sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj pojechały tuczniki po 5.20 + wat kujawsko pomorskie. Ja maciory rok temu skasowałem teraz tylko kupuje prosiaki jak na razie nie zamierzam likwidować chyba że cena spadnie poniżej 4zl/kg przy tych cenach pasz

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ja też się podzielę,cena 4,9+vat,zostało jeszcze z 50sztuk i też przymierzamy się do likwidacji, nie tylko świń,ale ogólnie całej produkcji zwierzęcej,jednak to musimy jeszcze przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ciesz sie, mniej swin to wieksza cena dla Ciebie bedzie. Po drugie jakbym mial 100-200 tucznikow to bym nie zlikwidował ale po prostu przekierowuje gospodarstwo na inny tor,

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas1    0

Witam, okolice Kalisza 4;90 tucznik ,też myslę o zmianie chodowli tylko na co się przekształcic??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam 83 wiec dam sobie rade.

 

 

W moich stronach to każdy mający pow. 60 ha zero produkcji zwierzęcej, zaś w stronach żony czym więcej ha tym większa produkcja bydła, trzody, drobiu.

 

Więc co "kraj" to obyczaj.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ciesz sie, mniej swin to wieksza cena dla Ciebie bedzie. Po drugie jakbym mial 100-200 tucznikow to bym nie zlikwidował ale po prostu przekierowuje gospodarstwo na inny tor,

Wiem :) I dziękuje wam za to, ale patrząc na ilość, jaką ja produkuje rocznie, to żeźna by upadła : p (300 sztuk rocznie)

Ale chociaż cena będzie dobra.

I aktualnie i tak przekierowuje gospodarstwo na trzodę ; )

Po nawet jak teraz przez pół roku będę dokładał 10 zł do świni, to za pół roku pewnie będę wychodził 210 zł na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

najczęściej jest tak że przez dłuższy czas się dokłada do produkcji niż czerpie jakiekolwiek zyski a czy te ,,zyski'' zrekompensują nam wcześniejsze straty to juz loteria, również noszę się z zamiarem likwidacji loch i przekierunkowanie się na tucz w systemie otwartym ... woj. pomorskie dzisiaj po 5.15 + vat tendencja spadkowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

5.3 to było miesiąc temu a teraz lecą 30 gr tygodniowo na dół , mieszkam w tym samym powiecie i nie pisz bajek, nawet w FOOD SERVICE tyle nie dostaniesz za E

4,8 w łódzkim


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

To zależy jakie ilości. miesiąc temu to sprzedawałem po 6netto jutro jadą po 5.4netto. Więć lukaszczmarek dobrze pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

5.3 to było miesiąc temu a teraz lecą 30 gr tygodniowo na dół , mieszkam w tym samym powiecie i nie pisz bajek, nawet w FOOD SERVICE tyle nie dostaniesz za E

4,8 w łódzkim

Mam ci fakturę zeskanować?

Jak sprzedajesz jakieś sierściuchy to pewnie dostaniesz 4,8. Jak masz mięsne to 5,3 przy ilości kilkudziesięciu sztuk od stałego odbiorcy jest to cena normalna na dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

nawet jak teraz przez pół roku będę dokładał 10 zł do świni, to za pół roku pewnie będę wychodził 210 zł na plusie :)

 

Wiesz to jest takie Twoje gdybanie :), tak czy inaczej wszystkim życzę takich przychodów :). Ceny, które aktualnie mamy, czyli w granicach 5zł za żywiec to były w roku 98, krótko, ale były (pamiętam dobrze, bo wtedy udało nam się trochę odłożyć na nowy ciągnik :P). Czyli od 14 lat za dużo świnia nie podrożała 0sad.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Nie wiem czy sprzedawać teraz we wtorek czy za tydzień. Jak myślicie jakie będzie lepsze rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Sprzedać przez tydzień to Ci pożrą jak pójdzie o 5groszy do gory... a w dół o 20groszy..Sprzedać napewno nie podrożeją ale jak byś miał więcej sztuk to bym ponegocjował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj