Zaloguj się, aby obserwować  
pawel2

Jaki kombajn?

Polecane posty

pawel2    0

Witam drogich forumowiczów. Borykam się z pewnym problemem a mianowicie szukam kombajnu zbożowego na areał 230 ha

dysponuje 300 tyś pln. Najlepiej gdyby był nowy dziękuje za wszelką pomoc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maszna ma być nowa czy używana? Jak nowa to szukaj w NH i JD bo one są najtańsze na rynku (1470 i TC50X0)

Jeśli używana to masz większe pole do popisu.

Kosisz rzepak?

Masz kukurydzę?

Musimy wiedzieć czy zwykły heder wystarczy czy trzeba przystawki dodatkowe.

Osobiście proponował bym NH w porównaniu do JD o niebo lepszy omłot (przynajmniej to co widziałem seria CX80X0 i seria T) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek4011    1

Jak nowy to starczy ci tych 380 tysięcy na nówkę deutza ;) moim zdaniem nie opłaca się pchać w nh jak już to od serii csx w górę ale nie starczy ci kaski :P pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TD80D    0

też był polecił New Hollanda a dokladnie CSX7050

u mnie w wiosce w spółce mają CSX7060 tylko że mają coś ok.400ha

więc na twój areał to CSX7050/40 to wystarzczy oni dali chyba 400 tyś.

ale mniejszy model powinien być tańszy więc pewnie się zmieści

Edytowano przez TD80D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theursus3p    3

Proponuję Deutz Fahr 5485 HT lub jeszcze większy jeśli jest za mały można poszukac większego <_< Ja mam i sie dobrze sprawuje na 200 ha jeśli jeszcze jakies pytania to na gg 20184765

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

New Holland to dobra firma tylko słaby troche serwis jak chcesz nowy kombajn i miec na kilka lat spokojna głowe. A tak kupisz starą maszynę z niemiec wysłużone i trzeba co rok coś wkładać.pozdro.

 

Wulgaryzmy!

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sąsiad miał claasa 6-klawiszowego i takiego samego NH (oba powyżej 2000 r.)to powiedział że wykonanie claasa jest o niebo lepsze niż NH

Edytowano przez Guardian1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

merytoryczność twojego postu przeraża :blink:

Claas jak i NH to liderzy jeśli chodzi o kombajny zbożowe.

Co jest lepiej wykonane?

Jakie to JD i jakie NH?

U nas wszyscy którzy mają WTS początkowo kupowali serię T ale teraz zauważyłem, że pojawia się coraz więcej CX. Obdrzdącach o wydajności serii 12 ton nie będę się wypowiadać bo nie mam z takimi doczynienia.

Patrząc na jakość omłoty to NH ma jest w czołówce, dodatkowo duży będen dobrze sprawdza się w rzepaku.

Napisz czy kombajn ma być nowy bo nie widziałem czy odpowiedziałeś na to pytanie ;)

Kwestia jak z powiększaniem gospodarstwa jak przebiega sprawnie to lepiej kupić coś większego żeby za 4-5lat nie byl za mały. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Hmm, Claasa nowego za te pieniądze nie kupisz to pewne. Prędzej używany. Za TUCANO 450 zapłacisz ok. 600 tys. netto a za 430 z 550 tys. netto. Tak więc z takim budżetem nie ma szans. To już lepiej zrobić tak jak koledzy piszą i kupić NH albo JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jeśli za te pieniądze to właśnie JD 1470 sie zmieści w tych pieniadzach a wykonanie lepsze jak w NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No netto. A są tacy co kupują nowy kombajn za np. 500 tyś nie będąc na Vacie? Przecież tam jest teraz ponad 100 tyś Vatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Oj znam takich B) . Sam pan Święcicki Baborówka( brał udził w tej debacie o maszynach na Agro Shown i RTP przysłał z niej płytę) ma ponad 1000 ha i tez nie jest na Vacie i sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj