michaelo90

Jaki opryskiwacz wybrac na 25ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michaelo90    0

witam. mamy zamiar kupic opryskiwacz na jakiej 25ha, w przyszlosci moze cos przybedzie jeszcze..ale nie mozna byc tego pewnym.kawalkow duzych raczej nie mam ,tylko sa dwa po 3 ha i to najwieksze.pola sa raczej rowne tylko pare slupow sie zdazy.cena do 8 tys zl brutto...co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a interesuje cie ciągany czy może zawieszany? :)

Edytowano przez Masseyek6290

Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

wolalbym cos nowego wiec raczej ciagany odpada bo to za duzy wydatek...a kolego 400l to jest za maly, mam 300 i wlasnie chce cos wiekszego, myslalem nad 800l i 15 metrow belka.bo sluzyl by do tego ciagnik 70 konny.pola mam niezbyt daleko,pare kawalkow oddalonych o jakiej 3 lub 4 km.tylko ze dojazd po tych drogach do najprzyjemniejszych nie nalezy.jaka firme polecacie i w jakim wyposazeniu? bo jestem zielony...a i mam pytanie z innej beczki, czy moze wie ktos jak rolnik sie rozlicza z podatku, dodam ze nie jest watowcem.sory za to pytanie ale na swieta wydarzyla sie nie przyjemna sprawa i teraz musze jakos wszystko ogarnac...dzieki za odpowiedzi i prosze o podpowiedzi przy wyborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

to jak kawalki masz 3 ha najwieksze to kup 600L i lance dobierz pod siwenik do zboza jakie sciezki mozesz robic i bedzie super ja mam 50 ha i takim pryskam sasiad ma 80 i tez dawal rade ale teraz kupujemy ciagany bo daleko mam pola i duze kawalki mi dzoszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

trzeba bylo odrazu mowic ze ciagnik 70 km, ale przeciez skotarek tez ma tam takie, a kolega wyzej dobrze mowie, jak masz siewnik 3m to 15m pasuje idealnie, odnosnie vatu pisz do mnie na gg 5791273

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

no tak mam poznaniaka przerobionego z 2.7m na 3m ,bo byla taka potrzeba pod agregat.sciezek jeszcze nie robie ale moze teraz na wiosne zaczne, jak skombinuje jakis mechanizm do tego.koledzy a co powiecie o firmie jar-met? bo mam oferte juz za 7600zl 800litrow z pelnym wyposazeniem, pompa wloska 130l/min, stabilizajca,15m lance,potrojne dysze,rozwadniacz,zawor stalocisnieniowy, oprocz podnoszenia lanc hydraulicznie (tego nie chce bo mi jest nie potrzebne,potem jak podczepie inny ciagnik to sie oleje beda mieszac).i jak mowicie to dobra oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ja wziąłem 500litrów z belką 12stką marki KRUKOWIAK. Po roku nie narzekam, fajny prosty sprzęt z paroma bajerami - kosztował mnie 9500brutto. Brałem 12m bo pasuje mi do siewnika 4m.

Kupowałem go właśnie pod 72 konnego NH ale NH zamieniłem na 90 konnego belaruska i opryskiwacz trochę za mały do niego jest. Zastanawiam się nad skołowaniem 200 litrowego zbiornika na przód ciągnika i podpięciem go do tylnej beczki opryskiwacza ale to za parę lat jak przybędzie ziemi.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

kolego pewnie szerokie slady robisz takim ciagnikiem z tak malym opryskiwaczem. masz elektryczne sterowanie jakies? bo słyszałem ze to jest super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

aż tak nie zaszalałem choć myślałem o tym ;)

5 pozycyjne głowice (ale po 3 rozpylacze + dwie zaślepione), hydraulicznie podnoszona belka i regulowany jej skos, jakieś amortyzacje itp.

Śladów wiele nie ma, tak jak i zniszczeń a komfort i widoczność lepsza w Belarusie większy niż w C330M.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

zawsze wikszy ciagnik to i sie lepiej prowadzi, nie ma takich zawahań jak w przypadku lekkiego ciagnika ktory nie jest tak stabilny. kolego wiem o czym mowisz bo sam wlasnie tez mam c330. ale jak na polska mysl to jest to super sprzet, jedyna wada to brak komfortu. a zna ktos moze ceny opryskiwaczy bury? polecacie marke czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

do d*py na 12 bo gorzej by bylo kombinowac ze sciezkami, przy 15m to bys najpierw zamknal 3 przejazd, a potem co piaty, za kołami ciagnika, co do jarmetu to chyba tez dobry tylko pamietaj ze 800 l to potezny nacisk na tylna os i na wiosne niema bata zebys nie wpad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mi na 12m lepiej bo mniejsze mam kawałki, pola nie zawsze różne (a belką 15m to bym albo garnął o ziemię albo non stop regulował położenie hydrauliką), mam siewnik 4m. Przy 3m siewniku i ścieżkach to może i lepiej 15metrowy.

 

...kolego wiem o czym mowisz bo sam wlasnie tez mam c330. ale jak na polska mysl to jest to super sprzet, jedyna wada to brak komfortu. a zna ktos moze ceny opryskiwaczy bury? polecacie marke czy nie bardzo?

A więc ja KRUKOWIAKA brałem też do ciapka ale jak zaleję 500litrów to tak sobie to idzie (potrzeba obciążnik na przód doczepić) no i w ciapku nie mam hydrauliki zewnętrznej a nie chce mi się teraz ładować w koszta jej założenia. Dlatego ciągam go MTZ'em.

 

Co do BURY - myślałem go brać bo niby tańszy ale jak go policzysz z bajerami to już tak tanio nie wychodzi a czytałem o nim różne opinie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

jest sens tego capka tak obciazac? 500l wystraczajaca, u nas ma koles skotarka 600l i 360 musi pryskac, bo wiadomo, pryska sie na wiosne i jesien jak jest mokro a nacisk jest ogrromny na tyl, brak 4x4, na temat krukowiaka ani burego nic nie powiem bo niemam pojecia, nikt takiego u nas niema wiec nawet nie widzialem go w pracy, za to 90% ma skotarka i sobie chwala, wiecej niz 600l nikt zawiezszanego niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

wlasnie mam ciagnik 4x4 i z zapadaniem sie moze by nie bylo tak zle.jak jest bardzo mokro to nie trzeba do pelna lac i tez pojdzie, a jak sucho to wtedy do pelna i jazda.tylko jestem ciekawy jak ta rama wytrzymuje w tym jarmecie bo wyglada chyba nie zbyt masywnie (przynajmniej mi sie tak wydaje).u mnie ciapek chodzi z tym jugoslawianskim sprzetem agromechanika on ma 300 czy tam 400 litrow problem z obciaznikami nie bylo.moze dlatego ze zaczepy na szelki ciagnika ma blizej srodka beczki i mniejsza przeciwwaga.tadlen wie ktos ile kosztuje tadlen w takiej lepszej wersji wyposazenia? tzn zawor stalocisnieniowy, stabilizaja i nie wiem co tam jeszcze moze miec, bo cennika do tych opryskiwaczy nie ma a chyba sa w miare dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

dzieki kolego dosc ciekawy...szkoda ze nie mozna zadnych elektrozaworow itp zamowic.zawsze jak sie czlowiek zamknalby w kabinie to smrodu by nie wdychal.no i druga sprawa jak to sie mowi 'kupilby pan wies, tylko pieniazki gdzies'.a ma ktos cennik tadlena? bo chcialbym sobie wszysto porownac, na ich stronie cen nie ma, zal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Odnośnie tego Tolmeta-jaką ma pompę i o jakiej wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

a niewiem dobra pompa jak pryskam to tak 1200 obr w 360, co do tadlena, to duzo drozsze bo pytalem o ciaganego tam, ale cennik powinienem gdzies miec, jak znajde to podesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Jeżeli czas pozwoli, to bardzo bym prosił żebyś zobaczył na tabliczce znamionowej pompy jaka tam jest napisana jej wydajność. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam JAR-METa 600L 15m in po roku polamalem lance ale dali mi duzo lepsze nowe :lol:

800L to musi byc duzy ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

kolego Lukaszjarm to te lance az takie slabe? moze teraz lepsze robia skoro ci dalo mocniejsze?i czemu uwazasz ze az taki duzy ciagnik musi byc? 70KM i 4x4 sobie nie poradzi, na butach z tylu 13.6 szerokosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

koledzy a co polecicie na 30ha.. tzn mysle o ciaganym 1200l 15/18m belka.. tylko jaki producent?? i raczej z komputerem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj