sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Lukaszjarm    4

ja nie mam chodowli ale te ceny swin to jest skandal i obraza dla rolnictwa , to sie w glowie nie miesci zeby ceny byly tak niskie , a czemu w sklepach szynka nie kosztuje teraz 5 zł a nie 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994szymon    15

Żeby ktoś był bogaty to inny musi być biedny, tylko dlaczego cały czas oszczędzają na rolnikach.

Mieszczuchy widzą rolnika jako brudnego, zaniedbanego chłopa. Tak nie jest ale jak tak dalej pójdzie no to wcal nie będe zaskoczony jak tak będzie wyglądał polski rolnik. Denerwują mnie także demoty na których pokazany jest nowy jasiu lub valtra za pół mln. i opis że takimi ciągnikami jeździ rolnik. OK tylko nie dodał że co setny czy tam dwusetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

moim zdaniem to powinien być jakiś ogranicznik, poniżej którego cena nie może zejść w dół, nap.3,50zł+Vat i niższej ceny nie powinno być... co wy o tym sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

W holandi od poniedziałku dalszy wzrost cen, a i złotówka osłabła ,mam nadzieje że idzie ku lepszemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus912gd    0

jutro idzie kolejna odstawa tuczników około 80szt po 3.40+vat, pozostało w chlewni około 300szt to do końca dochowam lub (sprzedam niektóre jako prosiaki)i zamykam hodowle, przy 200ha wole siać rzepak i zboże a nie użerać się ze świniami;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Kolego może i dobrze gadasz ale znając polski rynek to w sierpniu 2012 świnie będą po 5zł a zboże po 400 za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

oby tak było bo to już jest szczyt wszystkiego, przepowiadają, że do końca lutego może tak być, ale jak będzie to nie wiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

zetorek1607

ja rozumiem że chcesz tak jak ja żeby coś z hodowli i tuczu zostało ale zboże po 400zł to też nie jest normalna sytuacja. Jest dużo więcej producentów zbóż niż hodujących trzodę - nie życz drugiemu co Tobie niemiłe.

Co do cen to około 4,5 za E +VAT ponoć zapowiadają się podwyżki.

Edytowano przez vvojtas1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

wiem o tym, ale teraz zboże jest po 900zł a świnie po 3zł, więc gdzie tu jest sprawiedliwość, los nieraz mógłby się odwrócić<_< cena wczoraj to 2,80zł+Vat ;[

każdy na wsi ma ciężko i każdy musi żyć, dobrze, że ja mam swoje zboże i mi wystarczy do żniw, bo przy tej cenie kupować zboże, to już lepiej maciór nie puszczać<_<

Edytowano przez zetorek1607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Zakłady płacą przy większej ilości ok4zł ,a pośrednik niecałe 3zł to czy oni mają klapki na oczach i widzą tylko dzień dzisiejszy nie myślą co będzie jutro jak nas małych wykończą, to duży hodowca ma ich gdzieś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

dziś cena faktycznie w gore 3,4+vat a w wbc e-4,7. W produkcji tucznika tylko sa chwilowe zwyzki cen i ursus912gd ma racje że produkcja roslinna jest bardziej stbilna a nawet jak by sie cos zmieniło to mozna wrocic do produkcji choc watpliwa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

małopolska,powiat dąbrowski 3.40 podwyżka o 10gr. w porównaniu to tamtego tygodnia (soboty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

W wlkp. dzisiaj po 3.50 a co do cen to muszę was zmartwić :( wczoraj byłem na targach świń i drobiu w Poznaniu i byłem na wykładzie jakiegoś tam analityka, wykład nosił nazwę "Prognozowane ceny trzody chlewnej na lata 2011-2014" no i cóż, ten gość mówił że kolorowo nie będzie cena w tym roku ma nie przekroczyć 4zł dopiero w 2012 coś się ruszy i cena maksymalnie mówił, że do 4,30 podejdzie i tak do początku 2013 i później znowu dołek. Ten gość stwierdził, że ceny w najbliższych latach będą oscylować w granicy 2,8-4,3 i nie więcej i powiedział, że cena 5zł już nie wróci i możemy o tym zapomnieć :( . Kolejną niepokojącą informacją było to że ameryka coraz bardziej wchodzi na rynek europejski z wieprzowiną i bardzo szybko i skutecznie wypiera europę ;[ . No i najważniejsze ta sytuacja co jest teraz to jeszcze nie jest koniec (teraz jesteśmy gdzieś na takim poziomie jak w czasie wielkiego kryzysu 2008), sytuacja jeszcze się pogorszy, poprawa zapowiadana jest na czerwiec. Niektórzy powiedzą, że to tylko analityk i może się mylić ale zeszłoroczne ceny (2010) na poprzednich targach za prognozował prawie bezbłędnie, mniej więcej 10gr różnicy. Ale pocieszył nas i powiedział, że ci co przetrwają to w najbliższych latach będą mieli z czego żyć i przytoczył przysłowie "Co nas nie zabije to nas wzmocni". Miejmy koledzy nadzieję, że będzie lepiej niż ten analityk przepowiadał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomir    0

miejmy nadzieje ze ten analityk sie myli. dla mnie może być po 4 zł tylko żeby zboże było proporcjonalne tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

dzisiaj 4.05+ vat Pini Kutno

Edytowano przez Art

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W wlkp. dzisiaj po 3.50 a co do cen to muszę was zmartwić :( wczoraj byłem na targach świń i drobiu w Poznaniu i byłem na wykładzie jakiegoś tam analityka, wykład nosił nazwę "Prognozowane ceny trzody chlewnej na lata 2011-2014" no i cóż, ten gość mówił że kolorowo nie będzie cena w tym roku ma nie przekroczyć 4zł dopiero w 2012 coś się ruszy i cena maksymalnie mówił, że do 4,30 podejdzie i tak do początku 2013 i później znowu dołek. Ten gość stwierdził, że ceny w najbliższych latach będą oscylować w granicy 2,8-4,3 i nie więcej i powiedział, że cena 5zł już nie wróci i możemy o tym zapomnieć :( . Kolejną niepokojącą informacją było to że ameryka coraz bardziej wchodzi na rynek europejski z wieprzowiną i bardzo szybko i skutecznie wypiera europę ;[ . No i najważniejsze ta sytuacja co jest teraz to jeszcze nie jest koniec (teraz jesteśmy gdzieś na takim poziomie jak w czasie wielkiego kryzysu 2008), sytuacja jeszcze się pogorszy, poprawa zapowiadana jest na czerwiec. Niektórzy powiedzą, że to tylko analityk i może się mylić ale zeszłoroczne ceny (2010) na poprzednich targach za prognozował prawie bezbłędnie, mniej więcej 10gr różnicy. Ale pocieszył nas i powiedział, że ci co przetrwają to w najbliższych latach będą mieli z czego żyć i przytoczył przysłowie "Co nas nie zabije to nas wzmocni". Miejmy koledzy nadzieję, że będzie lepiej niż ten analityk przepowiadał B)

 

 

No to rzeczywiście wykształcony analityk. Przykład: Cena 2,8zł utrzyma się przez rok i wiecej jak połowa świniarzy zrezygnuje co spowoduje brak mięsa wieprzowego a to przełoży się na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

gdyby miał długie włosy i nazywał sie JEZUS to bym mu uwierzył a tak to raczej mozna to zignorować bo rynek wieprzowiny jest nieobliczalny i sytuacja moze sie zmienić z dnia na dzień wiec nie ma co za bardzo przywiązywać uwagi to tego typu wykładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj