sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

cover    8

@Cover no co Ty powiesz jak sprzedałeś po 6,6 to ile Cię wyszły na czysto cena netto?

 

no więc wyszło po ok 5,11 netto (5.107) przy czym brutto wynosi 5,46zł za żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Południowe Podlasie / Północna Lubelszczyzna

200 szt - danbred z polskiej hodowli

średnia waga 115 kg. Średnia mięsność 57,6 %, wybojowość 79,5%

5,40 + vat za wagę żywą, sprzedawane na wagę żywą, potracenie 0%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

no więc wyszło po ok 5,11 netto (5.107) przy czym brutto wynosi 5,46zł za żywą

 

Z 6,6 za klase E netto wyszły tylko 5,11 netto to bardzo mało, no chyba że przeszły Ci w U , bo jak w E to wogóle nie opłaca się sprzedawać za te pieniądze na WBC


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To proste;

aby do 100 dodać 22% vat 100*22%=122

aby ze 100 odjąć 22% vat 100*0,22/1,22=82

sprawdżcie na fakturach że ten wzór jest prawidłowy

@Jerry28 też kuma

 

walkol jeśli te obliczenia dotyczyły trzody to wytłumacz kiedy jest na świnie 22% vat'u? My jak podawaliśmy te 22% od 100kg to chodziło nam o wybojowość. To tak dla ścisłości.

 

Cover jaką miałeś wybojowość? Coś pomiędzy 77-78%?

 

Mam pytanko. U was zakłady też nie skupują między świętami? U nas piątek to ostatni gwizdek.

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

@walkol przeszły wszystkie w klasie E, Mięsność średnia 57.3% No nie wiem czy tak się nie opłaca. W okolicy jakbym oddawał na żywą to 2kg odtrącają, Wiec na tych sztukach co miałem miałbym średnio ok 35 zł/sztuce mniej. Niby niewiele, ale na większej ilości ładna sumka wychodzi.

 

@FarmerPawlos Tak. Wybojowość wyszła 77,39%

Edytowano przez cover

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darass86    0

wielkopolskie gniezno, cena wbc kl E 6,5 kl U 6,3 , żywa 4,8 +vat ceny z 20 grudnia

słabo płacą jak tu wyjsc na swoje

Edytowano przez Darass86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

walkol jeśli te obliczenia dotyczyły trzody to wytłumacz kiedy jest na świnie 22% vat'u? My jak podawaliśmy te 22% od 100kg to chodziło nam o wybojowość. To tak dla ścisłości.

 

Cover jaką miałeś wybojowość? Coś pomiędzy 77-78%?

 

Mam pytanko. U was zakłady też nie skupują między świętami? U nas piątek to ostatni gwizdek.

A czy ja pisałem o vacie na świnie?

Próbowałem wytłumaczyć tamtemu osłowi jak się odejmuje procenty od danej sumy i dla przykładu wziołem liczbę 100

Zakłady oddalone o kilkadziesiąt km ode mnie to kupują a skup u nas na żywą jest nieczynny od 18.12.2012 do 03.01.2013 i ostatnio mu wogóle nie zależało na świniach, nawet wszystkich na skupie nieraz nie wziął

 

kolejne %(zaznaczone za co)

Edytowano przez milanreal1

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

A czy ja pisałem o vacie na świnie?

Próbowałem wytłumaczyć tamtemu osłowi jak się odejmuje procenty od danej sumy i dla przykładu wziołem liczbę 100

Zakłady oddalone o kilkadziesiąt km ode mnie to kupują a skup u nas na żywą jest nieczynny od 18.12.2012 do 03.01.2013 i ostatnio mu wogóle nie zależało na świniach, nawet wszystkich na skupie nieraz nie wziął

 

100-22% = 78 . Weź chłopie lepiej kalkulator do ręki ,a nie jakieś nowe wzory wymyślasz,

 

U mnie cena 4,70 + vat, 4,90+vat za mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

100-22%=78 :lol: :lol: :lol: weż się lepiej nie ośmieszaj matematyku, co ty żyć nie możesz bez kalkulatora, głowa niech myśli a nie maszyna

100-22%=81.97 dokładnie i nie konkuruj z MATOPATEM7


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Krótkie pytanie gdzie jest moderator bo wasze wywody sa już delikatnie mówiąc denerwujące?!!!!!!!!! Wasza dyskusja nic nie wnosi do forum, a tylko je zaśmieca!!!!!!!

 

@walkol dostał kolejne %, jeżeli tez nie pomogą dostaje bana

Edytowano przez milanreal1

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

100-22%=78 :lol: :lol: :lol: weż się lepiej nie ośmieszaj matematyku, co ty żyć nie możesz bez kalkulatora, głowa niech myśli a nie maszyna

100-22%=81.97 dokładnie i nie konkuruj z MATOPATEM7

Albo się coś w matematyce ostatnio pozmieniało, albo Ty jakiś kompletny debil jesteś. Już Ci raz pisałem gdzie popełniasz błąd a Ty nadal swoje. Sory że nie na temat, ale jak widzę takie wyliczenia to masakra. Moderator weź mu nie zwracaj uwagi że nie na temat tylko mu napisz prawidłowy wynik tego działania. Temat ceny, ceny to nasze pieniądze wiec niech nie miesza ludziom w głowach, bo nie bedą sami wiedzieli ile dostają za swoje świnksy jak na tą jego matematyke patrzą.

 

Jeden leci z osłami, teraz Ty z debilem. Opanujcie się .

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

troszeczke cena do gory. dzis po 5.50 do niemiec poszly.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj