sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Nikita_Bennet    315
Jakie wybrakowane maciory? :mellow: Ogarnij się kolego jeśli dla ciebie 130kg tucznika to maciora to tucznik do uboju powinien iść w wadze 70kg? ...

do mnie pijesz?

Napisałem przecież wyraźnie że każdy ubija co lubi.

 

 

 

koledzy ale ja nie zacząłem tego tematu z tym który tucznik jest lepszy bo pewnie ten 110 i 150 smakuje tak samo. Chodzi o ekonomie tuczu. Ciekawe czy HubertOjdana przy 50 sztukach tygodniowo pozwoliłby sobie na takie straty paszy, żeby tuczyć do 150 kilo.

....

A ja wam powiem, że u mnie to w ogole na wagę się nie patrzy. Tucznik musi zejść po 5,5-6 miesiącach od urodzenia bo kolejne maciory się proszą i miejsce trzeba robic. Czasem tucznik średnio wyjdzie 106 a czasem 116.

dać mu wódki bo dobrze gada.

To że skup chce 120-150 kg to tylko wynika z tego że mogą takie coś nabić dobrze solanką i w efekcie wyjdzie im wagowo więcej mięsa. Taka ekonomia zakładów skupowych - nie liczy się jakość i zadowolenie klienta ale ich zarobek.

Patrząc z punktu widzenia rolnika i jego zarobku do Cihu ma rację bo jak przejrzycie publikacje naukowe to najepsze wykorzystanie paszy i przyrosty są do 115 kg i z punktu widzenia rolnika to jest masa do której powinien tuczyć bo powyżej to już koszt każdego grama przyrostu jest wyższy (więcej paszy, dłużej stoi w chlewni i dłużej trzeba przy tym chodzić w efekcie). Każdy robi jak chce ale jeżeli idzie o kasę to tuczyć powyżej 130kg się nie opłaca z ekonomicznego punktu widzenia.

 

PS1: u nas mieszkańcy czasem chcą kupić świniaka powyżej 120kg - pytam dlaczego a oni: bo jest tańszy o 20groszy na kg bo to druga klasa ;)

PS2: Obstaję przy swoim że najlepsze smakowo mięsko jest przy 100-115kg.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

suzuki21l widze że ciebie ciężko do czegoś przekonać daj mejla mi na PW to ci pokaże jak wygladają u mnie tucznik po 4 mc i jakie kupuje małe.A dopiero potem coś pisz w temacie i o przyrostach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Zonk z Twojego postu wywnioskowałem, że kupujesz prosiaki, więc 5 miesięcy od kupna, nie urodzenia( tak wnioskuje, prosze bez obelg) jest wynikiem normalnym, żeby nie powiedzieć słabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

U nas też się tuczy do 120kg bo później już nie jest to ekonomiczne. No czasami się zdarzy do 130.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Kolego kupuje w większości ale mam tez swoje maciory :rolleyes: z dobrej rasy czyli PBZ a knurka zawsze puszczam Pierain X Duroc.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Zonk a widziałeś Ty świnie ??? 135 kg w 4 miesiące???????? Ile Ty masz lat,nie pisz głupot to forum dla poważnych rolników. 5,48 WBC wyjściowa netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Gigi a ty wiesz co to Pigi po Mongolsku? Ty chyba zielonego pojęcia o rasach zywieniu nie masz widze bo jak narazie to niczym nie zabłysnołeś... :unsure: Ty pewnie pół roku trzymasz tucznika by miał 130 kg no ale cóż czasem tak bywa........jak ktoś zaczyna przygode :lol:

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5.7 WBC netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajcie luz, bo takie wygadywanie sobie robi się nudne.

 

Nie chcę się sprzeczać ale tucz od urodzenia do wagi 130kg w 4,5 miech to chyba nie jest możliwe. My jak kupujemy prosiaki w wadze 30kg to po 12 tygodniach schodzą już takie po 120kg, no jak przyjdą jak ostatnio 22kg to już trochę dłużej no i średnie przyrosty z tuczu będą troszkę niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam Zonk28 jakos ja Ci te przyrosty nie wierze 4 miesiace to jest 120 dni podzelic to przez 135 kilo to jest 1,25 dzienego przyrostu a biorac ze prosiak przy macioze nie urosnie kila dzenie to niewiem od odsadzenia to sie zgode ale od porodu w zyciu nie wieze


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Zonk28 jakos ja Ci te przyrosty nie wierze 4 miesiace to jest 120 dni podzelic to przez 135 kilo to jest 1,25 dzienego przyrostu a biorac ze prosiak przy macioze nie urosnie kila dzenie to niewiem od odsadzenia to sie zgode ale od porodu w zyciu nie wieze

polac mu dobrze mówi :rolleyes:

 

u mnie tez ostatnio rosly niecale 3 miesiace tylko od momentu kupna prosiaka- a raczej warchlaka bo najmniejsza sztuka miala 30kg

 

troche sie tu spam robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

86 dni rósł duńczyk 30 kg do wagi 120 kg.

 

To co pisze zonk28 to jest bujda , nie dajcie się nabrać na takie bajki.

 

Pietrain jest wycofywany z produkcji w europie zachodniej ,

 

Przyrosty u świń , akurat miałem na uczelni temat trzody :

 

Masa ciała kg przyrost w g

20 550-600

40 650

60 700-750

80 850

100 800

 

także zonk policz

i napisz nam kalkulację przyrostów z poszczególnych etapów.

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

mati2311 to zapytaj kolegi suzuki21l czy bujda? a dopiero coś napisz ;[ wysłałem koledze na mejla jak wygladają tuczniki małe i po 4 mc od urodzenia.Jak nie wierzysz to zapytaj go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie za miliard punktów jak na zdjęcie rozpoznać czy świnia ma 130 czy 140kg i czy ma 4 czy 5 miesięcy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

co ja mogę powiedzieć(napisać), prosiaczki jebitnie umięśnione, świniaki te po 120-130kg, ładne , równe długie, kolega nie żałuje na jedzonko dla nich , no ale dat na d*pie wytatułowanych nie mają , może i jest to możliwe, świnki mają u niego raj w chlewni,

Edytowano przez suzuki21l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Wg mnie mission imposible :D

 

Panowie skupmy się na cenie, dział o przyrostach jest.

Łódzkie 4,20 netto, ale to w tamtym tyg były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

zonk28 to za podaj do swojej galerii te zdjęcia co wysłałeś koledze suzuki21l...

 

a jeśli chodzi o cenę to rozmawiałem z kolegą to mówił że zaczął orientować się w cenach bo w nie długim czasie będzie handlował i gdzieś tam dzwonił to powiedzieli mu 5 zł za wagę żywą i w najbliższym czasie w górę...przy ilości około 150 szt.

Edytowano przez tomaszs88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

dziś mieliśmy ofertę na 4,40 netto przy wadze żywej. Ale w tym tygodniu brak świnek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

zachodniopomorskie 4zł + vat z tego co słyszałem cena ma iść w góre.Ale przy dzisiejszych cenach ropy to jeszcze o złotówke za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj