Skocz do zawartości
shiftmp3

Kredyt nisko oprocentowany (preferencyjny)

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

shiftmp3    1

Witam mam zamiar wziasc kredyt około 50tysiecy na remont obory oraz jej przerobienie, teraz mam do waz pytanie gdzie najlepiej taki kredyt dostać na jakich zasadach itp słyszałem ze można wziasc na 1%? prawda to ? proszę o pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

shiftmp3    1

A ja kto wygląda trzeba mieć wklad własny ? Okazywać się faktorami bo jak juz bym mial brac to jeszcze zastanawiam sie nad zakupem nowych maszyn to wziol bym odrazu 100tysiecy i zakupil cielaki maszyny (glownie to opryskiwacz, cyklop oraz plug) i na obore poszlo by 50tysiecy :)

shiftmp3    1

Dzis pytałem się w banku spółdzielczym i kredyt był by na mamę hipoteka na 5% potrzebne dokumenty to Biznes Plan wyciąg z ksiąg wieczystych i wiele innych potrzebnych dokumentów i opląty za te dokumenty to 1000zł :/ razem z biznes planem

cipekfan69    0

Shiftmp3 czyli przy kredycie 100tys w pierwszym roku 5% (5tys) oprocentowanie a czy muszą być jakieś środki własne w postaci gotówki czy tylko calość obciążona na hipoteke?

shiftmp3    1

A wiec tak 80% inwestycji pokrywają oni czyli tym kredytem a 20% wkład własny i te 80% idzie pod hipotekę

shiftmp3    1

jak ma sie zamiar brac taki kredyt to sie odrzuca na kupeczke i sie ma. a jezeli chodzi o taki kredyt na te 5% to nie warto brac go jezeli masz zamiar wziasc 50tysiecy bo nie warto 100tysiecy tak to juz cos innego. A nie warto pod tym wzgledem ze w ciagu 2 lat jestes stanie zaoszczedzic tyle np przy gospodarstwie 12ha i conajmiej 10sztuk bydla i z 15sztuk swinek takie jest moje zdanie ja mam 3 krowoki 3 byczki oraz z 20sztuk swinek i bede w taki sposob to robil a jak nie wyjdzie wtedy kredyt na 200tysiecy i lecimy z koksem :)

cipekfan69    0

no rozumiem ale jak jest możliwość kupna w najbliższej przyszłości 40ha x40tys=1 600tys czyli te 20% to 320 tys :) i w tym problem ,że połowe tej sumy brak :) pozdro

shiftmp3    1

Pamiętaj rolnictwo to nic prostego kładą nam pod nogi klody, ale trzeba jakoś kombinować aby z tego wybrnąć!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni
    • Przez xPatrx
      Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.