sebau1212

Cena trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arek    218

Zeszły czwartek 5,80 netto za żywca. Niestety co tydzień to niższa cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Dziś rozmawiałem z gościem który skupuje i potwirdził moje myśli że to tylko zagrywka zakładów i żeby przetrzymywać jeśli to tylko możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co wy gadacie jakie przetrzymywanie?? Cena jesli przestanie spadać to bedzie rosła w tempie może z 5-10 gr na tydzień więc nie ma sensu trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

xD wszyscy strzelmy focha, idziemy strajkować, i przestańmy sprzedawać

żartuje.

cena jest nadal dobra, ponieważ wychodzimy na plusie, więc niema co narzekać : p jak będziemy dokładać do tego interesu, wtedy dopiero można nażekać. Choć nie mówie, że mogłabybyć lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ale jaki to jest Zysk Z jednego Tucznika? :blink: Wkurz mnie tylko to,że jak ceny tucznika wzrastają to wzrasta też cena koncentratu <_< A jak cena tucznika spada to jakoś obniżek cenowych koncentratów też nie widać. Woj. Lubuskie 5,30 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

xD. No niestety pasze tez akurat w cenie : <

Wiem, znam ten ból.

Btw. tobie współczuje 5,30 ;/ niezafajnie . Ale niestety nikt niemówił, że w roli jest fajnie i różowo ; )

Ja to kocham, więc robie, ale jak ktoś nielubi żyć w niepewności, to niech sobie idzie na biurokrata : p a nie na gospodarke : )

U nas cena w okolicahc 5.70 netto pomorskie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Nie mam pojęcia. Do różnych zakładów z czego sie orientuje. . Jest on z Nowego Ostrowitego. niedaleko ch*jnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Pewnie niemcy albo dania czyszczą chłodnie z przeterminowanej wieprzowiny i upychają ją u nas jak to mówią Polak nie świnia wszystko zje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co to pokazujesz? Ta tabela jest jakąś błędna przecież według niej jęczmień z zakupu wyszedł sporo taniej od tego z własnej produkcji. Pytaliśmy już w innym temacie o to i nikt nie był w stanie odpowiedzieć a teraz tabela powróciła... U mnie cena bez zmiany chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Niemcy ostatnie tygodnie mieli obniżki i ZM ciągneły co się da, ale już koniec obnizek i u nimca w górę a u nas zaczyna się poszukiwanie żywca, takze bez paniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Po co to pokazujesz? Ta tabela jest jakąś błędna przecież według niej jęczmień z zakupu wyszedł sporo taniej od tego z własnej produkcji. Pytaliśmy już w innym temacie o to i nikt nie był w stanie odpowiedzieć a teraz tabela powróciła... U mnie cena bez zmiany chwilowo

bo według kalkulacji wir-u w uprawie jęczmienia jarego taka cena wychodzi. Czyli cena rynkowa tego zboża jest zaniżona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja wychodze na plusie.. Ale to może dlatego, że daje mniejszą dawke nawozów i oprysków niż każdy ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

Ja wychodze na plusie.. Ale to może dlatego, że daje mniejszą dawke nawozów i oprysków niż każdy ; P

jak dasz 100 kg polifoski 8 na ha mniej to zaoszczedzisz 200 zl ,a jak przez to zbierzesz tone z ha mniej to ile stracisz???u nas 5,70 netto za holendra. Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

No tak chciał bym mieć 100 kg polifoski i jedna tona zboża B) no i ile świnksów można by na chować ....

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie w środę pojechały po 5,3+vat kujawsko pomorskie powiat wąbrzeski spadek o 90gr w porównaniu z odstawa z końca września szlag by ich trafił tanie zakupy na święta robią tak dalej a świnie to w zoo będziemy oglądać

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

5,9 netto -1%; a tak na marginesie to przy liczeniu opłacalności produkcji trzody cenę własnego zboża powinno przyjmować się aktualną rynkową; to że ktoś produkuję jęczmień za 600zł/t a na rynku jest np po 900zł/t to nie oznacza że ma większy zysk z trzody, tylko z areału; w wątku o opłacalności opisałem to szerzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

ZM Cena bazowa 6,6 zł/kg + premia i dopłaty za limit wagowy i mięsność.

 

A jak można inaczej liczyć , zysk z produkcji roślinnej to z produkcji roślinnej, a z zwierzęcej to zwierzęcej. Inna sytuacja jak liczymy zysk z całego gospodarstwa ale też to rozbijamy na każdy typ produkcji aby widzieć rentowność danej produkcji.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj