sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

zonk28    1

Jest okres świąteczny i komunijny niedługo stąd tak ceny idą do góry , oby tak dalej...........Jak dojdą do 5.00zł/kg netto to bedzie super. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Przy obecnej cenie zboża to i tak nie dużo to 5 zł ;[ powinny być co najmniej po 7-8 zł B) U mnie 4,60 z Vatem Lubelskie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Ja też jestem z Lubelskiego ,ale cena jaką płaci pobliski zakład (ZPM Matthias) to tylko 4 zł+vat ,dobrego tucznika raczej brakuje bo już było u mnie kilku mieszczuchów za świnkami na święta ,ale z takimi to się rozmawia krótko "pal wrotki i wesołych świąt",jak im tak dobrze w mieście to niech kupują w sklepach a nie szukają głupszego od siebie i taniego żarcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Wogóle hodowla tuczników jest nie opłacalna , jak jak przeliczyłem wszystko to brak słów , hoduje dużo nie powiem ,ale mam zamiar zrezygnować z tego .Przechodze i pilnuje ziemniaków bo z tego głównie się utrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

duzo tzn ile? ja wrecz przeciwnie bede zwiekszal o 80 % tak wiec zajme twoje miejsce bo jak nie ja to zachod i wschod zreszta tez to zrobi ZM SKIBA kl E 5.40 ZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

zonk28: jestem dużym hodowcą trzody chlewnej i nie uwierze w takie bajki że świnki od urodzenie przez cztery miesiące urosną i to jeszcze do wagi 120 - 130 kg, a tak na marginesie to świnie najlepiej jest sprzedawac w wadze od 100 do 115 kg

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Karolku to czy wierzysz czy nie to twoja sprawa.wiadomo że nie wszystkie z całego miotu do takiej wagi dorosną ale 3/4 napewno tak.Wszystko zależy na czym howasz i jaka rasa świnek , sam nie wierzyłem dopóki 2 lata temu mi kolega tego nie udowodnił , tak więc masz prawo by nie wierzyć.Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Zonk28 coś Ci sie poje*ło. Świbie od urodzenia do ponad 100kg rosną ok 9 miesięcy! Od Warchlaka 20kg do końca tuczu to zgodze się 4 miesiące...ale nie od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ubert poczytaj jak go chłopaki w działach z ziemniakami rozpracowali :lol: To bajkopisarz, wszystkiego produkuje dużo, dobrej jakości a mu się nie opłaca :blink: ziemniak 1,45 za kg dla niego to śmiech :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

@Zonk28 coś Ci sie poje*ło. Świbie od urodzenia do ponad 100kg rosną ok 9 miesięcy!...

 

:unsure: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem czy nam się trafiają takie dobre prosiaki czy co. :huh:

U mnie prosiak od 30kg do uboju to 12 tygodni, a jak przyjdą takie po 20kg to ok. 14 tygodni i na rzeź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

To ja już sam nie wiem czy nam się trafiają takie dobre prosiaki czy co. :huh:

U mnie prosiak od 30kg do uboju to 12 tygodni, a jak przyjdą takie po 20kg to ok. 14 tygodni i na rzeź.

 

Ja od odsadzenia tak w 6-tygodniu do wagi 110kg trzymam tak od 3,5 do4 miesięcy a są wybitne jednostki co zejdą w3 miesiące ale to mały procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Panowie opanujcie się jestem hodowcą z doświadczeniem, wiem już o świnkach sporo i nie mogę słuchac tych Waszych bajek, pewnie niedługo ktoś napiszę że świnki rosną mu do 100 kg w dwa miesiące,a tak na marginesie świnki u mnie są żywione profesjonalnie kolego zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugjo22    0

u mnie dzis przyjezdzaja a za tydzien wyjezdzaja :lol: bajki niektorzy dobre opowiadaja ale jak ktos ma bujna wyobraznie albo z kalendarzem ma problemy to fajnie przymajmiej wesolo jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A moim zdaniem taki realny okres tuczu czyli od25-30kg do 120 trwa około 100dni. Natomiast od urodzenia do 120 kg trwa około 6 miesięcy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa    0

elmer te sześć miesięcy to i tak za dużo my produkujemy w cyklu zamkniętym PBZ-ty i po pięciu i pół miesiąca osiągamy wagę 120 kg a zdarzają się wybitne jednostki które osiągają wagę 130-135 kg.We wtorek żywiec na spędzie był po 4,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert teraz to chyba tobie się po..bało :D

 

Hubert to z tymi 9 miesiącami raczej grubo przesadziłeś:)

 

Hubert teraz to chyba tobie się po..bało :D

 

 

Mogliście się domyślić, że chodzi mi ,,od poczęcia''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj