SLiPkNoT

tabela wysiewu Nordsten

Polecane posty

zaglub    2

A jak wam się sprawuje ten magiczny komputerek przy zakładaniu ścieżek technologicznych? W instrukcji jest niby w banalny sposób opisanie jak wprowadzić dane, w moim przypadku przy 18 m opryskiwaczu i 3 m siewniku ścieżki będą co 6 przejazd przy metodzie parzystej. Oczywiście chodzi o Nordsten Agro Tram 2100

Edytowano przez zaglub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz0859    0

. Jak na razie ustawiałem wg tabeli ale tabela swoje a próba kręcona swoje i nie są to nawet zbliżone wyniki a powiedział bym że wręcz rozbieżne :D i chciał bym chociaż jedną kwestie ustalić

 

Cały problem polega na tym, że tabela ustala normę wysiewu na 1 ar duński mający 55 arów polskich.( skrót dt/l na tabeli wysiewu).

Właściwą ilość można obliczyć mnożąc to co wyszło przez 1,82.

Ja miałem ten sam problem ( nie wiedziałem, że to nie hektary na przykładzie z obrotowej tabeli). Obok gospodarstwo ma duńczyk więc poszedłem do niego z tabelą i mi wytłumaczył. Teraz liczy dobrze. Na szybko dostałem od niego tłumaczenie i przepisałem to na kartkę. Wygląd to mniej więcej tak:

tabela wysiewu Nordsten Lift-o-matic.pdf.

Myślę, że teraz jest proste, tylko trzeba więcej policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

Cały problem polega na tym, że tabela ustala normę wysiewu na 1 ar duński mający 55 arów polskich.( skrót dt/l na tabeli wysiewu).

Właściwą ilość można obliczyć mnożąc to co wyszło przez 1,82.

Ja miałem ten sam problem ( nie wiedziałem, że to nie hektary na przykładzie z obrotowej tabeli). Obok gospodarstwo ma duńczyk więc poszedłem do niego z tabelą i mi wytłumaczył. Teraz liczy dobrze. Na szybko dostałem od niego tłumaczenie i przepisałem to na kartkę. Wygląd to mniej więcej tak:

tabela wysiewu Nordsten Lift-o-matic.pdf.

Myślę, że teraz jest proste, tylko trzeba więcej policzyć.

A NIEWIESZ przypadkiem jaka jest różnica czego sie tyczy punkt 3 dla zboża??? jest napisane zasówka na 2-3??? jaka jest różnica jak bym siał na 2 a jaka jakbym siał na 3??? może wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz0859    0

Zasówką reguluje się w zależności od wielkości ziarna. Jak będziesz siał na 3 a nie na 2 to i tak skorygujesz wysiew zgodnie z tabelą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekm007    0

witam potrzebuje długosci znaczników do nordstena 2,5 moze wie ktoś bo przywieżli mi bez moż coś dorobię i długosci linek do znaczników czy obie mają tą samą długość z góry dzięki temat nie aktualny wszystko dorobione usprawnione :)

Edytowano przez marekm007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

witam . Mam nordstena 2,5m i jest on na dziwnie małych kolach o obwodzie 142cm czy ma ktoś siewnik na takich kolach. i jak u was działa automat znaczników , bo u mnie jakoś nie bardzo sie chca przełączać , co morze byc przyczyna ze dziala raz na kilka. ścieżki działaja super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orginalne nordsten-owskie koło ma obwód ok.185 cm.Co do znaczników to jest tam taka sprężynka która ślizga się po tej pólokrągłej blasze i być może jest ona troszkę wytarta i nie wpada w wycięcie na środku i dlatego być może nie przełacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

mam już nowa sprężynkę ale wydaje mi się ze problemu raczej to nie rozwiąże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rege    1

tak jak myślałem nic nie daje nowa sprężnka , raczej problem jest w długosci drutów od przełącznika do podnoszenia znaczników.U mnie znacznik podniesiony jest ok 20 cm i po podniesieniu siewnika sprezynka nie przesuwa sie miedzy otworami tylko ciagle jest w jednym miejscu. Może ktos wie jak to doprowadzic do ładu

tomasz0859 podziekowanie za wyjasnienie teraz cała ilosc wysiewu idealnie sie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guml    0

witam.Potrzebuje tabele wysiewu jeczmienia na siewnik nordsten lift o matik 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAbi12    13

Ja mam tak tabelke to jest dla siewnika Nordsten Lift-O-Matic CLD\CLB 2-4m. Tylko trzeba przetłumaczyć. Nie sprawdzałem jeszcze jej :)

post-57377-0-12278600-1411917500_thumb.jpg

post-57377-0-73897900-1411917608_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

Kto chce moge podac prosra probe krecono. Mianowicie 1 ha dzielisz przez dlugosz siewnika. Ten winik dzielisz jeszcze przez obwod kola napedzajacego siewnik. Nastepnie rozlozyc na proporcie np w nordsren 3m

10000÷3÷obwod kola =ilosc materialu siewnego na hektar

10obr.=x

I wychodzi ile sieiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Czy ktoś na forum posiada może kompletną (w mniejszym lub większym stopniu ;) ) instrukcję do Lift-o-matica CLG w PDF? Niekoniecznie po polsku oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aktywon    0

Siewnik nordsten 3 m. Kolo 1.82m. Krece kolem 18.3 raza i wychodzi 2.112 kg jeczmienia na 1 ar. Mnoze to razy 100 i wychodzi 211 kg na ha. A podczas siewu wyszlo 158 kg na hektar. O co chodzi ze taka rozbieznosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils8    3

może niektóre zapadki są bardziej przymknięte albo są zatkane przez jaką słomę lub inne śmieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam siewnik Nordsten liftomatic 3m, która z tabeli wysiewu będzie pasowała do niego? Postów jest tutaj dużo prześledziłem wszystkie ale równie dużo jest tutaj tych tabeli i nie wiem która będzie odpowiednia. Wraz z zakupem siewnika otrzymałem taką tabelę wysiewu ale niestety nie wiem jak z niej skorzystać, ponieważ jest w innym języku. Tak wygląda tabela: http://c.wrzuta.pl/wm15033/6bab107c001dd1764ff607ca  

http://c.wrzuta.pl/wi19398/9986edf70013981b4ff607d6

 

Pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Na moim siewniku jest po niemiecku napisane, że 48 obrotów korbą to 1/20ha. Ale jak robię według tego próbę kręconą to jakoś nie bardzo mi się zgadza. Te 48 obrotów zgadza się z tym

co jest w tej tabeli podanej przez ciebie. Znowu wg wzoru co był podany bodajże w top agrarze wyszło mi na 3m siewnik 19 obrotów koła na 1 ar. A ostatnio siałem wg tej tabeli co ktoś wyżej

wstawił do siewnika Life-o-matic i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Znając średnicę koła i ilość jego obrotów na 1 ar możesz łatwo sprawdzić ile potrzebujesz obrotów korbą. Najlepiej, żeby ktoś pomógł, bo chodzi o to, żeby wsadzić korbę i na uniesionym siewniku kręcić odpowiednią ilość obrotów kołem napędowym (w Twoim przypadku 19), w tym samym momencie druga osoba liczy ile razy przekręci się korba. Ja też w swoim robiłem próbę wg wskazówek innych, ale wychodziło zupełnie co innego na polu. Co się okazuje, przy moim kole o średnicy 190 cm, potrzeba 15,5 obrotu korbą, a nigdzie takiej wartości nie znalazłem, by ktoś stosował. Teraz jak kręcę te 15,5 obrotu korbą, wychodzi mi prawie idealnie ilość wysianego materiału. Przy jęczmieniu i pszenicy różnica między próbą kręconą, a tabelą naklejoną na klapie siewnika, wynosi 40 - 50 kg, więc praktycznie w ogóle tabelą się nie sugeruję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale tabela pokazuje jak ustawia się właśnie tą przekładnie z przodu. Ja mam tam tylko A i B i liczby od 1 do 10 i nie wiem do końca jak to ustawiać a na tabeli jest to napisane tylko właśnie nie mam pojęcia która jest do mojego 3 metrowego i na jakie zboże tam ustawiać... W poznaniaku było prosto jak pożyczałem od kolegi tam miał opisane ile kg na ha ile jaki ząbek przestawić. O czegoś takiego potrzebuje do mojego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Strona 2ga post 24 tego tematu - użytkowniczka @Karolcia wrzuciła tabele do Twojej przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Ale u mnie się właśnie w ogóle nie sprawdza. Kolega lukasz222 podał dobry sposób do wypróbowania. Niestety wszystko wymaga czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie też żadna tabela się nie sprawdza, nie wiem czym to spowodowane, ale sugerując się tabelą pewnie bym zbankrutował przez nakłady na materiał siewny. Dopiero dobrze wykonana próba kręcona daje odpowiedni obraz ilości wysianego materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty7514    0

Witam posiadam siewnik nordsten clb 300 mk II niestety nie mam pojecia jak ustawic przekladnie do siewu pszenzyta. obecnie ustawiona jest do siania trawy tak juz kupilem. Podpowie ktos jak Wy macie ustawione? (ktora dwignie wyciagnac a ktora wepchac i na ktora cyferke ustawic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
    • Przez diuk1975
      Witam. Właśnie zakupiłem nodet Logiseme M3000 i czy jest ktoś posiadaczem instrukcj obsługi tego siewnika? (ewentualnie kuhn logiseme M3000 -to jest to samo),chodzi mi głównie o sterownik "komputer".Chętnie odkupię 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj