fezoi

Agregat na przednim TUZ .

Polecane posty

fezoi    170

Dysponuję dwoma ciągnikami z przednim TUZ (105 i 125 km) dotychczas miałem na nich tylko obciążniki ,myślę o ich wykorzystaniu do uprawy przedsiewnej . Jak się zachowuje ciągnik z agregatem pchanym ? Co polecacie przy uprawie gleby gliniastej ( wyrównanie + kruszenie ,głębsze spulchnienie +wyrównanie ).Z tyłu będzie typowy agregat uprawowo-siewny bierny .Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

No ja ci polecam agro-masza tylko być musiał spytać czy z packerem mają bo na gline tylko packer ty zobacz jak to idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja mam zamiar pchać wał typu Croskill-Cambrige 3m z tym , że jest on zbudowany w ten sposób ,że jest podzielony na jakby 10 sekcji na sprężynach (wydaje mi sie to dobre przy kopiowaniu pola ) i zastanawiam się czy nie dołożyć łap z przodu aby spulchniać i równać pola.

 

Sebau1212 jeśli dołożyć do takiego agregatu (na TUZie) z tyłu Packera to na 100% będzie on się zapychał i zaklejał na mokrej glinie a co do filmiku to nie wiem czy jest sens pchania i ciągnięcia identycznego agregatu ;)

lepiej już by było jakby wał przed siewnikiem byłby pełny B) pozdro

Edytowano przez boku27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Tak dobra rzecz na przodni TUZ, ale jak masz Amortyzowaną przednią oś to nawet nie masz co kombinować.. Amortyzowana oś nie nadaje sie do pchania agregatu. Podczep do ciągnika który nie ma amortyzacji osi przedniej. Super sprawa, bo przed tobą to wyrówna a ten na końcu doprawi. :)@Duzy1 dobrze mowi, jak chcesz na gline to wes to co on poleca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Też jestem za agregatem z przodu :rolleyes:

Jeżeli miałbyś ewentualny problem z wyborem firmy to polecam Agro-Masz ;)

Mam taki (co prawda na tył) no ale pole po nim jest równiutkie i niema żadnych brył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dzięki za odpowiedzi ! mam nadzieję że temat się rozwinie . Dodam .że agregat bierny ma 3m.Myślę siać ciągnikiem 125km ( Steyr 9125 )jest na sztywnej osi. Z założenia chcę zrezygnować z bronowania orki (plug obracalny, ażur ) Mam koła i osie od Cambella , ale na glinie ich nie widzę .Zgadzam się z Boku27. Jeśli chodzi o koszty to nie będę szalał, coś używanego lub sam połączę jakieś wały i zęby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Yyy a co ma do tego amorka ośki? Ustawiasz ramiona w TUZie w pozycji pływającej i jest okej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

jeszcze co takiego znalazłem

post-30971-0-29480300-1294518280_thumb.jpg

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

co do tego filmiku to dlamnie taki zestaw to jest bez sensu

bo te 2 agregaty działaja zupełnie tak samo

juz lepiej na przód dac wał Cambel a z tyłu agreget z dobrym wałem packer lub Croskila

albo najlepiej agregat aktywny, wtedy na lzejszych i średnich glebach mozna zapomniec o przednim agregacie lub wale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Witam agrofotowicze już dawno nikt nie pisał w tym temacie no ale mam pewien dylemat otóż posiadam brone wirnikową niemeyer 3m z wałaem packera i jestem zadowolony z jej pracy ale jest pewien niedosyt ponieważ mam troche gliniastych pól do obrobienia, troche rędziny i przy uprawie po świeżej orce gleba mogłaby byc lepiej rozdrobniona i zastanawiam się nad czymś na przedni tuz. Co byście doradzili ? zastosowałbym wał campbella ale trudno zdobyc pierścienie, czy lepiej zastosowac 2 rzędy zębów czy talerzy ? jaki wał jeśli z tyłu mam packera ? Myślałem nad taką kombinacja: wał campbella +2 rzędy żębów+ wał ale chyba za długi by był....Aha ciągnik to pronar 1221A

zobacz załącznik:

post-11234-0-08516700-1303721905_thumb.jpg

post-11234-0-23446800-1303721933_thumb.jpg


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchaj wał campbella jest o lepszego osiadania gleby. Do rozkruszenia lepszy będzie wał crosskill lub cambrigde.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

podwojny campbell z waskimi ostrymi pierscieniami lepiej rozkruszy bryly w takiej ziemi niz crosskill czy cambridge.

 

tamte dwa bez wczesniejszego spulchnienia nic nie zrobia w ogole.

 

tylko wydaje mi sie, ze kon nie da rady.

 

tutaj pojedynczy z wloka. tylko jest pewne, ale.

raz, ze wymagaja sporo mocy (o czym wspominalem), zeby dobrze pracowaly musza byc ciezkie, dobrze wykonane tego typu narzedzia sa drogie.

 

skoro to ma isc przed brona wirnikowa, to przerob stary kultywator z 2 czy 3 rzedami lap, tak aby mozna go zapiac na przedni tuz i osiagniesz ten sam efekt jesli chodzi o rozbicie bryl za minimalne pieniadze i spokojnie ciagnik wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Myślisz że wystarczy? no to pomyśle nad tym i może masz racje że nie ma co dużo wymyślac... A mam jeszcze jedno pytanie trochę nie związane z tematem ale tak przy okazji: Jak lepiej jest stosowac wał cambella przy pługu czy na przedni tuz ????


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przy plugu.

 

w tamtym roku ojciec tak pod buraki uprawial. w tym roku zrobilem doswiadczenie, jesli okaze sie, ze lepiej jest zrobic wszystko za jednym przejazdem ze wzgledu na wilgoc, a raczej jej brak to bede rozwijal ten projekt.

mam ciagnik z zapasem mocy, wiec jak najbardziej mam pole do popisu, przed kultywatorem chce zastosowac jeszcze wloke.

najlepiej by bylo zastosowac jeszcze jakies trzymanie prawidlowej glebokosci pracy, mozna zastosowac kolka, ale najlepiej sie sprawdza wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tylko coś dymi z tym zestawem na filmiku. lepsza by była przed agregatem włóka ona lepiej równa niż strunowy wał

 

tylko coś dymi z tym zestawem na filmiku. lepsza by była przed agregatem włóka ona lepiej równa niż strunowy wał, odniosę się do przedmówcy. Ale czasami lepiej jest zrobić przed południem to zanim zrobisz to przewieje i lepiej się sieje, ale ja również jestem zwolennikiem 1 razowego przejazdu belarus+brona wirnikowa+siewnik zawsze zrobisz szybciej i wszystko robisz na raz, myślę nad dorobieniem włóki przed broną oraz zrobienie dodatkowych bron z podwójnymi wałkami strunowymi które podczepił bym na hydropak zamiast siewnika gdy będę robił na buraki. Bo w tym roku gdy robiłem i było troszki mokro to wał packera zlepiał ziemię i marnie to wyglądało, więc podczepiłem 4 brony lekkie na hydropak i od razu było lepiej. Myślę że te 2 wałki strunowe które dorobie do bron dadzą jeszcze lepszy efekt.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Wygląda dobrze choć zakład ślusarski go produkujący nie jest zbyt znany i osobiście dwa razy bym sie zastanowił czy ryzykować.

 

Inna kwestia ... patrząc na filmiki czy to AgroMaszu czy inne ... jaki jest sens pchania jednego agregatu i ciągnięcia drugiego? Nie wystarczy jeden. Wydaje mi się, że to jednak delikatny przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Jak nie widzisz sensu to raczej nie widziałeś cieżkiej ziemi do uprawy. A co tam na filmiku agro-maszu jest takiego ciekawego?? Co do tego agregatu to osobiście szukałbym czegoś z cambridge, ma lepsze kopiowanie terenu i z przednią włóką zrobi dobrą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Właśnie w tym rzecz, że o ile wały i włóki rozumiem o tyle niespecjalnie widzę sens pchania i ciągnięcia bliźniaczych agregatów opartych o łapki. Inna sprawa, że mając tak ciężką w uprawie ziemię solidnie zastanowiłbym się czy ekonomiczniej i lepiej nie wyjdzie z agregatem aktywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Powiem tak dobry, ciężki agregat uprawowy bierny zrobi lepsza robotę niż najlepszy aktywny. Ja miałem na myśli taki agregat z przodu na takiej samej ramie tylko z wałem cambridge i włóką tylko że z szerokimi łapami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

RafZielak piszesz że dwa agregaty na raz to przerost formy nad treścią, masz jakieś doświadczenia pod tym względem czy tylko tak Ci się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Zgadza się ... piszę na zasadzie "tak mi się wydaje" choć bardziej na zasadzie "znajomość fizyki i agrotechniki tak mi podpowiada".

Jedyny sens powieszenia czegoś na przednim tuzie podczas siewu widzę w odciążeniu tylnego podnośnika. Jeśli nie ma takiej potrzeby, jeśli ciągnik poradzi sobie z kilkoma tonami z tyłu bez konieczności dociążania przodu, nie widzę ku temu większego sensu. Jak napisałem ... o ile rozumiem powieszenie wału to już podwójny (z przodu i z tyłu) agregat oparty o zęby sprężynowe uważam za wspomniany "przerost formy nad treścią". Oczywiście jak ktoś lubi puszczać paliwo z dymem, jak ktoś lubi przesuszać sobie glebę może robić co chce, ale jednak to chyba nie o to chodzi.

Co do agregatu/brony aktywnej ... polemizowałbym jednak czy oby na pewno agregat bierny w każdych warunkach z nią wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj