Polecane posty

GABBER85    1293

Dobrze Ci piszą ze popęka, najlepiej podzielić na pola jakieś. Jak niepodzielisz a zazbroisz nawet tak jak strop to możliwe ze będą rysy się pojawiać ale to zależy od podłoża, najlepiej nawieźć gruzu jak najwięcej, dobrze zagęścić i płytę wtedy można dać cieńsza nawet 15cmC16/20 /jak już niektórzy chcą/, i siatkę, są siatki gotowe, luknij na Allegro.

A jaką powierzchnię masz tego?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z miękkim podłożem na placu widzę że nie dotyczy tylko mnie ;p kiedyś utwardzaliśmy kopiąc ok 40 cm dołek gdzie wysypywaliśmy gruz a na to szlakę, ale po kilku latach to się nie sprawdziło u nas. Więc teraz szykuje się mały remont podwórka ;p utwardzamy podłoże kamieniem i zalewamy betonem typu b-20 zakupionym w awbudzie ;) beton typu b-20 jest bardzo wytrzymał i myślę że jest dobrym rozwiązaniem, ale jednocześnie wiąże się z wysokimi kosztami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

Ja jestem zwolennikiem płyt ,,monoskich'' 100X300 super sprawa podłoża grząskiego się nie boi nie pasuje droga to turem przewiozę w inne miejsce może kto ma namiar na przystępną cenę do nabycia okolice lublin/warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Płyty tak ale podsypkę 20 cm piasku by się przydało zrobić. Ostatnio 0,15x1,5x3m kupowałem po 350zł/szt netto. Ale to na pograniczu wielkopolskie/dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno robiłem sobie dojazd do działki i dopóki miałem tanie płyty to kładłem płyty. Jeśli ktoś ma dostęp do takowych po dobrej cenie to chyba wychodzi najtaniej, pod płytę nie trzeba więcej podsypki jak 5-10 cm. Jak płyty się skończyły położyłem geokratę grubości 20 cm i zasypałem żwirem zmieszanym z piaskiem, i właściwie jedyna różnica polega na tym, że jak jedzie betoniarka to płyty lekko się ruszają, a geokrata ani drgnie ;) Jak ktoś ma niedrogi żwir, bądź piasek, to polecam sobie przeliczyć koszty takiego rozwiązania, bo jest rewelacyjne. Ja płaciłem za metr kwadratowy około 37 zł krata + membrana pod kratę. Piasek miałem za free.

 

Póki co rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie, i polecam bo takie coś wytrzyma długo, a wszelkie utwardzenia luźnymi materiałami zawsze wejdą w ziemię.

 

Jeśli trzeba jedynie utwardzić, a nie potrzebujemy równej betonowej płyty to moim zdaniem sprawdzi się bardzo dobrze.

 

 

O dziwo wymyślili to amerykanie :) Budowali w ten sposób drogi na pustyni.

 

PS. Płyty miałem po 100 zł, z dowozem na miejsce hds'em. Haków już nie miały, ale jako utwardzenie rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Suchy piach się rozjeżdża i taki efekt jak widzimy. Fakt widziałem to na autostradzie mieli też drogę tym zrobioną i tłuczeń na to, mimo to jak jeździły setki aut to się rozjeżdżało w niektórych miejscach chyba że nie wszędzie to wsadzili.

 

Jeśli na jakąś drogę wysypiemy szlakę/żużel czy tłuczeń, porobimy spadki to się nam ładnie zrobi twarda droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na rolniczym podwórku nie jeździ setki aut po 40 ton każde. Jeśli taka 20 - 25 cm warstwa zasypana suchym piachem wytrzymuje nacisk 60 tonowych czołgów to na podwórku powinno się sprawdzić. Każda warstwa luźno wysypanego materiału wejdzie z czasem w ziemię, no chyba że wysypiemy tego metr i ubijemy walcem. Ale nawet i to nie pomoże jak pod spodem bagno.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

6 cm to na chodnik.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

W temacie przeczytałem że według większości najlepszym sposobem na błoto jest kruszywo.

U mnie też jest tragedia z błotem. Myślałem żeby tak na 30cm założyć rurki drenacyjne, potem dać tak 25-30cm jakiegoś kruszywa lub grubego żwiru, a w tych miejscach co będę jeździł na szerokości 3,5m zrobić takie fundamenty gdzieś na 30-40cm w głąb (fundamenty a pomiędzy nimi te 3,5m drogi przejazdowej), te fundament po to żeby po jakimś czasie te kruszywo się nie rozjechało na boki. Czy takie coś zda egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Fundamenty hmm, pomysł ciekawy ale raczej nie dobrze będzie bo jak Ci siądzie kruszywo to będą fundamenty wystawać albo będzie górka na nich. Na moje to te rurki drenarskie dobrze jest włożyć najlepiej w geowłókniną co by się nie zamulały, obsypać je drobnym żwirkiem, na to grubszy żwir/kruszywo a na wierzch dać znów drobniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Jak mieliśmy problem na podejściu do obory krów(z dachu leciała woda, błoto zawsze po kolana było) to najpierw zebraliśmy błoto, a potem wysypaliśmy taki chodnik gryzionym asfaltem.Koszt 30ton/500zł.Teraz nie mamy problemów,bo podłoże jest przepuszczalne. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

he mieszkancy biskupina utwardzali swoje obejscia poprostu drewnem i jak widac zachowoje to swoja funkcje do lat obecnych :D

He z tym drewnem to zartowalem dobre to bylo jak staly konie na podworku a nawet moze nie :)

a tak na serio na utwarzanie najlepsze jest napewno stara dachówka i drobny gruz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Troche odgrzewam temat, ale nie mogę już przez podwórko przejść. A co myślicie o moim pomyśle, żeby wykorytować,wsypać warstwę żwiru i ułożyć bloczki betonowe takie jak na fundamenty się daje? Ma ktoś coś takiego, albo gdzieś widział?

 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To równie dobrze można ułożyć trelinkę dobrze poszukać z demontarzu jakąś i będzie tanio może taniej niż bloczki a kształt pewnie też jest nie bez powodu taki a nie kwadratowa bo zapewne inaczej się zachowuje niż bloczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Trylinka jest OK, ale blisko mnie nie ma. Za używaną chcą 2 zł/szt plus koszt transportu. A bloczki moge mieć 1,7 zł/szt na podwórku. Bloczków potrzeba 10 na m2 i trylinki też.. Musze utwardzić około 500 m2


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Trylinki 9 szt potrzeba na m2.

 

Ja kupowałem place po GSie i drogi są zrobione z trylinki czy z bloczków, ale tych betonowych 25x25cm. I jest ok, niektóre tylko zmurszały ale większość jest ok. Jak zmienialiśmy je na kostkę to je na palety i szły na mury, teraz też czyścimy i przekładamy na palety, szwagier też sobie nawybierał na podmurówkę.

 

Jeśli bloczek to tylko betonowy, nie żużlowo-betonowy.

 

Dołożysz trochę i masz kostkę.

 

Ale czy płyta, kostka czy beton to i tak finalnie za m2 wychodzą podobne pieniądze. Może beton kilka zł drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kolega z okolic białej podlaskiej może przywieźć węglan wapnia lub tłuczeń zagęszczający się z kopalni w okolicach mielca - po prostu ma pustą patelnię na powrocie, regularnie wozi towar w tamte strony.

kontakt: Kamil 604205086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A czy może wiecie gdzie w lubelskim produkują trelinkę lub w województwach sąsiednich, bo chciałbym sobie utwardzić podwórko i wjazd, a używanej nie chciałbym bym za bardzo bo ciężko znaleźć żeby była ładna i równa? Kostki nie chcę bo za duże koszta, wiem że ładnie się prezentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

ale podałeś mi link do całej trelinki

 

Jeszcze poszukam i podzwonię

Edytowano przez agro973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj