sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja dalej czekam na swoją flaszkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Temat trochę na gg , ale chętnie się dołączę , byle "timasz" nie wyglądał jak na zdjęciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

U na scena wzrostowa.Teraz 5 zł a przed świętami 4.60zł.Świnek mało więc kolega zonk28 chyba będzie miał racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Obaj widze że jestescie z małopolski ,a tamten teren charakteryzuje sie małymi gospodarstwami(oczywiscie bez urazy), w których w większości została zlikwidowana hodowla , a ubojnie maja głód. Myśle że to jest własćiwy powód podwyżek w tym rejonie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Gadałem wczoraj z sąsiadem to już po 5.00 zł powiedział że nie sprzeda.Bo ruch za świnkami jest duży , i co było do sprzedania ludzie sprzedali.........mówie o małych gospodarstwach.A więc chcesz mieć to płać :D .Ja sprzedaje w czwartek za tydzień połowę.Zobaczymy co będzie.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Niewiem, ale chyba nie którzy na tym forum nie zdają sobie sprawy że istnieje coś takiego jak import, który moim zdaniem przygasi wasze marzenia o 7zł za kg.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3
Napisano (edytowany)

Tak oboje z kolegą zonkiem jesteśmy z małopolski fakt ten rejon cechuje małe gospodarstwa o małej powierzchni gruntu(u nas 1 ha w jednym kawałku to rarytas), ale ten rejon cechuje tez bardzo duża chłonność rynku na wszystkie rodzaje płodów rolnych.Tylko nadmienię iż brat pracuje w hurtowni wędliniarskiej i do tej pory zaopatrywał ich jeden zakład mięsny teraz już nie wyrabia i zaczął dostarczać drugi zakład, o czymś to świadczy.Ja też uważam ze po 7 to raczej nie do zrealizowania marzenia.Żeby na temat u nas cały czas po 5 zeta za żywą.

Edytowano przez maxi777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Maxxxi 7.0 zł to bez przesady :unsure: ale pod 6.0 zł powinno dobić jak tak dalej będzie.Mój odbiorca z tego co mi sąsiad mówił to już za maluchy takie po 115-120 kg ---------5.0 płaci na czysto .Bo dużych brak :( Zobaczymy w czwartek bo oddajemy z sąsiadem , co nam odbiorca zaproponuje , a nasze średnia waga to będzie w okolicach 140 kg :rolleyes: a on właśnie takich szuka i lepiej płaci.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale piszcie przy cenach "brutto", "netto" lub "+vat", "z vat".

 

Bo tak to się nigdy nie dogadamy. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Maxxxi 7.0 zł to bez przesady :unsure: ale pod 6.0 zł powinno dobić jak tak dalej będzie.Mój odbiorca z tego co mi sąsiad mówił to już za maluchy takie po 115-120 kg ---------5.0 płaci na czysto .Bo dużych brak :( Zobaczymy w czwartek bo oddajemy z sąsiadem , co nam odbiorca zaproponuje , a nasze średnia waga to będzie w okolicach 140 kg :rolleyes: a on właśnie takich szuka i lepiej płaci.

Jak 115-120kg u Ciebie to są maluchy to chyba tak mało z sąsiadem produkujecie że zakłady mięsne wolą takie cabany 140 kilowe no to srednia to te największe to mają pewnie po 200kg :P żeby słoniną nadgonić niedobory :lol: no nie być taki skromny jak da to bierz po 7 zł, za takie okazy to wcale nie jest za dużo :rolleyes: oj cos mi się zdaje że u Ciebie to i pszczoły są dużo większe :D

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja41    0

Jak 115-120kg u Ciebie to są maluchy to chyba tak mało z sąsiadem produkujecie że zakłady mięsne wolą takie cabany 140 kilowe no to srednia to te największe to mają pewnie po 200kg :P żeby słoniną nadgonić niedobory :lol: no nie być taki skromny jak da to bierz po 7 zł, za takie okazy to wcale nie jest za dużo :rolleyes: oj cos mi się zdaje że u Ciebie to i pszczoły są dużo większe :D

Witam jestem z malopolski MAT912 chyba Ci sie dobrze zdaje w okolicy mowia ze pszczol ubywa moze tak urosly ze sie z wroblami myla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Oj panowie widze że nie jesteście w temacie albo słabo śledzicie.Kiedyś wyjaśniałem dlaczego odbiorca woli tuczniki takie od 135-155.Cofnijcie się wstecz w moje posty to się dowiecie dlaczego za takie tuczniki płaci lepiei i dlaczego takich poszukuje.Cytował nie będę co kiedyś pisałem bo dostane % , na chyba że za zgodą moda.FarmerPawlos cena 5.00 na czysto , bez żadnego odbicia.........PRZYKŁAD!! tucznik waży 150 kg -dostajesz za niego na rękę 750zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zonk28 tzn., że to co piszesz to podajesz ceny brutto. O ile się nie mylę na świnie jest 7% vat'u (jak nie to mnie poprawcie), to masz ok 4,7zł/kg netto, to taką cenę już kiedy podawałem i wielu inny forumowiczów pisało, więc 5zł/kg brutto to nie żaden szał i nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Farmer Pawlos przeczytaj raz jeszcze mój post! Mam 5 zł netto za kg.Nie ma żadnych odbić , albo inaczej.....5.30 brutto.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRZYKŁAD!! tucznik waży 150 kg -dostajesz za niego na rękę 750zł.

 

Po pierwsze jeśli tucznik waży 150kg to odrzucamy 3% na zanieczyszczenia i wtedy jego waga wynosi 145,5kg i to jest waga na czysto.

 

Po drugie piszesz 750zł "na rękę" to jak podzielisz 750zł na 150kg to masz 5zł/kg. To jest brutto, czyli 4,67zł/kg netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

Farmer olej go ;) on pisze jak mu pasuje a później jak coś jest źle to udaje wariata myśląc że robi go z Ciebie :blink: To może niech napisze który Zakład Mięsny kupuje w tej wadze :P

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zonk ile masz świń?

 

do tematu - 4.40 z vatem


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Farmer Pawlos jak chcesz dam Ci nr tel do gościa pogadasz z nim to się przekonasz czemu nic nie odbija.......u nas ma stałych klijentów ma świnki mięsne i pewne dlatego tak ustaliliśmy wczesnie.Łukaszku z tobą dziecko dyskutował nie będę , proponuje sierotko być oddał się na leczenie , z zakresu inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak czytam wywody co niektórych i myślę, że wpaść na kilka skupów na Lubelszczyźnie wykupić wszystkie kabanosy i opchnąć w Małopolsce :D Skoro różnica w cenie jest tak duża to wynajęcie składu i przewiezienie żywca te 300-350km to pikuś, kasę można zarobić jak ta lala, bo jakby nie patrzeć 60gr różnicy na naczepę wejdzie ze 24t to 14 400 zł różnicy minus transport jakieś 350kmx4zł bo to żywiec więc pewnie transport drogi 1 400zł, dobra nawet zapłacić w obie strony to 2 800zł do tego wydatki inne jakieś 2 tyś ( pasza na przetrzymanie u siebie, jakieś "uspokajacze" dla świń na drogę ( nie wiem czy coś takiego się daje tucznikowi ale prosiak na drogę z dani dostaje na pewno) i lekką ręką można 10 tyś zarobić w tydzień :D pytanie tylko dlaczego nikt na to do tej pory nie wpadł ;) Bo obstawiam, że jakbym pod jakąś ubojnię zajechał z 200 tucznikami to na pewno coś by jeszcze dorzucili. Więc w te cudowne ceny to mi się nie chce wierzyć :P

Pizduś jak ty masz tyle lat co tam sobie wstawiłeś w profilu i takie byki robisz to błagam nie spłódź żadnego potomka bo analfabetów to nam w tym kraju wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

u nas 4.3 brutto. dawajcie konkretne adresy albo choć nr tel do edenu gdzie biorą każdą ilość po piątalu i płacą do łapy to zaraz ładuje dyliżans i wiozę swoje tuczniki nawet na drugi koniec polski. a co mi tam!


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Lukasz1987 i @zonk28 przywołuje was porządku, następne tego typu posty będą karane %


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@Milan już dawno powinny polecieć % za spam i obrażanie nie tylko ze trony @Lukasza czy @zonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja dostałem jak tak bardzo chcesz wiedzieć


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj