zdobyc w mojej okolicy jakas dobra partie zboża. A na domiar tego, w zasadzie wiekszosc obsady mamy 80-90kg... nie ma wyboru, trzeba bulic 1000zł/t....


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty im pszenice dajesz czy co? :blink:

 

Wczoraj poszło 40 szt. po 4,25zł/kg netto. Od ostatniego tygodnia spadek o 15gr/kg.

 

Kolego @faja41 jak byś chciał wiedzieć to żeby bank udzielił ci kredytu to musisz być wypłacalny. A jeśli hodowla nie przynosi zysków to ci tej kasy nie dadzą. Teraz na piękne oczy to nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Akurat rolnik bez problemu może kredyt dostać. Hipoteka na ziemie i wiadomo że jej nie sprzeda, nie schowa ani nie wywiezie. Najlepszy klient dla banku, a maszyny rolnicze to nie samochody że po 3 latach warte są 30% ceny zakupu więc żaden problem dla rolnika kredyt na nie dostać. Miałem ostatnio pokaz maszyn rolniczych to z banków z ofertami dwonią do dziś i nie przejmują się wcale tym że mam gospodarstwo nastawione na trzode która nie zbyt wielkie zyski przynosi od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego @faja41 jak byś chciał wiedzieć to żeby bank udzielił ci kredytu to musisz być wypłacalny. A jeśli hodowla nie przynosi zysków to ci tej kasy nie dadzą. Teraz na piękne oczy to nic nie zrobisz.

 

Jest jeszcze coś takiego jak fikcyjny Biznes Plan nie spełniamy warunków kredytowania przy plonie 6t pszenicy to piszemy 8t itd. ODR to opiniują (bynajmniej kiedyś) ale to nie miało sensu bo nic rolnikowi nie zabezpieczało, a papier cierpliwy jest wszystko przyjmie.

 

Odbiegliśmy od tematu głównego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

woj Lubelskie.

dziś kg za 4,8zł kupiłem od rolnika świniaka + mi ją kropną od razu za dodatkową opłatą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

4,58 netto na żywą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj