Zaloguj się, aby obserwować  
tomasz0605

Ursus 4514 czy inny?

Polecane posty

tomasz0605    0

witam. co sadzicie o ursus 4514 z napedem ? jak one sie sprawują ? i ile warto za niego dać ? a moze polecacie cos innego do 70KM ?moze byc tak do 85KM do 40tys gora 45tyz zł . ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Z tego co wiem to ciągniki są dobre ale w niskich tem. mają problwmy z zapalaniem. Oto moich kilka propozycji:

1 http://allegro.pl/massey-ferguson-3050-4x4-i1399906871.html

2 http://allegro.pl/case-4230-xl-1995-waskie-kola-tani-i1395734601.html

3 http://allegro.pl/massey-ferguson-3060-z-napedem-agro-terreco-i1392778459.html

 

Mi się zdaje że najlepsze by był jakiś Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

miałem takiego ursusa z 1996 rku sprawował sie dobrze w moim gospodarstwie 25ha był najwiekszym ciągnikiem. tylko ze one mają bardzo cienki udzwig tylnego tyz 1700kg lub cos w tym stylu.

moc dobra oszczędny silnik i niezła kabina tylko ten tuz sprawia ze ma ograniczone zastosowania np 3 skiby obrotowy rabewerk nie pójdzie podniesc. pozatym jak kupisz to patrz zeby miał dodatkową pompę hydrauliczną ma wtedy większa wydajność oleju.

ja mojego sprzedałem za 45tys miał orginalne 3700 godzin i stan oceniam na bdb opony miał 70% i kpl obciązników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMaly95    0

Jestem szczęśliwym posiadaczem Ursusa 4514 [AgroBis-odmłodzona [moja z 2009r.] wersja starej 4514 trochę inna kabina ,maska reszta prawie to samo co w starej] jak dla mnie jest to bardzo dobry ciągnik jak na razie nic się nie zepsuło , ciągniczek oszczędny sprawuje się super robi głównie w ładowaczu czołowym ale tagże w pług-u 4 skibowym i agregacie uprawowo siewnym i jak narazie jest ok polecam ale ostrzegam wygody w nim to się nie znajdze w lato nie można zamknąć drzwi bo się robi sałna , a w zimę [zanim się silnik nie nagrzeje nie można włączyć nawiewu ciepłego powietsza na szybę] też nie można się zamknąc bo szyby zaparują i nic nie widać... TO jest właśnie Polski Ursus wgoda-made in sparta mechanika i moc EXTRA B)

Edytowano przez TheMaly95

Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! :D
Melioranta zawód wielki!! Suszy pola i butelki.
BIZON - KOSI , MŁÓCI , I CHŁOPA PRZEWRÓCI xD
___________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus03    0

Ja mam ursusa 4512 od 2004 roku i szczerze ci polecam tego 4514. Moj do tej pory sie nie psuje i wszytsko chodzi elegancko. Potwierdzam to co mowi poprzednik na temat wygody ale poza tym to super traktorek. U mnie tez jest najwiekszym w gosp i chodzi super :)

Edytowano przez marcinus03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMaly95    0

@ adrin6231 z tym podnośnikiem to nie jest tak źle zależy który rocznik bo te ursusy były modernizowane i tak pierwsze modele ursusa 4512 [najpier on był produkowany[1987-2009] ,potem dołądzyła odmiana z 4x4 [1989 - 2009] miały udzwig tuz-a 1318 potem 1700 ,2200,2400kg i za dopłatą dodatkowy siłownik wspomagający TUZ zwiększający udzwig podnośnika do 2800 kg jak chcesz wydać 45 tyś. to szukaj modeli z ok. roku 2000 z podnośnikiem o udzwig 2200kg albo starszego eksportowego one zawsze miały wzmocnione siłowniki i wygodniejszą kabinę i będzie OK B)

Edytowano przez TheMaly95

Ursus jest bogiem, orka nałogiem,sienie zabawą,a ropa podstawą !!! :D
Melioranta zawód wielki!! Suszy pola i butelki.
BIZON - KOSI , MŁÓCI , I CHŁOPA PRZEWRÓCI xD
___________________________________________________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROTEZ    0

Też jestem szcześliwym posiadaczem 4514 od 1992 roku ma 5100 mtg i jeszcze mnie nigdy nie zawiódł.Silnik perkinsa bardzo oszczędny spokojnie sobie radził z 4 skibowym pługiem.Zwróć uwagę na to zeby miał dwie pompy hydrauliczne mój ma jedną i jest to troche uciążliwe bo zeby włączyć hydraulikę zewneczną trzeba przestawiać zawór pod siedzeniem.Zimą w mrozy -15 odpala na dotyk wystarczy podgrzać świece i pali.

 

Uważaj z błędami

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi4512    160

Ja posiadam 4512 (bez przodka :( ), dobry ciągnik zwłaszcza jeżeli chodzi o oszczędność. Mam go 12 lat, 1650 mtg i żadnych większych awarii, remontów. Udźwig TUZ'a 1700kg, wspomaganie. Ogólnie polecam ;)

Edytowano przez adi4512

dscf246175sba.jpg
Zapraszam na mój kanał na YouTube ;)

27.06.2008r - 27.06.2013r. - 5 lat na AF! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz0605    0

dzieki za porady i opinie . Tez juz wczesniej slyszalem kilka pozytywnych opini na jego temat . u mnie mialby procować z ANNA , sadzarka do ziemniaków , i formownica do ktorej potrzebna jest duza moc wlasnie okolo 70km to min. jesli jest naped to ten ursus wystarczy .:-) poza tym mam jeszcze T-25 i dwa MF 3125 oraz 3655 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Jeździłem U-4512 z 2004 roku na kursie pr.jazdy kat. T i mam taką uwagę: kiepsko działa wspomaganie na wolnych obrotach. Ten którym ja jeździłem wyglądał jak nowy, a strasznie tonął w olejach;/. Dyrektor szkoły rolniczej gdzie robiłem kurs powiedział, że już po kilku miesiącach użytkowania (a kupili nowy) ciekł olej (prawa strona silnika- wspomaganie). Wymieniali uszczelnienia, chwile było dobrze i dalej tak samo. Ale poza tymi szczegółami to ogólnie chwalił ten ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

nie zgadzam się z tym że 1700 kg czy nawet 2200 dla ciągnika 70 koni to dość porównywalny zetor z tą mocą podnosi ponad 3tony a nawet 4 nie znam się na ziemniakach i nie wiem ile może sadzarka ważyć ale ja wiem ze miałem duże problemy z podnosnikiem. co do reszty sie zgodzę ze to dobry ciągnik ale jak bym dzis takiego kupił to bym szukał 5714 z dwoma siłownikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz150    10

Mój znajomy ma 5314 i mówił że bardzo oszczędny silnik. Ale nie wykazuje tych 74KM :/ bardzo słaby jeżeli chodzi o uciąg, pod górki trzeba redukować biegi i w orce też nie ma rewelacji 3 skibowy ciąga normalnie ale 4 skibowych nie da rady. Nie wiem nic więcej na ich temat tylko tyle co mi znajomy powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczur    0

Fatalne skrzynie to raczej w modelach 3060 i podobnych za to seria 3xx ma czysto mechaniczne skrzynie carraro - i one mają opinie niezawodnych.

 

Zaproponował bym koledze Landini 6880 odpowiednik mf 377 ten sam silnik perkins co ursus 4514 ale skrzynia znacznie wytrzymalsza i z lepszych materiałów, różni się od mf -a tylko kolorem i niższąceną z racji mało znanej marki.

Ceny w granicach 30 - 40 tyś zł za rocznik 93 - 96.

czym różni się landini od mf:

http://www.agrofoto....304#entry599304

dane techniczne landini 6880:

http://www.agrofoto....230#entry613230


Landini 6880, Zetor 5245, Mf 255, Claas Dominator 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj