Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz15

agregat talerzowy czy aktywny

Polecane posty

Mariusz15    1

część wszystkim zastanawiam się w tym roku nad zakupem nowego bądź używanego ale w dobrym stanie agregatu uprawowo siewnego 3m będzie chodził z ZETOREM 8145 nie wiem co będzie leprze na moje ciężkie i brylaste ziemie chce go używać na wiosne i jesień kolega ma agregat uprawowo siewny bierny ale w jesieni nic nim nie zrobi ja w tym roku po orce jeździłem broną talerzową bo nic innego nie rozbiło brył co mi doradzicie i czy tym agregatem talerzowym można robić podorywke? prosze o odpowiedzi użytkowników takich maszyn!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Co do aktywnego to 80km w 3m pewnie bedzie miał za ciężko. Ja w tym roku kupiłem agregat uprawowo-siewny grano system shark, 2.7 metra, i jak mokro było to 914 ( a to to samo co zetor) nie dawała sobie rady z nim. Co do podorywki to my będziemy wykonywac talerzówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

pasował by mi 3m bo taki mam siewnik Poznaniaka 3m talerzówke mam 3,15 w kształcie X zawieszaną i daje sobie rade myślałem że wystarczy ta moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

u nas to bardzo ciężko mu szło, ale też ze względu na to że torchęmokro było, a agregat swoje waży bo talerzówka z packerem 1300 i siewnik z tyłu to troche mokro i już przysiadał . Jakby było sucho to by szedł ale na mokrym cieżko.

http://allegro.pl/agregat-talerzowy-uprawowo-siewny-grano-system-i1372262728.html My takiego mamy, tylko z packerem i 2.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

a jakie masz ziemie? wiem że mokro swoje robi to fakt a ten rok był wyjątkowy przynajmniej w moim regionie zastanawiam się jeszcze nad tymi talerzami które leprze takie jak masz ty z głębokimi wycięciami czy z tymi drobnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

4-5 klasa ;)

JA mam dwa rodzaje, pierwszy rząd jest z dużymi a drugi z tymi drobniejszymi, albo na odwrót, nawet nie pamietam już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

to ja prawie wszystko mam w 3 klasie a tylko 3ha mam 4 to pewnie dam sobie spokój z tym zakupem bo albo musze ciągnik wymienić albo siewnik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jak brac talerzowke to z packerem, przyznam pieknie robi, mialem zaschnieta w tym roku ciazko ziemie, miejscami gliniasta przejechalem 2 razy i bylo pieknie rozbite, ale raczej przy takiej talerzowce zetor 80 konny nieda rady z siewnkikiem, bardziej bylbtym sklonny do brony wirnikowej, gdyz lzej napewno pojdzie od tej talerzowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

niewiem jak ciezko idzie grano system ale ja swojego aresa to nawet 385 ciagalrm i po sciernisku 2 szosowa szla foty powinny byc umnie w galeri ;) chodz jak masz ciezkie gleby to moze lepiej kup agregat aktywny nim mozesz jechac wolno i tez ladnie zrobi a agregatem talerzowym zeby byl dobry efekt to jednak trzeba predkosci co zapewne 80km ci w ciezkich warunkach nie zapewni. pozdrawiam


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

Mam talerzówkę 3m z Mandamu TAL-C w wałem daszkowym. Podorywki - rewelacja! Naprawdę super ściernie zakrywa ziemią, ale jest za nią jest trochę nierówno. Nie polecał bym siewnika bezpośrednio za talerzówką.

Agregat uprawowo-siewy mam aktywny Raabe-werk a siewnik Amazone. Jeśli masz bryły ziemi to tylko aktywny. Według mnie najskuteczniejszy agregat przed siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

niewiem jak ciezko idzie grano system ale ja swojego aresa to nawet 385 ciagalrm i po sciernisku 2 szosowa szla foty powinny byc umnie w galeri ;) chodz jak masz ciezkie gleby to moze lepiej kup agregat aktywny nim mozesz jechac wolno i tez ladnie zrobi a agregatem talerzowym zeby byl dobry efekt to jednak trzeba predkosci co zapewne 80km ci w ciezkich warunkach nie zapewni. pozdrawiam

Po ścierniku to i ja mogę sobie tak szaleć, a weź sobie zaczep do tage aresa siewnika, zasyp go i wjedź w troche mokre pole to ie ruszysz;p Ja tam polecam siewnik za talerzówką, bardzo ładnie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

Bartek72511 tylko wiedz ze ze zwyklym walem rurowym nic to nieda, a z packerem ten zetor nieda rady po polu, po 2 brona aktywna jest krotsza przez co lzejsza, zobacz sobie na yt uzytkownika Mich654 agregatem aktywnym z famarolu i siewnikiem 914 daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

jesli na cięzkie ziemie ze bryłami to tylko aktywny a nie zadna tam tależówka

wiem c mówię, miałem do tej pory agregat tależowy z uni a teraz nabyłam aktywny, wedłóg mnie to jest niebo a ziemia

a tak propo jak tak ci sie podoba ta tależówka to moze nie chcesz kupic, mam do sprzedania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie tak na brylaste ziemie to tylko aktywny jeden przejazd i po bólu a tak biernym raz nie wystarczy jescze jak nie uprawisz po zaoraniu to całkiem lipa. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ale jak aktywny to tylko z jakimś dobrym wałem bo znajomy ma z wałem rurowym to efekt jest cienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

Ja w tym roku zakupiłem ciągnik john deere 6530 (120km, może sobie dodac do 140km jak mu ciężko) i agregat uprawowy z zaczepem pod siewnik marki BRODNICA i do tego siewnik KUNH. Jest to agregat bierny, talerzowy. Kupując ten zestaw też pytałem się użytkowników o opinie i wyszło, że agregaty aktywny to tylko niepotrzebne zabieranie mocy ciągnikowi. Jak ma ktoś dobre ziemie radził bym zakupic bierny agregat, najlepiej z talerzówką. Wtedy nic nie ma prawa się zapchac i wgl. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hirek0074    0

a co sadzicie o agregatach uprawowo-siewnych agromaszu z tego co widze ta firma zrobiła wiele postępów w wykonaniu maszyn-wporównaniu z wcześniejszymi latami?????

??????co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja mam Belarusa 1025 105 kM i chodzi z aktywnym 2,5m bo chcę go oszczędzać ale myślę że 3 m też by pociągnął. 3m to zdecydowanie za dużo do 80 kM może by i ciągnął tylko jak długo. aktywny napewno zrobi lepszą robotę niż tależowy ale tylko na jesieni bo na wiosnę to szystko robi tak samo. Jeśli chcesz używać także do uprawy np na buraki to packer będzie taki sobie bo bedziesz musiał za nim przyczepiać brony na hydropak bo poprostu ten wał zlepia ziemię sam o tym się przekonałem. ale do siewu packer jest The best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj