Maciek5290

dzierżawa a wykup ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vladoo1    9

Właśnie za 12,5 tys za ha to u mnie 6 lat temu było teraz chcą po 30-50 za ha a agencyjne tez do 25 dochodzi i pełno głodnych ziemi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Skoro już mowa o tej drodze dojazdowej to czy jak miałem łąkę 500 metrów długości i dokupiłem graniczącą dalej i teraz już jest 600m a tamta łąka miała drogę dojazdową to mogę nią jeździć? Mi się wydaje że tak ale jeden gościu już ją sobie kosi i to tak wygląda jakbym mu po łące jeździł ale tam była droga dojazdowa. W tym roku wyleciał do mnie z gębą że mu jeżdżę. Bo lepiej mi kawałeczek przejechać tą dojazdową i na szosę niż wracać się po torfowej łące

 

Jeśli ta droga istnieje na mapkach gminnych i jest drogą gminną lub częścią łąki do której prowadziła to śmiało jeździj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

@ Joachim miałem bardzo podobną sytuację do Twojej pole dzierżawione pow ok 2 ha graniczy z moim w dzierżawie mam 0,5 ha uprawiam ponad hektar bo reszta straszne bagno ( co do kontroli to gościu powiedział że nie ma problemu że wiecej uprawiam przynajmniej odłogiem nie leży) chciałem wykupić tą działkę to za 1,5 ha zaproponowali mi prawie 20 tys ( jak dla mnie o wiele za dużo za to bagno) a za 0,5 ha było jkaoś prawie 8 tys. zrezygnowałem z pierwokupu i są ustalane przetargi narazie czekam zobaczymy do ilu zejdą. Do tej działki nie ma drogi dojazdowej granicze z nią tylko ja i ziemia osoby która mieszka w gdańsku i wydzierżawiła swoje pole.

 

U mnie dochodzi jeszcze jeden mały problem ponieważ mam ta dziale włączona do dopłat rolnośrodowiskowych, ale doradca powiedział ze bez problemu można z niej zrezygnować, tylko ze to jest znowu jakaś tam strata kasy i nie wiem co lepsze, a w agencji powiedzieli ze cena jest nienegocjowalna i ze ceny nie będą obniżać tylko po 3 nieudanych przetargach zrobią przetarg na dzierżawę ale po większych stawkach.

 

A co do drogi to u nas tez praktycznie niema bo jak pisałem jest ona w środku mojej działki, ale na mapie teoretycznie istnieje

Edytowano przez Joachim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

@Silva na bank nie ma drogi dojazdowej widziałem mapki i jeszcze na wykazie przetargów ANR jest zaznaczone "do działki brak drogi dojazdowej"

Edytowano przez Przemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

To ciekawe co powie notariusz jak przyjdzie do podpisania aktu nootarialnego, bo prawo nie zezwala na sprzedaż nieruchomości bez drogi dojazdowej. Musi być co najmniej zapisana służebność przejazdu przez działkę sąsiednią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak nie chcą Ci opuścić, to sprzedaj im drogę dojazdową za np. 25 tys. A jak nie to pozostaje im śmigłowiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

maniek33 miałem to samo zaproponować :)


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No jeśli jest zaznaczone że jest brak drogi to wtedy nie ma. Ale jeśli nie to do działki jakoś dojedzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PavloRolnik    0

Witam szanownych kolegów.Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Rodzice moich teściów posiadali na własność ziemie o powierzchni 10 ha od 1947r.W roku 1983 ojciec teściowej zdał ziemię na skarb państwa a teściu z tych 10 ha wziął działkę o powierzchni 1,07 ha w dzierżawę która dzierżawi do dziś.Nie dawno teściowie pojechali do agencji żeby dowiedzieć się o gdyż kończy się umowa dzierżawy to usłyszeli że będzie dzierżawa jeszcze na rok a potem przetarg.Teściowie powiedzieli że chcą kupić tą ziemie to powiedziano im że na tą działką już jest ktoś zainteresowany. Powiedzcie jak się zabrać za wykup tej ziemi i jak jest z pierwokupem,bardzo was proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryszard12    0

witam wszystkich jestym nowy mam pytanie mianowicie czy po zerwaniu umowy dzierżawy zawartej miedzy spółką a ANR trwającą dłużej niż 4 lata ,wspólnicy tejże spółki mają jakieś nabyte prawa do zakupu dzierżawionych gruntów ? Np. nie wiem ee... w ciągu powiedzmy 14 dni od daty zerwania umowy dzierżawy moze jeden ze wspulników wykupić od ANR w "drodze PIERWO KUPU" całość dzierżawionych gruntów płacąc gotuwką ?

Edytowano przez Ryszard12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

Witam. Znajomy dzierżawi od ANR około 30 ha pola i ma podpisaną umowę na 3 lata, ale nie ma chęci na dalszą uprawę. Czy jest możliwość przepisania formalnie dzierżawy na moją osobę w agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam. Znajomy dzierżawi od ANR około 30 ha pola i ma podpisaną umowę na 3 lata, ale nie ma chęci na dalszą uprawę. Czy jest możliwość przepisania formalnie dzierżawy na moją osobę w agencji?

Być może jest jakiś myk aby tą dzierżawę wnieść do jakiejś spółki z której znajomy się następnie wycofa ale to u prawników byś musiał sprawdzić Na każdy paragraf jest jakiś sposób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj