sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

PRZEMEK321    2

dziś sprzedałem 20 sztuk po 2,7 netto i swiń masa wiec panowie sami widziie-zakończenie polskiej chodowli swiń bliskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Napisał kolega że żeby sprzedać po 4zł to nie potrzeba mieć dużo świń. Ale trzeba mieszkać w odpowiednim miejscu bo ci nikt po 10szt nie przyjedzie ani nie będziesz ich wiózł 150km. Tak że niektórzy są skazani na pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zależy co masz do sprzedania... cena tucznika lada moment powinna wzrastać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

Zależy co masz do sprzedania... cena tucznika lada moment powinna wzrastać

A skąd wiesz że zdrożeją lada chwila ja dziś sprzedałem 15 szt po 3,20 plus wat jutro 30 mam zapisane i nie wiem co robić mogę poczekać jak coś bo świnki około 110 mają dopiero ale osoby nie spadało niżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

No fakt, niektórzy są w taki położeniu, ze bez pośrednika się nie obejdzie, ale niech co niektórzy przestaną osądzać o kłamstwa tylko dlatego, że ktoś dostaje więcej za świnie.

 

Co do cen żywca - ona musi podejść po prostu musi bo to co jest teraz to droga do bankructwa, ja jakoś przetrwam ale szkoda mi tych małych rolników (choć ja do największych nie należę) bo oni to odczują najmocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damik27    0

U nas w Wielkopolsce po 3 zł co robić czekać czy sprzedawać

 

No mam ok 10 sztuk maja na oko ok 100 do 110 kg no już nie wiem czy czekać czy sprzedawać ale to jest po kosztach jak teraz sprzedam w sumie jak teraz sprzedam po tyle to zamykam produkcje już raczej nie powrócę do tuczników po prostu gospodarstwo upadnie

Edytowano przez damik27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo co roku o tej porze świnie zaczynają drożeć! Nie trzeba szkół kończyć żeby o tym wiedzieć. Jeśli masz 110kg to nie masz wyjścia chyba, miesiąc nie będziesz ich trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damik27    0

No nie ale z 2 tygodnie to bym je przytrzymał możne cena trochę wzrośnie i tak już jestem w tyle najwyżej po 130 kg będą miały

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wama7552    0

Dzwoniłem dziś do Sokołowa i powiedział mi facet że na przyszły tydzień trochę do góry parę groszy i że będzie raczej tendencja wzrostowa

Edytowano przez wama7552

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Jak mają po 110kg to jeszcze możesz potrzymać, ja średnio sprzedaję po 130kg już po strąceniu tych kilku kg <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

Umnie dziś pośrednik płacił 3.00- +vat. Raczej nie straszył podwyżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Dzwoniłem dziś do Sokołowa i powiedział mi facet że na przyszły tydzień trochę do góry parę groszy i że będzie raczej tendencja wzrostowa

Dowiedziałeś się może po ile sokołów płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Dziś poszły po 3.50+vat+mięsnośc. A tuczników hoho nie wiadomo skąd tyle ludzie maja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

W kuj-pom pow. włocławek dziś pośrednik 2,80 + vat. I zgadzam się że cena zależy od położenia bo w naszym rejonie nie ma ubojni dobrej i pewnej wiec pośrednik trzepie kasę na chłopach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Po 3,50, ale gdzie???

 

 

Małopolska, powit dąbrowski, kupował:Roleski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Znowu Was podręczę. Na zadupiu jakim jest Podlasie w środę poszło 50szt. tucznika po 4,1 zł/kg żywej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj