SLiPkNoT

tabela wysiewu Nordsten

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Karolcia    39

Według mnie rozbieżność między tabelą a próbą kręconą jest duża. Siewnik mam krótko więc nie było czasu żeby się bawić zbyt długo w "kręcenie" bo czas był siać.

Gość od którego go kupiłam mówił, że siał tylko według tabeli i wychodziło. Jednak mi po ustawieniu wg tabeli nie wyszło tak jak powinno.

Na wiosnę będzie mniej siania więc można wtedy jeszcze się pobawić w wykręcanie i porównywanie.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc2    0

Ile razy trzeba obrócić korbą aby sprawdzić ile trzeba wysiać zboża na 1 ar. Mój siewnik to Nordsten Lift-o-matic 3m

Edytowano przez Gosc2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekzak2    0

Witam wszystkich ja mianowicie szukam komputera lub sterownika do siewnika Nordsten clb 3m na 8 kabli odkupie od kogos podaje kontakt do siebie numer gg 1163713 i telefon 886503495

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Ile razy trzeba obrócić korbą aby sprawdzić ile trzeba wysiać zboża na 1 ar. Mój siewnik to Nordsten Lift-o-matic 3m

Trzeba wykonać 9 obrotów korbą.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Kolega @Felek81 podał bardzo fajny i prosty sposób pozwolę sobie zacytować..

 

panowie najprościej to 100 podzielić na szerokość siewnika w metrach następnie wynik podzielić na obwód koła w metrach i są obroty koła na 1 ar pozdrawiam

ja mam amazone 2,5 metra a obwód koła to 2,2 metra zatem

100: 2.5=40: 2,2=18,18

kręcę 18 razy i wszystko gra

 

Link do całego tematu( podane tam jest więcej sposobów.) http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5201-proba-krecona/page__pid__696150__st__20?do=findComment&comment=696150

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Jakąś mam jedną przetłumaczoną któryś Kolega mi przesłał do mojego nie pasowała(3m) NA to wygląda że ona jest od 2.5m .Spróbuj na kilku ustawieniach może akurat się zgra...

Tabela wysiewu.jpg

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gidzio88    2

Witam. Czy wie może Karolcia jak nastawić 4 metrowego nrdstena na sianie trawy tak 30 kg/ha?

 

Na prośbę @prorok podaję tabelę wysiewu do siewnika Nordstein może i innym się przyda chociaż i tak trzeba przetestować na próbie kręconej, bo różnie to wychodzi.

 

post-19356-0-92175600-1349201749_thumb.jpg

post-19356-0-55527500-1349201892_thumb.jpg

Witam. Czy wie może Karolcia jak ustawić 4 metrowego nordstena na siew trawy tak 30 kg/ha?bo z tego zdjęcia tak nie zabardzorozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Kolego chyba pozostaje Ci próba kręcona, bo tabele które podałam bardzo mijają się z rzeczywistością a pozatym mój siewnik ma 3 metry. Ustawiając siewnik według tabeli zawsze wychodzi o wiele mniej niż tam jest podane, dlatego ja robiąc próby kręcone zapisuję wyniki w zeszycie i tworzę własną tabelę.

Do wysiewu drobnonasiennych na tym siewniku najlepiej ustawić przekładnie na C1D1 bo na tych wychodzi najmniej nasion i dalej próbować na kolejnych ustawieniach A lub B i do wysiewu samej trawy potrzebne są zapewne nakładki do wysiewu drobnonasiennych lub może lepiej wysiać trawę łącznie ze zbożem wtedy też powinno dobrze wyjść.

Chyba, że ta trawa ma być zasiana jeszcze w tym roku to na siew łącznie ze zbożem trochę za późno :)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

panie i panowie a ile trzeba razy obrócic korbą w nordstenie liftomatic 2.50 m? może ktos tutaj pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Zapewne mają takie siewniki i mają tebele, ale nie całkiem przetłumaczone tabele, którymi za bardzo nie ma się co sugerować bo różnie wychodzi. Niezawodna metoda to próba kręcona a obroty kołem wyliczysz sobie ze wzoru 100 : szer. siewnika : obwód koła = obroty na jeden ar.

W moim 3 metrowym na zboża ustawiam na C2D2 i dalej sobie szukam np. na B. Dodam że między np. B1 a B2 wychodzi u mnie 10 kg różnicy. Może w Twoim będzie coś podobnie.

 

Postanowiłam napisać, bo widzę że od kilku dni nikt tutaj Ci nie pomógł chociaż wzór jest podany na forum przez chłopaków i szczegółowo temat był omówiony wystarczyło trochę dokładniej poszperać ;)


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrox    0

o tabele wysiewu i ilość obrotów kołem przy próbie kreconej

 

Tabele wysiewu masz na poprzednich stronach... jeśli chodzi o próbę kręconą to:

 

64 obrotów = 1/20ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2045

Witam

 

Ile razy kręcicie korbą podczas próby kręconej w siewniku Nordsten Lifto-Matic 3m? Czy obroty koła a korby to to samo? Obliczałem według wzoru ale chciał bym swój wynik porównać z innymi.. Jak na razie ustawiałem wg tabeli ale tabela swoje a próba kręcona swoje i nie są to nawet zbliżone wyniki a powiedział bym że wręcz rozbieżne :D i chciał bym chociaż jedną kwestie ustalić co by już nie mieć wątpliwości :DJutro podam więcej szczegółów:)

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    23

Jeden obrót korby = 2 obroty koła ja w swoim 3 metrowym kręce kołem 18 razy bo nie mam korby , i to jest na 1 ar .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj