michaelo90

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ?

Polecane posty

michaelo90    0

jak myslicie jarmet to dobry wybor?porosilbym o cenniki jakis innych firm bo ciezko znalezc chociazby cennik firmy bury lub tadlen...a i mam pytanie bo w ciagniku mam opony z tylu 16.9 szerokie i nie wiem czy zmieniac na wezsze czy zostawiac....to nie jeste glowny ciagnik w gospodarstwie,pracuje z ladowaczem i lekkie prace typu nawoz,opryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Warto by bylo zamienic na wazsze laczki, zawsze mniej zjezdziłbys zboża pryskajac czy siejac nawóz, lecz z drugiej strony łatwiej bedzie Ci sie utopic na wiosne. Takze wybór napewno należy do Ciebie.

 

Polecam Ci Krukowiak, naprawde dobra i solidna marka a nie jakis wynalazek od prywiaciarzy ktorzy mysla jak tylko zarobic na chlopie.... Polecam Ci 600l żeby idealnie starczyło Ci na kawałek 3h (a z własnego doswiadczenia wiem ze nowy Krukowiak pryska idealnie co do litra 200 l/h) Cena takiego bedzie ok 8-9tys brutto ale sprawdz u jakiegos dealera. Jak mozesz przeznaczyc troche wiecej kasy pomysl nad 800l zawsze to wieksza wygoda i mniej jezdzenia do domu po wode, a w takim opryskiwaczu to napewno Ci sie ciagnik 4x4 70km nie przemeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

tylko ciekawe jak z wyposazeniem tego krukowiaka.moze cos wiesz o tym? wlasnie mi chodzi o 800l bo taki bylby na moje pola w sam raz.bo mam np kawalek 3,2ha i 600 za maly a w 800 to zawsze mozna ustawic na te 250l/ha i bedzie jak znalazl....koledzy nie chce bubla kupic bo pozniej lipa z czasem i naprawami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

Nie mam pojecia jak z wyposażeniem i dokładna cena, jedz gdzies na najbliższy skład maszyny czy do jakiejs agromy i zrob rozeznanie. Tu masz jakis przykładowy 800l z hydrauliczna regulacja wysokosci belki i nawet swiatłami :Dhttp://otomoto.pl/opryskiwacz-krukowiak-optimal-mcc-A1377.html Moim zdaniem opryskiwacz to jedna z wazniejszych maszyn w gospodarstwie, dzisiaj srodki ochrony roślin jak i nawozy w formie dolistnej sa zbyt drogie by sie marnowały....

Lepiej dołożyc i kupic raz a pożadnie niż miec jakiegos bubla niewiadomego pochodenia. Jako posiadacz podobnego krukowiak od 6 lat złego słowa nie moge na niego powiedziec także z czystym sercem moge Ci polecic ta marke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

widze ze to drogi sprzet,jak dla mnie za drogi nawet...8 tys moge przeznaczyc na opryskiwacz wiec chyba czegos z lepszej firmy nie dostane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Warto by bylo zamienic na wazsze laczki, zawsze mniej zjezdziłbys zboża pryskajac czy siejac nawóz, lecz z drugiej strony łatwiej bedzie Ci sie utopic na wiosne. Takze wybór napewno należy do Ciebie.

 

Polecam Ci Krukowiak, naprawde dobra i solidna marka a nie jakis wynalazek od prywiaciarzy ktorzy mysla jak tylko zarobic na chlopie.... Polecam Ci 600l żeby idealnie starczyło Ci na kawałek 3h (a z własnego doswiadczenia wiem ze nowy Krukowiak pryska idealnie co do litra 200 l/h) Cena takiego bedzie ok 8-9tys brutto ale sprawdz u jakiegos dealera. Jak mozesz przeznaczyc troche wiecej kasy pomysl nad 800l zawsze to wieksza wygoda i mniej jezdzenia do domu po wode, a w takim opryskiwaczu to napewno Ci sie ciagnik 4x4 70km nie przemeczy ;)

Z tego co zainteresowany pisał to ma raczej małe kawałki. Jednak przy belce 15m wąskie koła tracą sens,a już przy 18 tym bardziej, jeśli miałyby być przekładane właśnie do opryskiwacza. Sądzę że warto poszerzyć ścieżki technologiczne pod koła 16.9. Gdy nie ma upraw rzędowych typu buraki tym bardziej.

 

@mlody89 a krukowiak to niby co? od razu był taki jak jest dziś? Widziałeś gdzie i jak właściciel zaczął sklecać pierwsze sztuki? Widziałeś jak przebiegała naprawa gwarancyjna belek, gdy nie mieli jeszcze stołów spawalniczych? Widzisz co jest dziś i teraz, a niby jak się rozwinął? Tylko na rolnikach, którzy zaufali jego produktom było nie było bez renomy.

@michaelo90

Jeśli masz trochę smykałki czasu i chęci, to polecam Ci złożenie samemu opryskiwacza. To na prawdę nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Kolega tak zrobił, jest zadowolony, ponieważ sam wybierał podzespoły i wie czego po danej częsci może się spodziewać.

Edytowano przez majranjd

DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Gdzieś na forum krytykowali opryskiwacze z Jarmeta,radzili inne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

@ majranjd

 

Zgadza sie, każdy od czegos zaczynał nie od razu Rzym zbudowano. Tak mnie interesuje chwila obecna bo to teraz kolega napisał temtat na AF i poszukuje opryskiwacza wiec staram sie mu pomóc. Nie wiem jak wygladała ich produkacja kiedys jak zaczynali, wiem jak wygladaja za to ich produkty teraz. Wystarczy wejsc na allegro i zobaczyc jakosc używanych materiałów przez przez "prywaciarzy" czy zwrócic uwage ze przy 15m belce sa tylko 4 sekcje (nie wiem czy to sie tak nazywa fachowo) jedna idzie na mieszadło czyli zostaja tylko 3 na 15m, teraz zastanów sie ile bedziesz miał zakładów badz mijaków przy klinach... Suma sumarum takie szczególy składaja sie w jedna całosc i daja ogólna ocene. Wiadomo każdy ma swoją własna głowe i kupuje co mu odpowiada. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Zamawiając opryskiwacz czy inną maszynę przez internet należy skontaktować się telefonicznie ze sprzedawcą, przeprowadzić z nim szczegółowy wywiad nt maszyny,sprawdzając w ten sposób czy nie ma rozbieżności między opisem na allegro a tym co naprawdę oferuja.Zdjęcia maszyn nie zawsze są takie same jak maszyna, która nam dostarczą i to żle świadczy o sprzedającym,bo nie każdy ma możliwość zobaczenia jej na własne oczy. Jest wyjście z tej sytuacji.Jeżeli maszyna różni się od tej co zamówilismy to mamy prawo jej nie przyjmować i kierowca wraca z nią z powrotem.Ja np mogę pochwalić firmę Tolmet ze Świnic Warckich a Roltecha z Kielc mocno skrytykowac,bo co innego pokazują na allegro a co innego przywożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

kolego mlody89 ale ilosc sekcji w opryskiwaczu chyba zalezy od tego jakie kto sobie wybierze wyposarzenie.bo mozna sobie wyposazyc w wiecej sekcji kazdy opryskiwacz mam racje?a z tym ze co innego pokazuja a co innego przywoza to niestety jest prawda.a panowie jak jest z gwarancja jesli towar kupuje sie u producenta ktory mieszka z 400km ode mnie? on przyjezdza do mnie jak cos sie zepsuje czy jak? bo jak ja bym mial do niego jechac z calym opryskiwaczem to wole dolozyc troche zlociakow i kupic 8km od domu...jesli ktos mial podobny dylemat to moze sie podzieli swoimi doswiadczeniami z roznymi firmami i ich produktami, zawsze komus mozna pomoc zeby sie nie wkopac..ps mam pytanie: czy da rade zamowic rozwadniacz boczny do opryskiwacza zawieszanego tych tanszych firm bo nie chce skakac po drabinkach jak cos ciezkiego trzeba bedzie wrzucic.sory za tyle pytan ale mysle ze po to jest forum aby jedni pytali a inni dzielili sie swoja wiedza i doswiadczeniami:)

pS. sam bym zlozyl opryskiwacz ale mysle ze na to trzeba duzo czasu. wiesz jak to bywa checi sa tylko reszty brak...teraz mam w planie sciezki technologiczne w poznaniaku zrobic, tylko jeszcze nie mam pojecia z czego(myslalem nad automatami z rozrusznikow tylko nie wiem czy wypali,jak mowicie?:) ale sie rozpisalem...

Edytowano przez michaelo90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekpl3    9

Koledzy a co powiecie o opryskiwaczu zawieszanym AGROLA 600L, szerokość robocza 15m, stabilizacja trapezowa, hydrauliczny mechanizm podnoszenia. Składam oferte na MGR na ten opryskiwacz (na ofercie 12300zł brutto - zawyżona), czy to będzie dobry wybór, co innego możecie w tych pieniążkach doradzić. Dodam że prawdopodobnie bedzię współpracował z kubota M6040 na ok 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jeśli masz trochę smykałki czasu i chęci, to polecam Ci złożenie samemu opryskiwacza. To na prawdę nie jest aż tak trudne jak się wydaje. Kolega tak zrobił, jest zadowolony, ponieważ sam wybierał podzespoły i wie czego po danej częsci może się spodziewać.

 

Możesz coś na ten temat trochę więcej napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Jaki nowy opryskiwacz wybrac na 25ha. 

Interesuje mnie opryskiwacz 1500L z komputerem wyposażony na full.

Cena do 55 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj