Skocz do zawartości

Polecane posty

gajor01    0

WITAM te skrzynie w MF61xx to są takie same jak w 30xx wadliwe czy te są juz dobre bo znalazłem ciekawa oferte i nie wiem jak z ta skrzynia???? Z góry dzieki

Bartek72511    41

ale jaka w nim skrzynia jest? Dynashift?

Tak czy tak w serii 30XX skrzynie nie są awaryjne, jeśli juz się psuje to z powodu złego użytkowania, ludzie poczytajcie troche zanim coś piszecie.

pawlo694    15

tak sie składa ze mam cały artykuł o tych MF i pisze tu ze "skrzynie biegów to element najbardziej kontrowersyjny w używanych ciągnikach Massey Ferguson serii 30xx i 60xx" i nie jest tu wspomniana seria 61xx

Wiadomość z agroFakt.pl

dymek333    1

Witam ja miałem MF 6150 ze skrzynia dynashift i byłem z niego bardzo zadowolony ;)

i tak jak kolega Bartek72511 napisał ,wszystko zależy od użytkowania ;)

ariss    2

@pawlo694 kontrowersyjny bo wiele osób nie miało z nimi do czynienia a zaczynają rozmowę bo sąsiad mówił że coś tam jak wymienił to dał 20 tyś bo jeździł jak nie powiem kto zmieniał kierunki bez zatrzymania i rewers padł bo fajnie koła mieliły w miejscu. dawał półbiegi na wysokich obrotach w transporcie, zmieniali zakres AB podczas jazdy, i raczej na pewno nie robili nic z trybami tylko z synchronizatorami bo tryby od biegów są grube i ciężko że rozwalić.

rafik256    19

budzące kontrowersje... no i co z tego?? właśnie dlatego ktoś założył temat bo nie jest to kwesta jednoznaczna (kontrowersyjna). przytaczasz jeden fragment który niczego nie wnosi. Tak się składa że cały artykuł jest w trochę innym tonie. Cytując: "W większości przypadków awaryjność MF-a NIE wynika z błędów konstrukcyjnych... Powaznym problemem jest niewłaściwa obsługa" i tak dalej i tak dalej.

Także nawet w prasie już piszą ze nie ma czegoś takiego jak wadliwa skrzynia serii 30xx bo to wiąże się z błędem w konstrukcji. Jest tam wyraźnie napisane że takich błędów nikt nie znalazł.

@pawlo694 jeżeli uważasz inaczej czekam na konkrety i nie mieszaj ludziom w głowach. Jeżeli bierzesz się za przytaczanie literatury to bierz pod uwagę wydźwięk całego artykułu a nie jedno zdanie.

PS. nawet nie umiesz dobrze przeczytać i zacytować artykułu. Cały artykuł jest o serii 30xx nawet nie wspomniano o serii 60xx bo taka nie istnieje.

Edytowano przez rafik256

pawlo694    15

@rafik256 ja te informacje znalazłem w agromechanice jak nie wierzysz moge zrobic zdjęcie i wstawić. Ja nie wiem z kim oni tą rozmowe prowadzili ale wychodzi na to ze z użytkownikami tych właśnie ciagników. A po za tym chodziło mi o podkreślenie tego ze nie dotyczy to modeli 61xx. Nie mówie bo można znaleść zadbane modele ale trzeba mieć szczęście. Może i to wynika z niedbałości ale nie uwierze ze np w zetorze ludzie dbają a nie słyszałem zeby ktos narzekał

http://img708.imageshack.us/f/p1030675n.jpg/

Edytowano przez pawlo694

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA
    • Przez mfmf
      mam problem z kontrolka zapchanego filtra oleju, zapala sie po jakiejs godz pracy w polu, gdy go zgasze odstoji 5-10 minut gasnie ale po chwili znowu sie zapala. Ciagnik po zapaleniu kontrolki nadal jest sprawny i wszystko dziala wporzadku?

olej i filtry sa nowe, olej to fuchs hydramot 10w40

co to moze byc? czujnik cos nie bangla?