jacek86

wszystko na temat zetora 9540

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam,Powiedzcie prosze,kupujac zetora 9540 jak sprawdzic czy działa przedni naped,jaka ma skrzynie(bo sa 2 obcje skrzyni) i czy działaja wzmacniacze momentu??Jak bym trafił na gospodarza to by mi wszystko wytłumaczył gdzie za jaka wajche pociagnac,ale stoi sprowadzony u handlarza i raczej za duzo sie od niego nie dowiem:(/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

witam jest TU może jakichś dobry mechanik który powie co może być przyczyną tego że biegi w tym ciągniku(z-9540)ciężko się przełaczają i nieraz trzeba zgasić ciągnik aby je przełączyć dodam tylko że niedawno ~100mth było robione sprzęgło (tarcze i łożysko były wymieniane) oraz że gdy włącze bieg wajcha ma straszne dużo luzu(wiecie o co chodzi :rolleyes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja miałem tak przy c-360 to łopatki były nie wyregulowane. Więc przy zetorku bedzie podobnie.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

no i chusteczka :angry:

zepsuty wzmacniacz momentu, przekładnia do wom'u i docisk sprzęgła :blink:

teraz czekamy na części z kalisza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja mam Zetora 8540. Ma 85 KM. Pracuje z 3 skibowym pługiem obracanym KRONE. Mam w prawdzie 4 (3+1) ale robie na trzy. W transporcie sobie radzi ale na polu to chyba będzie za ciężko. Zakładam też agregat uprawowy 3,6 m ( z przodu wałek poźniej brona sprężynowa i na końcu dwa wałki ) i agregat ścierniskowy UNI GRUDZIĄC na 5 łap. Co do 9540 to doradzam tak: pług 3 (najlepiej jak sobie kupisz 3+1 a potem jak coś to odczepisz bo z 4 może być troche ciężko) , agregat uprawowy to możesz założyć 4,20 m (najwyżej będziesz chodził na połbiegu) a co do ścierniskowego to poleciłbym jednak 5 łap bo na 6 to trzeba 100 KM. B)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateus2222    0

mam pytanie czy ten zetorek ma EHR??

a pytam się bo będąc w szwajcarii spotkałem się właśnie z takim zetorem i miał EHR

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italiano90    0
ja mailem 9540 i naprawde jest to bardzo dobra maszyna u mnie chodzil z agregatem biernycm 3,6m na ciezkich ziemicha radzil sobie bezproblemu do tego plug obrotowy 3x40 vogel&noot (w zimowej orce mial co robic...) do podorywki idealny zestwa z gruberem 2,6m ;) kiedys nawet wyprubowalem go z 3 metrowym aktywnym agregatem uprawowo siewnym (brona wirnikowa rabe i siewnik famarol) i nawet dawal sobie rade ;)

ja mam 9540 jak narazie działa bez zarzutów jak na czeski ciągik ma całkiem niezłe osiągi ;) my nim ciągamy 5 PHX, kultywator 2,80, grubera Lemken Smaragd 2,60 , 5 bron ciężkich i ze wszystkim świetnie sobie daje rade ;) ostatnio kupiliśmy do niego Agregat uprawowo siewny aktywny Amazone RP AD 302 z broną wahadłowąi nawet nieźle sobie radzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italiano90    0
jestem użytkownikiem zetora 9540 od 97.r kupiłem go nowego. Jest kilka zdjęćw galerii.Maszyna gólnie dobra poradzi sobie z pługiem phx 4-ro skibowym na 3-6 klasie ziemi.(zaorałem z tatą 15ha w 27h spalił coś ok 240l)

Używam go do transportu i z agregatem uprawowo siewnym famarol (bez problemów) z 2 agregatem 3,6m i gruberem z brodnicy na 5 łap. co do awaryjności to 4 razy wymieniałem koło zamachowe (ach ta twardość metali!!!) z 2 razy świece żarowe i jeszcze ćoś tam mam 91 ha do pomocy są 3 ursusy 1222 (od roku) c360 od 198x i c330 od 197x)

spoko ciągniczek w 1997 dałem za niego coś ok 70 tys zł a ile teraz?

 

Pozdrawiam

tomek

noo troche długo ;) ja swoim (z 1996 też nowy był) z phx 5 w 16 godzin(z dojazdem 5 km w jedną stronę na tankowanie) z Tatą zaoraliśmy 18ha i potrzebowaliśmy 2 tankowań!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem i nie odgrzebuj starych tematow (temat o roznicach ).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

my właśnie dzisiaj zgodziliśmy zetora 8540 za 54500 zł na liczniku 3650 mth z 1998 i we wtorek mamy go odbierać niby wszystko działa ehr, skrzynia nie zgrzyta ale co tam jeszcze można sprawdzić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy ten model zetora ma rewers? Czy biegi w nim w chodzą lżej niż w 8145?Czy spalanie w tych samych pracach jest porównywalne do 8145? Czy 9540 ma tylny most, zwolnice i skrzynię biegów podobne w budowie do tych z 8145?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

cze wszystkim czy moze mi ktos pomodz??? czy tlumnik od zetora 9540 (chodzi mi tutaj o sama rure bez zgrubienia) bedzie pasowal na kolektor do 12245??? CIÄGNIK ROLNICZY ZETOR 9540 (759742476) - Aukcje internetowe Allegro chodzi mi tutak o taki tlumik jaki jest przy tym zetorku???


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Taki tłumik nie będzie pasował do 12245, bo 12245 nie ma turbo, a 950 ma turbo to po 1,a po 2 silnik w 12245 musi mieć w tłumiku "puszkę", bo inaczej wydmucha w nim zawory ze względu na zbyt szybki odpływ spalin z silnika.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2karol21    0

Mam zetor 9540 i nie weim co mam zrobic.Zacina missie podnośnik tzn jak podniose to nie chce opuścic nie wiem co mam zrobic prosze o rady.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
interes13    0

Mam zetor 9540 i nie weim co mam zrobic.Zacina missie podnośnik tzn jak podniose to nie chce opuścic nie wiem co mam zrobic prosze o rady.Pozdrawiam

 

duzo by pisac masz nr 0514588321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tego zetora od trzech lat. Chodzi on z ciężkim pługiem Uni 4 skibowym i daje sobie spokojnie rade, dałbysobie też rade z lekką, obrotową 4-ką Lemkena :) Pracuje on też z 3 metrowym agregatem uprawowym i 2,7 metrowym agregatem uprawowo siewnym a że mam w miare górzyste pola to czasami przód podniesie... ale tylko czasami :) Wg mnie jest to ciągnik nie do zajechania... Fakt faktem zimą kiepsko sie go odpala ale podładowanie akumulatorów w zupełności starczy.Jest on głównym ciągnikiem na 20ha gospodarstwie i jest dla niego chyba troche za mało bo myśle że lekko dał by sobie rade na 40ha gospodarstwie które mam nadzeje osiągnąć B)

 

PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najprawdopodobniej jest źle złożony jakiś element podnośnika. Tak przynajmniej było w 7211. Może też być syf w podnośniku(od cudownego zwyczaju pożyczania wywrotki sąsiadowi).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

witam jest TU może jakichś dobry mechanik który powie co może być przyczyną tego że biegi w tym ciągniku(z-9540)ciężko się przełaczają i nieraz trzeba zgasić ciągnik aby je przełączyć dodam tylko że niedawno ~100mth było robione sprzęgło (tarcze i łożysko były wymieniane) oraz że gdy włącze bieg wajcha ma straszne dużo luzu(wiecie o co chodzi :rolleyes:)

miałem podobne objawy i okazało sie ze rozleciało sie łozysko na wołku posrednim i nadmierny luz uszkodził synchronizatory jak to zrobiłem to wzmacniacz zaczoł szwankowac pod gore jak jechałem to z zołwia sam przeskakiwal na zajaca a była to ponoc leprza skrzynia 4x3+reduktor zamieniłem go na john deere 6310 100kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefix17    8

Witam :D

Chciałbym się zapytać czy, ktoś mógłby powiedzieć, jak orginalnie jest dostarczany płyn do nagrzewnicy?

Zakupiłem taki ciągnik, ale poprzedni właściciel korzystał z ciągnika tylko w okresie letnim, a pracownicy, nie wiedząc jak wyłączyć ogrzewanie, ucieli wężę i zrobili obejście =.=

A ja zamierzam wykorzystywać go w zimę i przydało by się te ogrzewanie.

Bardzo prosiłbym o kilka zdjęć

Edytowano przez mefix17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszkon    0

miałem podobne objawy i okazało sie ze rozleciało sie łozysko na wołku posrednim i nadmierny luz uszkodził synchronizatory jak to zrobiłem to wzmacniacz zaczoł szwankowac pod gore jak jechałem to z zołwia sam przeskakiwal na zajaca a była to ponoc leprza skrzynia 4x3+reduktor zamieniłem go na john deere 6310 100kM

 

Kolego, mam podobny problem z zanikiem ciśnienia oleju przy jeździe pod górę, czy ta sytuacja w twoim poprzednim ciągniku się wyjaśniła?? Proszę o odpowiedź. Dodam tylko, że pompy ok, olej ponad stan, filtry ok może ktoś jest w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek064    0

Witam. Tej wiosny kupiłem zetora 9540 dobry ciągnik mało pali tylko bierze olej. Może ktoś miał taki przypadek. Z poczatku myślałem że silnik siadł ale ciagnik ma moc w 4 skibach zagonówce unii grudziądz lata bez problemu, agregat uprawowy 4,90m nie sprawia mu problemu, więc silnik jeszcze nie jest ostatni. W moim zetorze wszystko jest na powietrze przedni napęd, blokada mostów, więc sprężarka pracuje cały czas wiec może ona siadła. Jak ktoś miał taki przypadek to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak taki przypadek znam sprężarka pompuje jak głupia olej wiec moze być to powodem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator902    1

witam mam taki problem że w moim zetorze podnośnik bardzo powoli działa podnoszenie jak i opuszczanie dodam że ta mała wajch która jest od szybkości reagowania podnośnika nie działa więc jak by ktoś mógł napisać gdzie znajduje się ten zawór od regulacji szybkości i w którą stronę na być skierowany to był bym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diesel38a    0

Witam. Tej wiosny kupiłem zetora 9540 dobry ciągnik mało pali tylko bierze olej. Może ktoś miał taki przypadek. Z poczatku myślałem że silnik siadł ale ciagnik ma moc w 4 skibach zagonówce unii grudziądz lata bez problemu, agregat uprawowy 4,90m nie sprawia mu problemu, więc silnik jeszcze nie jest ostatni. W moim zetorze wszystko jest na powietrze przedni napęd, blokada mostów, więc sprężarka pracuje cały czas wiec może ona siadła. Jak ktoś miał taki przypadek to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Zobacz czy wywala olej z tego zaworu pod kabina.

Przy 7500 mh w 9540 własnie wymienialiśmy cylinder, tłok, pierścienie ponieważ wywalało duże ilości oleju silnikowego 

Sprawdz też czy w butli powietrza znajduje się olej wtedy wyjaśni to sprawe 

Edytowano przez diesel38a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj