jacek86

wszystko na temat zetora 9540

Polecane posty

jacek86    0

mam pytanie do wszystkich uzytkownikow zetora 9540 z jakimi maszynami sobie poradzi?poniewaz niedlugo mamy zamiar kupic taki traktor ale pojecia nie mam z czym on se poradzi?


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

kumpel ma Zetora 9641 tego nowszego bez problemu chodzi w agregacie uprawowym 4,20; pługu Unii Grudziadz 4 skibowym na spręzynach no i jeszcze w agragacie scierniskowym Unii 5 na łap- pewnie poszedł by i w 6 bez problemu ale został kupiony pod ursusa 5314 którego sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

a jak sie miewa sprawa spalania jeszcze jedno z ojcem ogladalismy dwa takie same zetory(9540) i jeden byl z turbo to gosciu mowil ze ma 100km a drugi bez turba 91km ktory bylby lepszy i mniej palil u mnie w okolicy nikt nie ma takich modeli wiec nie ma gdzie podejrzec go w pracy


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

zetory spala podobno wiecej od innych ciagników ale są dobre nie powiem ci ile spali sam kupiłem Zetora w tym roku tylko że 10540 z holandii z intelkulerem i turbina ma wie około 105 KM i jak na razie sprawuje sie bez problemu z paleniem w zime nie było problemu a jeszcze co do spalania z turbina zawsze więcej pociagnie ale i masz wiecej mocy pod noga

doradził bym ci kupic z turbina ale wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Każdy zetor 9540 ma turbo. Ktoś oszukał cie pokazując zetora 9540 bez turbo. Bez turbo jest 7540 i ma tylko 70 km.9540 ma około 93km a 10540 102.6km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

wiesz Grzesiek moze i masz racje bo ja nie znam sie na ciagnikach tej klasy dotychczas pracowalem na c360 i ursusie4512 ale w tym roku napewno poznam jak pracuje zetor9540 i napisze jak sie sprawoje wypowiadajcie sie jakie sa plusy i minusy tej maszynki


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Mój zetor 10540 pracuje z pługiem 4*40 kverneland, gruberem na 13 łap szerokość 2.7 m. Jacek jak masz jakieś pytania to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ten plug obracany czy zagonowka?

bo szukam jakiegos pluga do 10245 i tak sie zastanawiam

na razie jestem za tym zeby kupic 3x50 z walem lemkena to powinno byc w sam raz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

ja mailem 9540 i naprawde jest to bardzo dobra maszyna u mnie chodzil z agregatem biernycm 3,6m na ciezkich ziemicha radzil sobie bezproblemu do tego plug obrotowy 3x40 vogel&noot (w zimowej orce mial co robic...) do podorywki idealny zestwa z gruberem 2,6m :D kiedys nawet wyprubowalem go z 3 metrowym aktywnym agregatem uprawowo siewnym (brona wirnikowa rabe i siewnik famarol) i nawet dawal sobie rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

no ja zrobilem nim jakie 2400 MTH i jedyna powazniejsz awaaria to byla wymiana pompy wodnej. ta seria ma jeszcze wade zwiazana z pompkami hamulcowymi ktore nawalaja i trzeba je wymieniac ja moze wymienialem ze cztery razy i pomka sprzegla tez juz byla do wymiany :/ ale to niejste zbyt droga czesc a jak kupowac to tylko orginalne z zetora bo polski za do niczego qa tak to traktor bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

wybor juz padl nie bedziemy kupywac zetorka tylko ursusa 5314 bo uwazamy ze bedzie on wykorzystywany w 100% a pozatym dlugo sie wachalismy co do zetora znajomy ma 5314 i mowi ze to dobra maszynka ma nakrecone ponad 2000mth i mowil ze nic przy nim nie robil oprucz drobiazgow ( uszczelka od drzwi,przepalony tlumik, itakie tam pierdoly)po swietach jedziemy ogladac pierwszy model:) pozdro wesolych swiat!!!!!!!!!!!!!!!!!1


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

jacek 86 miałem ten model ale go sprzedałem bo był z kabina agro czyli ta niekomfortową podczas pracy przez cały dzień to wieczorkiem nic nie słyszałeś bo było tak głośno. wiec go sprzedałem i kupiłem zetora 10540. co do ciagniczka jak bedziesz go kupywał to kup z komfortowa dobrze ci radzę. Wesołych Swiąt wzystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

groski czy kabina agro to ta duza jak w nowych modelach my jedziemy ogladac jakiegos w wersji eksportowej z 1996r zobaczy sie co wyjdzie z naszych planow u mnie w ursusie4512 jest mala z grubym dachem a dodam ze nawet orginalne radio jest


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

w tych agro nie ma ogrzewania w dachu tylko w kokpicie po bokach sam zobaczysz. ale w wersji eksportowej to pewnie jest juz komfort czyli ta mała jak pisałeś z grubym dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

ogladalismy z ojcem tego ursusa wygladal calkiem calkiem w srodku wyczyszczony wymyty wyglada niezle tylko zastanawia nas cichy stukot na wolnych obrotach (z silnika) a pozatym gosc szybko zchodzi z ceny ale spodobaly mi sie z tylu agro haki z przodu duzo obciaznikow co radzicie na co zwrucic uwage a jeszcze jedno przednie opony sa do wymiany prosz poradzcie nam zeby nie kupic jakiegos zloma

pozdro


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

i jak masz tego 5314???


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

nie narazie sie wahamy z ojcem nad wyborem uzywanego jest tyle ofert ale co do czego to ciagnik jest za drogi albo ma jakis mankament. W tym roku skonczylem technikum rolnicze a ojciec na jesien koncz 55lat wiec jak przepisze na mnie gospodarstwo to moze przejsc na rete strukturalna a ja tez moze dostane jakals kase z unii na start o ile bedzie:( i wtedy pomysli sie nad nowym zetorem lub new holandem a ta kase co mamy na uzywany przeznaczymy na modernizacje budynkow


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

jestem użytkownikiem zetora 9540 od 97.r kupiłem go nowego. Jest kilka zdjęćw galerii.Maszyna gólnie dobra poradzi sobie z pługiem phx 4-ro skibowym na 3-6 klasie ziemi.(zaorałem z tatą 15ha w 27h spalił coś ok 240l)

Używam go do transportu i z agregatem uprawowo siewnym famarol (bez problemów) z 2 agregatem 3,6m i gruberem z brodnicy na 5 łap. co do awaryjności to 4 razy wymieniałem koło zamachowe (ach ta twardość metali!!!) z 2 razy świece żarowe i jeszcze ćoś tam mam 91 ha do pomocy są 3 ursusy 1222 (od roku) c360 od 198x i c330 od 197x)

spoko ciągniczek w 1997 dałem za niego coś ok 70 tys zł a ile teraz?

 

Pozdrawiam

tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Jakim biegiem orzesz bo jakoś długo potrzebowaleś ba zaoranie tych 15 ha? Ile mth zrobileś przez te 9 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Czy ktoś orintuje sie ile powinno wynosić ciśnienie doładowania przy maksymalnym obciążeniu w zetorze 10540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj