sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

mam nadzieje ze walkol zrozumial normalnie jak dziecku nie wytlumaczysz dziekuje koledzy ze odzywacie sie i nie dajecie sie bajkopisarzowi walkolowi czy jak go tam zwal. podobno maja jeszcze zleciec z 20 gr czyli cena 4.5 normalnie szok z ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Dzięki @ Cyzykowi to może i @Matopat7 coś pojmie czy jak go tam zwał :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@walkol i @matoperator7 za niedostosowanie do poleceń moderatora +10%

Wracamy do tematu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @ Cyzykowi to może i @Matopat7 coś pojmie czy jak go tam zwał :D

 

mam nadzieje ze teraz kazdy wie ja ksie oblicza Wbc czasami lepiej sie wychodzi na wbc ale czasami lepiej na wage zywa.

chopie walkol caly czas pisalem dobrze cyzyk tylko to potwierdzil to tobie cos sie przewidzialo to ty nie pojmales wbc dopiero dzieki mnie zrozumiales co to jest wbc a ty ciagle gadales o obliczeniach z brutto na netto czy jakos tak.

panie moderatorze czemu ja dostalem 10 % ? moim zdaniem to nie sprawiedliwe caly czas pisalem i to w kazdym poscie o cenie zywca nie rozumiem na prawde to walkol ciagle mnie zaczynal obrazac i wysylal wiadomosci ze jestem zerem bo nie mam nowego ciagnika i nie umiem liczyc czy istenieje jakas sprawiedliswosc na tym forum ???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jakaś sprawiedliwość musi być i nie będziesz mnie wyzywał na PW i na forum jak nie wiesz ile jest 2+2


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyzyk napisał to samo co ja tylko proście, no i tak powstają właśnie konflikty z niezrozumienia. Można powiedzieć, że jeśli aktualni na wbc świnie są 6,3 netto i zakładając, że mamy 80% wybojowości to cena netto na żywo odpowiada nam 5,04. Teoretycnie jak sprzedałem teraz po 5,1 netto to lepiej wyszedłem. Dla wyjaśnienia by nie było nieporozumień:

6,3 * 80% = 6,3 * 0,8 = 5,04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

A skąd wiesz jaka wyjdzie wybojowość przed sprzedaniem?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Łódzkie, w zakładach na żywą po 4,9 +vat. Food service w Rawie maz. płaci za kl. E 6.5 ale udało nam się wynegocjować jeszcze 6.6 ;) Niby w styczniu mają iść delikatnie w góre, a ta cena w granicach 6,5- 6,7 za E utrzymuje się już długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

koledzy wróćmy do tematu !! pomorskie cena 5,30+vat 40sztuk, odbiór z podwórka

 

gdzie tyle płaca?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@Cover no co Ty powiesz jak sprzedałeś po 6,6 to ile Cię wyszły na czysto cena netto?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jaka wyjdzie wybojowość przed sprzedaniem?

 

Można przyjąć średnią z poprzednich rzutów. Odkąd 2 lata temu przejąłem księgowość po ojcu ma wszystko wypisane, tj. : przyrosty, mięsność, śr. waga ubojowa, ile sztuk w jednym rzucie, itp. ;D

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś sprawiedliwość musi być i nie będziesz mnie wyzywał na PW i na forum jak nie wiesz ile jest 2+2

 

 

sluchajcwaniaku to po pierwsze ty mnie wyzywales i wysylales ze ejstem zerem bo nie mam ciagnika i to ty nie umiesz liczyc wbc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i na forum i powinnienes mnie przeprosic za to prosze o moderatora o wyrzucenie tego gbura !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

przepraszam ze nie na temat ale nie moge sie powstrzymac dzieciak mnie wkurza caly czas !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Na jakiej fakturze masz wat odejmowany ? się dodaje

do mnie to pytanie? mnie interesuje netto bo jestem vatowcem ;)

@matopeto daj se siana bo walisz nad moim postem i pod też to samo to już ci całkiem padło na łeb-do psychola

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś sprawiedliwość musi być i nie będziesz mnie wyzywał na PW i na forum jak nie wiesz ile jest 2+2

 

 

sluchajcwaniaku to po pierwsze ty mnie wyzywales i wysylales ze ejstem zerem bo nie mam ciagnika i to ty nie umiesz liczyc wbc widze ze nie mozesz sie przyznac ze zal cie sciska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na forum i powinnienes mnie przeprosic za to !!!!!!!!!!prosze moderatora o wyrzucenie tego gbura !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

przepraszam ze nie na temat ale nie moge sie powstrzymac dzieciak mnie wkurza caly czas !!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@walkol i @matoperator7 jeszcze 1 post nie na temat i obaj wylatujcie, zrozumiano? Co sobie piszecie na PW mnie to nie obchodzi, obchodzi mnie to że robicie tu śmietnik i jeżeli sami nie przestaniecie to w końcu wyczerpie się moja cierpliwość.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale podstawa jest cena przed podatkiem a nie cena plus podatek

 

 

znowu ktos pisze co nie wie przeciez jak masz cene 5 zl netto to dodajesz 7 % vatu jak jestes na ryczałcie a nie odejmujesz od kwot brutto podatku. jak ci wypisuja fakture to masz wlasnie ta cene netto i dodawany jest vat i wychodzi cala kwota brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj