sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

haki121    0

Handlarze dawali od 5 do 5.2 i nic wiecej bo cena spada;)

 

Pierwszy raz ale kasa juz wplynela

Edytowano przez haki121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Dabrowka tczewska platnosc 3 tyg

 

Pierwszy raz oddawales czy to juz sprawdzona i pewna firma? ile % potracaja? i czy cena za wage zywa czy poubojowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haki121    0

cena za zywa wage 5.5 netto ile ci potraca zalezy od ciebie ja -2 za to ze brali z domu

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Jeśli tego nie wiesz to masz bardzo małą wiedzę na temat produkcji trzody chlewnej.

Obejrzyj sobie ten program, to ci się trochę rozjaśni

http://www.tvr24.pl/wideo-119-45.html

 

Lukaczmarek wiem ze jesteś w temacie i dzięki za wyręczenie mnie z tego pytania w tak profesjonalny sposób.Dodam że Profesor Pejsak już 20 lat temu wpajał nam co musimy robić by jak najdłużej utrzymać się na rynku Polskim i nie dać się zachodowi a wiedzę ma niesamowitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Farm    0

U nas w polsce ceny trzody chlewnej som poprostu jeb**ęte bo według mnie powinna być ustalona cena i przynajmniej w ciągu 1 roku powinna się nie zmienić a tak to raz jest żywiec po 6 zł a za miesiąc po 4.5 ale już nawet mi sie nie chce narzekać bo ten je**ny rząd ma wszystko w d*pie

 

U nas w polsce ceny trzody chlewnej som poprostu jeb**ęte bo według mnie powinna być ustalona cena i przynajmniej w ciągu 1 roku powinna się nie zmienić a tak to raz jest żywiec po 6 zł a za miesiąc po 4.5 ale już nawet mi sie nie chce narzekać bo ten je**ny rząd ma wszystko w d*pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ostro pojechałeś ale masz rację! U mnie cena na dziś to 5.20+vat+mięśność świń w miarę ale bez szału i nie są sztuki przerośniete raczej ludzie sprzedaja co mają boją sie dalszego spadku ceny. Maciory 3.50 brutto. I powiedzieli mi że bym zapomniał o wzroście ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Panowie to jest temat o cenach a nie o opłącalności.

 

U nas w polsce ceny trzody chlewnej som poprostu jeb**ęte bo według mnie powinna być ustalona cena i przynajmniej w ciągu 1 roku powinna się nie zmienić a tak to raz jest żywiec po 6 zł a za miesiąc po 4.5 ale już nawet mi sie nie chce narzekać bo ten je**ny rząd ma wszystko w d*pie

 

Kolego trendy cenowe są takie same w Polsce jak i innych krajach UE. myślisz że teraz na zachodzie jest 6 zł?? Jeśli tak myślisz to grubo się mylisz.

Druga sprawa to jak widzisz to żeby rząd ustalał ceny?? bo ja tego nie rozumiem? No chyba że chcesz powrotu komunizmu i gospodarki sterowanej centralnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

a

Panowie to jest temat o cenach a nie o opłącalności.

 

 

Kolego trendy cenowe są takie same w Polsce jak i innych krajach UE. myślisz że teraz na zachodzie jest 6 zł?? Jeśli tak myślisz to grubo się mylisz.

Druga sprawa to jak widzisz to żeby rząd ustalał ceny?? bo ja tego nie rozumiem? No chyba że chcesz powrotu komunizmu i gospodarki sterowanej centralnie ...

Witam Lukaczmarek czy ty wierzysz w to co piszesz una jest gospodarka spekulacji a nie wolny rynek bo po co płacic dużo jak mozna kupic tanio a co do rzadu to mog by rudzyc cztery litery w jakis sposub ograniczyc import albo hoc ruszyc z jakims eksportem


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Polska będzie coraz większym importerem wieprzowiny, taki jest cel Unii -zniszczyć polskie rolnictwo , u nas na skupie kiedyś było 80-100 szt 2 razy w tygodniu a teraz 20-30 i jeszcze łaskę robi że bierze bo twierdzi że niema gdzie sprzedać, a duże sieci marketów zaopatrują się w zakładach wykupionych przez obcokrajowców , z których to wędliny nie nadają się do jedzenia bo to sama chemia i mięso 3 kat. z importu


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Nie zgadzam się z przedmówcą, Biedronka (czyli ponad 2 tys sklepów) zaopatruje sie w wyroby miesne w Prime Food Przechlewo. Fakt faktem jakieś 60% trzody do produkcji brana jest z siostrzanej firmy Poldanor ale od rolników świnki biorą ciągle, cenę trzymają na zadawalającym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurmiczek    11

Nie zgadzam się z przedmówcą, Biedronka (czyli ponad 2 tys sklepów) zaopatruje sie w wyroby miesne w Prime Food Przechlewo. Fakt faktem jakieś 60% trzody do produkcji brana jest z siostrzanej firmy Poldanor ale od rolników świnki biorą ciągle, cenę trzymają na zadawalającym poziomie.

 

A odstawiałeś tucz do Primy?Jak powstawała to więcej szumu było jak ona warta!.Znajomi puszczali tam partie samochodowe i w początkach jej powstania było ok. ale teraz nikt z moich znajomych nie odstawia bo ginie w drodze kilka tuczników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Z biedronką to się zgodzę, tam jest dużo polskiego towaru ale tesco, kaufland itp to totalne dno i produkty oznakowane jako że wyprodukowane nie wiadomo gdzie, bleeee... :wacko:

a cena bez zmian 4.8 +wata


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wczoraj 4,80+ vat i szły na statek a miesiąc temu po 5,50+ vat i też na statek nawet dzieci z zerówki potrafią obliczyć ile jestem do tyłu a soja w góre. Kupiliśmy drugie gosp i wprowadzamy tam świnie i teraz myśle że nie był to dobry pomysł. Zgodze sie wahania były i będą w cenie trzody ale zborze jest bardzo drogie. Od zawsze kupowaliśmy i kupujemy zborze ale takich wachań cen trzody do zborza to nie pamiętam

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@lebek5 od kiedy do wagi żywej doliczana jest mięsność? Nigdy o tym nie słyszałem...

@haki121 skąd dokładnie jestes? i jak ta ubojnia sie nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

@lebek5 od kiedy do wagi żywej doliczana jest mięsność? Nigdy o tym nie słyszałem...

Nie wiem jak ty tam sprzedajesz ale u nas jak ktoś sprzedaje i ma min.10sztuk to poubojowo czyli do wagi żywej {bez strączki) doliczana jest miesność (odbywa się to na rzeźni)i zawsze jest coś wiecej o te 0,15-0,20gr. Rozumiesz już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@lebek5 poubojowo jest zupełnie inna cena jak na wagę żywa. I waga poubojowa to nie to samo co waga żywa. Nie myl tego. Poubojowo tak, jest doliczana mięsnośc, do wagi żywej nie.

Na wage żywa, ważysz puste auto, ładujesz świniaki, znowu wazysz auto i wiesz ile masz kasy za nie, a poubojowo tak nie jest.

Edytowano przez rafal09086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ja wiem ze poubojowo jest cena inna, dzis u nas cena podstawowa byla 5.20+ vat i mięsnosc ja nie wiem czego tu nie rozumiesz? przecież mniej więcej wiem ile ważyly i ile mogę za nie wziąśc

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

@razor275 no to bym się zgodził. Ja mam za każdy % mięsnosci 8-12 gr, zależy od ubojni ale do wagi poubojowej a nie żywej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Chodzi o to że dostaje premie za mięsność :P

 

kolega mnie rozumie :) im większa mięsnośc tym wiec gr. dostane do ceny podstawowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj