sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Jerry28    4

Kolego, naucz się czytać ze zrozumieniem, nie pomijaj żadnego znaku. 110-22≠110-22%

Edytowano przez Jerry28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, naucz się czytać ze zrozumieniem, nie pomijaj żadnego znaku. 100-22≠100-22%

 

 

chlopie 100kg -22% to chyba logiczne ze jest 78 kg co toza roznica w znakach nie czepiaj sie pier**l !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Rozbawiłeś mnie teraz. Dawno sie tak nie uśmiałem. Całe sedno sprawy tkwi w jednym znaczku "%". Poczytaj co oznacza ten znaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

I łyso ci teraz ???@matoperator :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Powinieneś wrócić do szkoły specjalnej

@jerry 28 on i tak nie pojmie ,moderator powinien mu dać ze 2 punkty za obrażanie mnie swoją tępotą

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas 6,80 wbc.przyjmując wybicie 80% ze 100kg zywca to wychodzi 80* 6.80=5.44 netto.

 

te 6,8 to jest chyba brutto, to te 5,44 to też brutto

 

u nas 5,1zł/kg netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.obliczani...ulatorprocentów

 

Bardzo łatwo znaleźć, a swoją drogą słyszałem już nawet o plusach dodatnich i ujemnych. :blink:

Edytowano przez makary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na spokojnie panowie, bez nerwów też można. Nie wiem jak wy ale ja to tak licze:

100kg - 22% * 100kg = 100kg - 0,22 * 100kg = 100kg - 22kg = 78kg

 

@walkol oblicz to z kąd ty bieżesz te 82kg. Tylko na spokojnie.

Edytowano przez FarmerPawlos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

To proste;

aby do 100 dodać 22% vat 100*22%=122

aby ze 100 odjąć 22% vat 100*0,22/1,22=82

sprawdżcie na fakturach że ten wzór jest prawidłowy

@Jerry28 też kuma


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To proste;

aby do 100 dodać 22% vat 100*22%=122

aby ze 100 odjąć 22% vat 100*0,22/1,22=82

sprawdżcie na fakturach że ten wzór jest prawidłowy

@Jerry28 też kuma

Wzór jest prawidłowy do wyliczenia z ceny brutto ceny netto. W wbc nie o to chodzi. Swinia nie waży wbc + 22%, tylko waga żywa - 22% daje wbc. To 22% to jest w tym przypadku jakby te 18 z faktur. Nie wiem czy pojmujesz, bo widze kolego że masz blade pojęcie o procentach. Chcąc liczyć swoim sposobem do kilogramów wbc dodawaj 28%, a odejmuj 22% od wagi tucznika, aby wyliczyć wage wbc. I nie ma co wyzwiskami rzucać, tym bardziej jak może okazać się że nie ma się racji. Teraz zrozumiałeś już w którym miejscu popełniasz bład?

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie wracamy do tematu.

Popieram, panowie wracamy do tematu. % nikomu nie dam bo trochę sam tu zawiniłem nie zaglądając kilka dni do tego tematu. Ale każdy następny post obrażający innych, to taryfy ulgowej już nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie podalem proste wyliczenie jak mozna obliczyc latwo z wbc na wage zywa . zalezy jakie jest wybicie niektorzy podaja 80 % niektorzy nawet 77 % wiec najlatwiej odjac od ceny wbc srdnio 22 % to tak przewaznie wychodzii wtedy wyjdzie ze ze100 kg swiniaka masz 78 kg wbc a nie tak jakpisze jakis walkol ze ma 82 !!!! i to jest latwe do wyliczenia cena 6.4 *78= 499.2 zl za jednego 100kg swiniaka czyli 4.992zl (czyli reasumujac 6.4-22%=4.992) za kg zywej wagi wiec o co ci chodzi walkol naprawde sie pomyslies i nie mozeszsie przyznac :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@matoperator7 widzę że nadal nie masz zielonego pojęcia o wyliczeniu z kwoty brutto sumę netto ,więc cóż ci ktoś poradzi

Oto mądrości @matopata7:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- panowie podalem proste wyliczenie jak mozna obliczyc latwo z wbc na wage zywa . zalezy jakie jest wybicie niektorzy podaja 80 % niektorzy nawet 77 % wiec najlatwiej odjac od ceny wbc srdnio 22 % to tak przewaznie wychodzii wtedy wyjdzie ze ze100 kg swiniaka masz 78 kg wbc a nie tak jakpisze jakis walkol ze ma 82 !!!! i to jest latwe do wyliczenia cena 6.4 *78= 499.2 zl za jednego 100kg swiniaka czyli 4.992zl (czyli reasumujac 6.4-22%=4.992) za kg zywej wagi wiec o co ci chodzi walkol naprawde sie pomyslies i nie mozeszsie przyznac :)pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:lol: :lol: :lol:

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekord1991    1

koledzy wróćmy do tematu !! pomorskie cena 5,30+vat 40sztuk, odbiór z podwórka


kupie ursus 912- 1012, najchętniej z turem z okolic woj, pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

u nas na skupach 4,8-4,9 a na WBC 6,4 za kl E

i dodam że skup dopiero będzie czynny 03.01.2013, prawie 3 tyg przerwy więc w styczniu może być ciekawie

Edytowano przez walkol

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@matoperator7 widzę że nadal nie masz zielonego pojęcia o wyliczeniu z kwoty brutto sumę netto ,więc cóż ci ktoś poradzi

Oto mądrości @matopata7:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- panowie podalem proste wyliczenie jak mozna obliczyc latwo z wbc na wage zywa . zalezy jakie jest wybicie niektorzy podaja 80 % niektorzy nawet 77 % wiec najlatwiej odjac od ceny wbc srdnio 22 % to tak wychodzii wtedy wyjdzie ze ze100 kg swiniaka masz 78 kg wbc a nie tak jakpisze jakis walkol ze ma 82 !!!! i to jest latwe do wyliczenia cena 6.4 *78= 499.2 zl za jednego 100kg swiniaka czyli 4.992zl (czyli reasumujac 6.4-22%=4.992) za kg zywej wagi wiec o co ci chodzi walkol naprawde sie pomyslies i nie mozeszsie przyznac :)pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:lol: :lol: :lol:

 

 

a czy ja podawalem jak wyliczyc z kwoty brutto na cene netto ???????? wszystkie obliczanie to sa kwoty netto bo kazdego interesuje cena netto nie brutto. ty nie masz bladego pojecia o wbc taka jest prawda. prosze o pomoc kto ma prawde w wyliczeniu wbc ????? bo na pewno nie ma walkol i prosze nie wypisuj do mnie wiadomosci ze jestem zerem bo mam slaby ciagnik i jeszcze inne bzdety do mnie pisal na skrzynke bo to przesada na poziomie twojej szkoly specjlanej. prosze moderatora o ukaranie tego dzieciaka co mnie ciagle obraza i wypisuje bzdury !!!!!!!!!

Edytowano przez matoperator7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxior    0

@walkol

 

mam do Ciebie pytanie za 100pkt.

 

tucznik ma wagę żywą 111 kg a po wybiciu ma 87,69 kg.

Jaki jest procent wybicia?

 

A 82% B 79% C 84%

 

czas START

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

ma 79% wybicia. z prostego rachunku 111kg=100% to 87,69kg=79% przecież za podstawę wybicia nie możesz wziąć masy wybicia bo nie wiesz jaka ona bedzie, podstawą jest zawsze waga żywa..... chyba że ktoś uprawia kreatywną księgowośc :D to może wyjść inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Dzis sprzedane po 4.8 +vat do firmy OL-WI ze Slawna wczoraj mowil ze beda po 4.85 a dzis 5 gr uciol malo tego to tuczniki zwarzone a waga zapisana w zeszycie o 12kg mniej tak oszukuja jak ktos do nich sprzedaje niech uwaza bo to nie pierwszy raz

 

Dzis sprzedane po 4.8 +vat do firmy OL-WI ze Slawna wczoraj mowil ze beda po 4.85 a dzis 5 gr uciol malo tego to tuczniki zwarzone a waga zapisana w zeszycie o 12kg mniej tak oszukuja jak ktos do nich sprzedaje niech uwaza bo to nie pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

@walkol

 

mam do Ciebie pytanie za 100pkt.

 

tucznik ma wagę żywą 111 kg a po wybiciu ma 87,69 kg.

Jaki jest procent wybicia?

 

A 82% B 79% C 84%

 

czas START

Chodzi Ci ile mięsa zostało procentowo po uboju?

odeszło 23.31 kg a proc to nie wiem ja liczę inaczej a te 100-22% to był przykład dla świniaka który miał 100 kg i odeszło z niego 22% po uboju, poz część mnożę o cenę w danym dniu to przeciez proste a to co podałeś to z innej mańki @matopata7 niech się wykaże :D


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyzyk    0

Kolego @walkol ty na prawdę się mylisz. Zakładając, że świniak waży 100kg, no i odejmując te 22% to wtedy nasz świniak to jest 100% a więc z rachunku jednostek można to w łatwy sposób wyliczyć

 

100kg-100%

x - 22%

x=100kg*22%/100%=22kg a więc to trzeba odjąć od 100 i wyjdzie 78

a to co ty pisałeś to tak się oblicza podatek bo cena brutto wtedy przykładowo wynosi 122% a netto 100%, a więc

122%-100zł

100%- x

x=100%*100zł/122%=82zł

mam nadzieję, że teraz w końcu widzisz gdzie był twój błąd

A tak wracając do tematu to u nas spędówka po 4,7 tylko w teorii bo w praktyce to wcale świń nie kupują bo rzeźnie są pełne i dopiero po świętach zaczną brać :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj