sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

rom19    0

Jak obliczyliśmy wyprodukowanie tony paszy to wyszło ok. 740-750zł i to daje te 170zł.

 

to ja mogę powiedzieć,że tona wyprodukowanej paszy przeze mnie jest warta 600 zależy jak sobie policzysz.... koszt wyprodukowania zboża + koncentrat/lub inne dodatki. ale weź pod uwagę, że jakbyś chciał już kupić zboże to rachunek będzie się trochę różnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

W wlkp. dzisiaj po 3.50 a co do cen to muszę was zmartwić :( wczoraj byłem na targach świń i drobiu w Poznaniu i byłem na wykładzie jakiegoś tam analityka, wykład nosił nazwę "Prognozowane ceny trzody chlewnej na lata 2011-2014" no i cóż, ten gość mówił że kolorowo nie będzie cena w tym roku ma nie przekroczyć 4zł dopiero w 2012 coś się ruszy i cena maksymalnie mówił, że do 4,30 podejdzie i tak do początku 2013 i później znowu dołek. Ten gość stwierdził, że ceny w najbliższych latach będą oscylować w granicy 2,8-4,3 i nie więcej i powiedział, że cena 5zł już nie wróci i możemy o tym zapomnieć :( . Kolejną niepokojącą informacją było to że ameryka coraz bardziej wchodzi na rynek europejski z wieprzowiną i bardzo szybko i skutecznie wypiera europę ;[ . No i najważniejsze ta sytuacja co jest teraz to jeszcze nie jest koniec (teraz jesteśmy gdzieś na takim poziomie jak w czasie wielkiego kryzysu 2008), sytuacja jeszcze się pogorszy, poprawa zapowiadana jest na czerwiec. Niektórzy powiedzą, że to tylko analityk i może się mylić ale zeszłoroczne ceny (2010) na poprzednich targach za prognozował prawie bezbłędnie, mniej więcej 10gr różnicy. Ale pocieszył nas i powiedział, że ci co przetrwają to w najbliższych latach będą mieli z czego żyć i przytoczył przysłowie "Co nas nie zabije to nas wzmocni". Miejmy koledzy nadzieję, że będzie lepiej niż ten analityk przepowiadał B)

To jakiś gościu co propagande sieje,a nie żaden analityk .

Tak mówi bo przeciesz te matoły na stołkach już przy wejściu do unii sobie założyli cel żeby produkcją świń i brojlerów zajmowały się wielkie koncerny ,i cały czas nas dołują żebyśmy sami zrezygnowali z produkcji , a potem powiedzą że rolnik nie podołał wymaganiom UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Wczoraj sprzedałem po 3.50+VAT Nie wiem ale przy takiej cenie to chyba bardziej hobby niż hodowla. Wszystko do góry a świnki cały czas nisko. Współczuje tylko tym co muszą jeszczę kupowoać zboże. Gdybym sprzedałe całe zboże to cały rok mógłbym sobie brzuchem do góry leżeć i na na koncie mieć o wiele wiecej niż teraz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ceny żywca wieprzowego mają wzrosnąć powyżej 5 zł/kg! Usłyszałam tak w telewizji. Podobno są 2 afery w Niemczech i ceny mają być kolosalne :). Oby była to prawda i żyjmy z taką nadzieją :) WLKP 3,6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2
Napisano (edytowany)

POLAĆ JEJ-dobrze gada ale ten scenariusz jest mało prawdopodobny bo może być tak ze zaś do polski wywiozą tą padline po 2zł i to dopiero bedzie klęska-dziś 3,5 netto-śląskie.

Edytowano przez PRZEMEK321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

popieram roberta, ta UE chce wszytko globalizowac, przecież lepiej jets dla kraju jak jest dużo małych przedsiębiorstw, niż mało dużych, jest równa konkurencja.

ale to jest Polska, Nas chcą zawsze wyd.... Miejmy nadzieje, że się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ceny żywca wieprzowego mają wzrosnąć powyżej 5 zł/kg! Usłyszałam tak w telewizji. Podobno są 2 afery w Niemczech i ceny mają być kolosalne :). Oby była to prawda i żyjmy z taką nadzieją :) WLKP 3,6 :)

 

 

Jak tak będzie to przez tydzień będę na kolanach chodził i się modlił. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tam nie wierze w to co TV mówi ale pod koniec maja i w czerwcu obsadzam stare pgrowskie chlewnie tucznikiem - tyle ile wleźie tyle obsadzimy łacznie może będzie 3000tucznika. Jedyny problem to że słomę będzie trzeba kupić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzeba czekac do maja-czerwca. Wyglądać będzie jak stara kołchozowa chlewnia z obornikiem w środku:D a gdzie niegdzie świnie :P

 

Cena 3,7zł/kg z ostatniej środy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Sprzedałem w poniedziałek 130 szt o średniej wadze 129kg, wybojowości 79% i mięsności 57% po 4 plus VAT. Ubojnia w woj. mazowieckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedBenny    0

gdzie dokładnie po tyle

Ja jestem z pow. wieruszowskiego, gm. Łubnice co do ceny to tyle udało się wynegocjować z odbiorcą, tuczniki pojechały prawdopodobnie do Kutna poprzez pośrednika.


GRA I BUCZY!!!

SPRZEDAM - Opryskiwacz PILMET Termit 400L, lance 11m wpełni sprawny, garażowany, rozpylacze z wkładką ceramiczną 02. Oraz pług podorywkowy 5 skib, stan idealny, orginalna farba i odkładnice, prosty, niespawany, garażowany. Zainteresowani pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki84i    0

Witam!!! Mi MAT Czerniewice proponuje na WBC po 5,30 zl w klasie "E" na jutro ale nie wiem czy im sprzedawać bo nie płacą, czekam już 1,5 miesiąca za jedna fakturą SPRZEDAJE IM KTOŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Woj.Lubelskie ,Powiat Janów Lubelski Z.P.M. Matthias cena 3,2+vat ,w porównaniu z poprzednim tygodniem wzrost o 0,20 zł. Wygląda na to że u nas są najniższe ceny w Polsce -niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z kuj pom i umnie są po 3zł tak nie może bić wszystko jest drogie a świnie tanie w sklepie nawet smalec jest droższy niż kg świni trzeba zrobić protest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Aż dziw ,że są takie ceny jeszcze w kraju, Damasławek pośrednik 3,69 + 0,20 za mięsność + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

gdzie kolego sprzedajesz??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj