sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Tylko właśnie sęk w tym, że cena trzody chlewnej w Polsce nie zależy od pogłowia w naszym kraju. Wszystko jest uwarunkowane kursem euro/zł. Także im zł będzie mocniejsza tym świnie będą tańsze i na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Oj ta złotówka to raczej mocna nie bedzie, bo Polska na granicy bankructwa....

 

I oczywiścei wykopać z Polski Animex i Agriplus, jakoś Niemcy ,Francuzi czy UK potrafią zastopować ekspansję zachodnich imperialistów... ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko właśnie sęk w tym, że cena trzody chlewnej w Polsce nie zależy od pogłowia w naszym kraju. Wszystko jest uwarunkowane kursem euro/zł. Także im zł będzie mocniejsza tym świnie będą tańsze i na odwrót.

 

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Ściana zachodnia rządzi się trochę innymi prawami niż ściana wschodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

ja też mogę się nazwać analitykiem i powiem że cena będzie od 2.8 do 4 i proste! bo najczęściej cena się waha w tym przedziale. i głupot niech nie opowiada bo jak cena będzie poniżej jakichkolwiek kosztów produkcji to z czego ma ten rolnik dołożyć, żeby przetrwać. przecież kg żywca nie urośnie z kg zboża! :lol: dziś u nas po 3.50+ vat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

To prawda ze kg zywca nie urosnie z kg zboza ale prawda jest tez taka ze miesa w wyrobach tez jest tylko 50% tego co bylo 20 lat temu np taka szynka 30% wody a czasami i 50% z innymi dodatkami istnieja juz technologie które pozwalaja wyprodukowac z 1 kg szynkisurowej 2,5 kg produktu sprzedawanego pod nazwa szynka w sklepie czyli tu tez trzeba upatrywac tej znizki notowan zywca wieprzowego a panowie technika idzie na przod

a takie np przetwory mleczarskie ostatni kupilem ser z spoldzielmi M.... i co sie okazalo samum olejem lub margaryna smierdzial jesc sie tego nie dalo i ile mleka potrzeba bylo do wyprodukowania kg tego sera napewno jakies 30% mniej i juz jest odpowiedz na to czemu nie bedzie rekordow cenowych

Euro tez ma wielki wplyw na ceny zywca wieprzowego ale istnieje tez wiele innych czynnikow np nasze wojownicze nastawienie do naszych wschodnich sasiadow dzieki czemu nasi zachodni sasiedzi upychaja im miesko

 

zeby nie bylo ze nie w temacie to u nas zywiec po 3,0 + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

pow lubelski dziś 3,1+ VAT

Wielkopolska pow. Wągrowiec 3,29 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damik27    0

Gdzie w Wielkopolsce sprzedać najkorzystniej tuczniki da ktoś namiary po ile i gdzie jak na razie dzwoniłem do jednego powiedział 3,40 a za chwile dzwonie już po 3,30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Opolskie pow. strzelecki do góry o 20 gr. cena 3,20 zł. Zawsze coś :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Świętokrzyskie powiat Jędrzejowski ten tydzien 3,3-3,4 na skupach ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17
Napisano (edytowany)

Witam panowie dzis poszły po 3,45+vat kujawsko pomorskie podwyszka o 25groszy reszta jedze w poniedzałek na wbc jednak zawsze pare groszy wiecej niz na zywa

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

3,7 zł + vat serock powiat świecki, kuj-pom

25 gr do góry w porównaniu do poprzedniego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana masz na myśli sprzedaż żywca pomiędzy państwami?

 

Mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ooo czyli świnie drożeją, ciekaw jestem co powiedzą ci co sprzedali świnie tydzień lub dwa tygodnie temu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

ja mam do sprzedania tak gdzies miej wiecej za 2-3 tygodnie ciekawo jaka bedzie wtedy cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

u mnie do sprzedaży będą na marzec, kwiecień i maj, więc chyba zdrożeją, a tamtym roku w maju sprzedawaliśmy po 3,40zł+Vat, ciekaw jestem czy w tym roku cena będzie większa czy mniejsza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: dziś 3,20+vat ;[


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Każdy pisze zadowolony drożeją drożeją a ja znam triki tych co kupuja, jeszcze w lutym cena znowu walnie na dół a teraz kapią po 0,10 gr


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

Dzisiaj 3,35 zł + VAT woj. łódzkie, odbiorca to Borowina Broszki

hmmm borowina dała ci dziś tyle w tam ten piątek po 2,90 plus wat płacili ja wtedy po 3,40 sprzedałem a cena na dziś 3,50 plus wat łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chcieli dać 3,25 ale udało nam się jeszcze wydusić te 10 gr, u mnie w Wierzchlesie płacą po 3,20 także cene dali mi dobrą i nie narzekam bo, np u nas to trzeba czekać na kase ponad miesiąc a oni płacą w ciągu tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas 3,10zl/kg słabo ale co począć na razie tak może później lepiej będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Cena na dzisiaj to 3zł.+vat ,woj.Lubelskie powiat Janów Lubelski ,od kilku tygodni bez zmian ,żadnej reakcji zakładu na podwyżki na rynku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj