miras6336

Lexion 440

Polecane posty

miras6336    0

Witam. Chciałbym się dowiedziec coś o tym kombajnie (lexion 440), ponieważ chciałbym go kupic ;). Chodzi mi szczególnie o opinie użytkowników i wszytkich tych, którzy wiedzą coś na jego temat... Z góry dzięki... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

dołączam się do pytania...

 

jakie jest m.in.: spalanie takiego kombajnu i jak z ich awaryjnością (po ilu przepracowanych godzinach wystąpiły u was jakieś awarie??)

 

pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

Wiesz lexion 540 to calkiem inna maszynka. Rotory i te sprawy... Po ostatniej wizycie o handlarza straciłem chęc na te kombajny. Z zewnatzr to ładny był, ale w środku nic dobrego normalnie nie mniał... Te kombajny to chyba maja to do siebie że jak ktoś je kupuje to nie oszczędza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miras6336    0

Cukiereczków nie musiał miec, wiadomo nowe nie jest... Ale nie do tego stopnia :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Koledzy potrzebuje przeprogramować komputer na meni polskie przy lexionie 440 z 1998r z wielkopolski najlepiej proszę o info. Pozdrawiam

Edytowano przez Piotras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Zalezy jaka masz wersje IMO, ale ogolnie z polskim bedzie ciezko. Mysle jednak ze te pare slow ktore on pokazuje mozna sobie przetlumaczyc.:)


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

więc jeśli chodzi o IMMO to jeśli są 3 języki wgrane można dograć polski jeśli 7 to tylko wymiana komputera i koszt 4500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykR    0

Witam. Chce kupic kombajn Claas Lexion 440 z 2003 roku i potrzebuje o nim informacje. Chodzi mi o to ile moze zboża może przez siebie przepuscic, czy jest problem z wgraniem polskiego menu i inne awaryjność. Prosze o dokładne informacje. I zastanawiam sie kiedy została przerwana produkcja tego modelu bo znalazłem że w 2001 ale kombajn jest z 2003?? wiec pytanie kiedy skonczyła sie produkcja tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqlek    7

Hmm, mam nieco informacji o lexionie 430, ale to stosunkowo podobna konstrukcja, jeśli chcesz go kupić za mniej jak 220 tys to nie masz co szukać dobre egzemplarze zaczynają się od 250 tys. Co do sprawdzenia jego stanu, to w zasadzie tak jak z resztą kombajnów, jak masz jakieś pytania konkretne to pisz;)

 

________________

EDIT: Lexiony Evolution były robione do 2003, natomiast normalny był do 2001

Edytowano przez maqlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykR    0

Czyli jak lexion 440 jest 2003r tak twierdzi ze to nie prawda musi byc max 2001??? cena jego wynosi ok. 300tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Różnica miedzy lexionem 440 a 440 Evolution jest tylko wyposażenie Evolution jest naszpikowany elektroniką typu waga wilgotnościomierz itd a to co w środku typu powierzchnia sit sztyflerów czy bębna młócącego jest taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

  1. Witam pytanie czy można dostać pręty do klepiska głównego poprzeczne dokładnie pręt 8x8 będzie to z pewnością stal gatunkowa. Jeśli idzię to dostać to pytytanie gdzie najlepiej wlkp.
  2. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan91    0

440 bardzo dobry kombajn , pracuje w firmie usługowej mamy wiele kombajnów od 4 stetek do 7 setki. 440 to typowa twardzizna w tamtych latach nie liczyła sie sztuka tylko jakośc, kolega wyzej pisze ze evo naszpikowany elektronika a waga czy wilgotnościomierz to jest tak zwany kwantymetr i za to trzeba dopłacic wiec czy to 440 zwykłe czy evo moze go miec wystarczy zapłacic. evo ma nowysz środek mała kierownica i nowy joystick wersja przejsciowa prawie jak 500 ale wysypywanie zboża jak pamietam dalej jest w nodze. nie kojarze jakie tam są slilniki mercedes i rzadko wychodziły z perkinsem i zdecydowanie najlepszy jest merc , perkinsowi brakuje po prostu mocy a mercedes obciążenie 101 % i idzie. osobiście kupił bym z 4 setek 450 czy 60 mająwiekszą wydajnośc i mało palą od 16 litrów przy dobrych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

posiadam Instrukcje obsługi Claas Lexion 405,410,420,430, 440, 450, 460 komputer IMO. wiecej informacji PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj