sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

andrzej2110    535

Czy ja mam was wysłać na ferie od AF??? Tu podajemy obecne ceny skupu. Dyskusje o opłacalności to gdzie indziej!!!


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1988    0

U mnie tez 3 zl+vat panowie to jest horror tak nie może być trzeba się przeciwstawić trzeba zorganizować strajk, jak tak dalej będzie to po nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

HubertOjdana nie siej zamętu na forum pokaż fakturę to ci uwierzę bo 4 zł to może komuś na zabicie sprzedałeś a nie ktoś ci za 50 sztuk dał tym bardziej z małej ubojni był umie z małej ubojni łepek żeby świnie odstawiać ale ceny za dużej nie dawał mówił ze już konkrecji nie wytrzymują z takimi molochami jak duda czy pini

 

Wiesz gdzie mam Twoje życzenia? Pisałem wcześniej, że oddaję 50szt tygodniowo cena 4,1zł była w środę. Na przyszłą środę mam cenę 3,7zł/kg ŻYWEJ MASY!

 

 

@zetorek no nie wiem czy 3 zł + vat to nie jest źle, pamiętam jak na samym początku od naszego wejścia do UE(gdy nie było programów PROW, tylko funkcjonowało to pod nazwą SPO), ojciec chciał wybudować chlewnie-dobudówkę właśnie w programie SPO, z tym że warunek było kilka warunków - m.in budynek miał być ukończony w przeciągu 3 miesięcy i na wszystkie materiały musiały być faktury, a samą budowę musiała przeprowadzać firma budowlana(które z powodu nagłego zapotrzebowania na ich usługi diametralnie podniosły stawki, podobnie zresztą wzrosły ceny materiałów budowlanych). Czyli jakby na to nie spojrzeć koszty dość spore, co wymuszało niejako potrzebę wzięcia kredytu na budowę. Zważywszy na to, że ojciec nie chciał zbytnio ryzykować, to zamówił dokładny kosztorys, biznesplan itd. to już wtedy wyszło na to, że granica opłacalności hodowli trzody chlewnej przebiega w okolicy 3,5 zł za kg wagi żywej tucznika. Stanęło na tym, że jednak z programu zrezygnowaliśmy, bo nikt nie był wtedy w stanie zagwarantować, że cena nie spadnie poniżej 3,5 zł, a chlewnie i tak postawiliśmy, ale za własne pieniądze(zajęło to co prawda trochę więcej czasu niż 3 miesiące, a kosztowo wyszło nawet trochę taniej). Teraz co prawda stado mamy większe, ale środki wykorzystywane w produkcji też poszły w górę(wzrosły ceny zbóż, ceny dodatków paszowych, ceny energii elektrycznej, a także poszły w górę wg mnie koszty opieki weterynaryjnej) i dlatego myślę, że granica cały czas przebiega na tych 3,5 zł/kg wagi żywej co dawało by około 4,4 zł/kg w kl. E poubojową.

 

No coś w tym stylu. Pisałem wielokrotnie i w wielu tematach skąd te ceny, ale widać upór użytkowników nie zna granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jachu1985    0

U mnie tez 3 zl+vat panowie to jest horror tak nie może być trzeba się przeciwstawić trzeba zorganizować strajk, jak tak dalej będzie to po nas

Tu właśnie się zgodzę wyjechać na ulice niech zobaczą jeszcze brony ustawić na ulicy jak tak dalej pójdzie to koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

Opolskie powiat nysa ostatnio 10.01 4zl z vat

 

Ps zgadzam się z blacha tez trochę hoduje i znam swoje koszta wiec na wyprodukowanie 1 kg żywca potrzeba 3,50 zl a jeśli masz jakiś spory kredycik na hodowle to trzeba troszkę dodać i powiem wam szczerze ze jak cena spadnie poniżej 4zl to sam zaczynam sr** po gaciach już przeżyłem okres w swoim życiu kiedy pszenice po 1tys za tonę musiałem skarmiać ale nie było najgorzej jak za żywiec dostawałem po 5,60 a na dzień dzisiejszy coś mi się zdaje ze powtórki z rozrywki niebedzie

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

HubertOjdana dzięki za odpowiedz bardzo inteligentna ja należę do grupy producenckiej i odstawiamy od 100-130 sztuk tygodniowo na żywą wagę i w zależność ze 100 idze na wbc i nik nam za Boga nie da ceny większej niż rynkowa no może jak nie ma świń to te 10gr dodadzą ale 1zł nie wiem jak co skontaktuj się zemną bo poszukujemy menadżera do grupy jak będziesz nam takie ceny załatwiał to obsypiemy cie złotem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

HubertOjdana dzięki za odpowiedz bardzo inteligentna ja należę do grupy producenckiej i odstawiamy od 100-130 sztuk tygodniowo na żywą wagę i w zależność ze 100 idze na wbc i nik nam za Boga nie da ceny większej niż rynkowa no może jak nie ma świń to te 10gr dodadzą ale 1zł nie wiem jak co skontaktuj się zemną bo poszukujemy menadżera do grupy jak będziesz nam takie ceny załatwiał to obsypiemy cie złotem

 

Bo dużo zależy od zakładów. W mojej okolicy zakłady zawsze dają jakąś premię(zależy od ilości sztuk, mięsności, czasu umowy) gdy jest z nimi podpisana umowa na dostawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

jan2130@ ja mam do ciebie pytanie, oddajesz sporą ilość tygodniowo i czy Ty masz podpisany kontrakt z jakimś ZM ?. Ja Ci dam przykład mam podpisany tz. program z Sokołowem i dla mnie cena na ten tydzień to 4.55 podstawa WBC + 5% za program + mięsnaść od 53% tj. 5 groszy za każdy % powyżej, i wyjdzie Ci koło 4 zł w przeliczeniu na żywą wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A nie masz może dodatku za transport? Bo kiedyś był chyba taki.

 

 

+10 za spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Żadnych kosztów nie ma

 

+10 za spam

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A jaka musi być minimalna ilość sztuk dostarczanych rocznie? Jak kiedyś się dowiadywałem to było 200. Zmieniło się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

W mojej okolicy cena na ten tydzień bez zmian czyli 3zł.+wat, świń na skupie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

jan2130@ ja mam do ciebie pytanie, oddajesz sporą ilość tygodniowo i czy Ty masz podpisany kontrakt z jakimś ZM ?. Ja Ci dam przykład mam podpisany tz. program z Sokołowem i dla mnie cena na ten tydzień to 4.55 podstawa WBC + 5% za program + mięsnaść od 53% tj. 5 groszy za każdy % powyżej, i wyjdzie Ci koło 4 zł w przeliczeniu na żywą wagę.

Mamy umowe ale to jest 1% do dceny rynkowej wiecej wiec szału niema widze ze trzeba dostawce zmienic bo jak prawde piszecie to grupa duzo traci na tym handlu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Spadek do 2,7 + vat


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

mały ot. Koledzy normalnie na to już patrzeć nie można 2,7to jakieś kpiny chyba bo dla mnie jest niepojęte jeśli pszenica jest po 900zł/t a świnie po 2,7zł w skupie. Oni chyba sobie z rolników jaja robią. To ja sie pytam czemu w sklepach nie stanieje?? I będzie tak że 60% nastawi sięna bydło i za 18 miesięcy bydło bedzie nie po 6zł za kg tylko po 4. A świń brak taki jest u nas niestabilny rynek ja choduje bydło i bardzo mnie boli to co sie dzieje na rynku wieprzowiny bo niestety te niskie ceny za jakiś czas dotkną mnie.... :mellow:

Edytowano przez petes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzeźnie obecnie rzuciły się na tanią jak barszcz padlinę od Szwabów. Trzeba przeczekać ten dołek.

 

+10% za spam

 

Mówiłem ze tu podajemy ceny. O opłacalności jest osobny temat.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Świnie po 3,80 dolny Śląsk. MODERATORZE JAK EDYTUJESZ MÓJ POST TO TO NAPISZ ŻE JEST PO EDYCJI KUMASZ ??? NAPISAŁEM ŻE ŚWINIE PO 3,80 A MODERATOR ŚWINIA BEZCENNE

Edytowano przez garek

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj