sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

martini89    4

No tak ubojnie czy pośrednicy w taki sposoób zachęcają do nabijania zachodnim farmerom kasy, ale z nie zgodzę się z tym że w Polsce nie produkuje się warchlaków o bardzo dobrej genetyce. Tak jak w Danii w Polsce wykorzystywane są programy hodowlane cechujące się bardzo dobrymi przyrostami i mięsnościa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekw1224    1
Napisano (edytowany)

Kolego @zonk na ziemniaczkach to ty słoninke wychodujesz a z mięsnoscią to wyżej niż 50% nie osiągniesz bo tu brak bialka a nie energi którą dają ziemniaki chyba że oddajesz na żywą wage :)

Edytowano przez jacekw1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

tylko, że jedego lub kilka tuczników na tych ziemniakach wychowasz, ale jak niektórzy mają kilkaset tuczników, to skąd tyle ziemniaków nabrać... jak na zabicie dla siebie, to można tak chować, ale teraz coraz więcej hodowców świń już nie sadzi ziemniaków...

cena 4zł brutto woj łódzkie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie macie racje ale dla siebie sobie chowam zawsze 4 tuczniki na ziemniakach , wtedy wiem co jem.Co prawda drugie tyle trzeba chować no ale cóż.Normalnie to sie zgadza że na pełnej dawce paszy i provitu sie chowa , byle szybko i aby tucznik dobił do 140-160kg , 5 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1210    0

Panie andrzeju a chował pan kiedyś tuczniki na ziemniakach? Co prawda chowie się je 8 mc ale naprawde warto , wtedy taki tucznik jest poszukiwany i dużo więcej można dostać za kg takiego tucznika.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak hodować to można jednego prosiaczka dla siebie

wtedy gdy się je to wiadomo co nie to co przemysłowe

 

lecz większa hodowla w taki sposób to pewne bankructwo :lol:

koszty wielkie i pracy jeszcze więcej nie mówiąc o czasie tuczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Teraz jest najwieksza cena ziemniaka , więc komu nie żal to daje je tucznikowi.Poza tym pan , panie Andrzeju kiedyś mi mówił że ma pan bydło........jakto u pana jest z karmieniem bydła ziemniakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1210    0

Chyba mnie pan pomylił z kimś innym

co prawda kiedyś bardzo dawno miałem bydło

lecz tu jestem od 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

czemu sadzicie ze tuczniki karmione ziemniakami dłużej rosną?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Możliwe.....kiedyś pisałem z pewną osoba o takim nicku albo podobnym , bardzo ta osoba zaszła mi za skóre i nie tylko mi bo i wielu forumowiczą.A więc przepraszam kolego za moją pomyłkę.Pozdrowionka z Ojcowa.Kolego Darku16 ponieważ w ziemniakach niemasz żadnych składników po których tuczniki mogą szybko przybywać na wadze.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawi    0

Z kartofli to sobie możesz placki ziemniaczane upiec

"LUDZIE NIE SŁUCHAJCIE TYCH BZDUR "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z kartofli to też robią spirytus. :lol: Tylko podobno jest on niedobry. :huh:

 

O mięsności to zależą w większości uwarunkowania genetyczne, dopiero później pasza.

 

A co do kartofli to mój dziadek karmił nimi świnie, ale to było 30 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Napisano (edytowany)

i z tym się z tobą nie zgodzę, bo genetyka to tylko 20% sukcesu. sięgnij do fachowych publikacji to zobaczysz ,że tylko tyle, więcej ma pasza,a najwięcej środowisko w którym żyją(warunki utrzymania)Im lepsze warunki bytowania, utrzymania tym lepszy fenotyp

 

 

cena na dziś to 3,4+ VAT + wybicie

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomir    0

wiem ze odbiegam od tematu ale nie za daleko :) jaka mięsność kolego masz na tych duńczykach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar96    2

Panowie słyszałem dzisiaj w radiu wypowiedz posła jak to oni twierdzą że są partiom chłopskom na temat wielko towarowych ferm świń w Polsce stwierdził że nie widzi w tym nic złego i że takie fermy są dotowane z budżetu UE oczywiście nie są to polskie i oczywiście będą powstawały nowe zgodnie z polskim prawem myślę że dni polskich hodowców świń dobiegają końca smutne to ale prawdziwe :(

 

No i co wy o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

Witam! Słyszeliście o akcji kolegów po fachu z forum Trzody chlewnej?

Chodzi o ustalanie przez chodowców tzw. ceny minimalnej na dany tydzień.

Co wy na to? Proponuję się przyłączyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dzis sasiad sprzedal swinie i jak mi powiedzial cene to sie zdziwilem :blink:

3,70 z vat.Skulsk woj.wlkp.Cena dosys szybko podskoczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remix    0

kolego remix jak ten temat sie nazywa?

Wejdź na stronę trzody chlewnej w forum następnie w zakładkę ceny trzody i poczytaj kilka ostatnich stron tematu.

W skrócie chodzi o to,że co piątek na forum podawana jest cena minimalna obowiązująca na poniedziałek i wtorek następnego tygodnia. Cena dotyczy parti ok.100 tuczników o mięsności 56% i jest odpowiednio niższa dla mniejszych parti. Cena sugerowana z tego tygodnia to 4.30+vat za wagę żywą i 5.65 za kl.E na wbc. Wielu chodowcom udało się takie ceny wynegocjować. Zachęcam do zgłębienia tematu i przyłączenia się do akcji! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Panowie słyszałem dzisiaj w radiu wypowiedz posła jak to oni twierdzą że są partiom chłopskom na temat wielko towarowych ferm świń w Polsce stwierdził że nie widzi w tym nic złego i że takie fermy są dotowane z budżetu UE oczywiście nie są to polskie i oczywiście będą powstawały nowe zgodnie z polskim prawem myślę że dni polskich hodowców świń dobiegają końca smutne to ale prawdziwe :(

 

No i co wy o tym sądzicie ?

 

No ja dziś też słyszałem, tylko że popołudniu i wogóle przeciwstawny ton co do ferm wielkoprzemysłowcyh, dzisiaj w europarlamancie był wyemitowany film i odbyła się debata na temat szkodliwości tego chowu świń, no i jedna ciekawostką było to ,że chcą odebrać im dopłaty z UE, ale nie wiem co za dopłaty...jakieś specjalne dostają ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ciekaw jestem jaka cena będzie w kwietniu? Miejmy nadzieje że będzie 4.50 na czysto to już bedzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ta cena coś czuje będzie już w następnym ,lub za 2 tygodnie. Oczywiście trzeba mieć w miarę dużą partie tuczników lub super ich jakość.Już słyszałem o cenie 4,3 + VAT przy dużych partiach tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj