tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

yacenty    3883

a czym ostatnio pryskałeś przed tym zabiegiem w rzepaku? moze opryskiwacz brudny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie opryskiwacz napewno nie. Doglebówka była z rsm. Eksperyment. Bezorka po mzuri. Myślicie że to przyczyna? Że od sierpnia trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
22 godziny temu, losktos napisał:

skróciłeś caryxem. Kiedy był robiony zabieg? Czy było zimno podczas zabiegu lub parę dni po?

Było  ciepło  kilka dni po zabiegu i w czasie zabiegu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
23 godziny temu, Bartek933 napisał:

Propikonazol,prochloraz,dikwat, desmedifan,chloropiryfos i coś jeszcze?

chloropiryfos także?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

od kiedy gdzie można znaleźć  konkretne podstawy prawne dotyczące wycofania tych substancji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

DO 15. Trzeba robić zapas, najlepiej na paragon


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
43 minuty temu, ansu napisał:

Do stycznia chloropiryfos mają sprzedać.

No ale widział ktoś jakieś konkretnie rozporządzenie na temat wycofania tych substancji ? Czy chodzby jakiś artykuł prasowy ? Bo wszyscy mówią że do stycznia ale w necie żadnych informacji "oficjalnych" znaleźć nie mogłem 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Dzisiaj w hurtowni pokazali mi kwit do kiedy jake śor mogą sprzedawać.

Na chloropiryfos tylko jedna firma wystąpiła o przedłużenie pozwolenia podobie z substancją z mospilan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
5 godzin temu, ansu napisał:

Dzisiaj w hurtowni pokazali mi kwit do kiedy jake śor mogą sprzedawać.

Na chloropiryfos tylko jedna firma wystąpiła o przedłużenie pozwolenia podobie z substancją z mospilan.

Dnia 3.11.2019 o 14:44, Bartek933 napisał:

Propikonazol,prochloraz,dikwat, desmedifan,chloropiryfos i coś jeszcze?

Odchodzi także dimetoat (danadim) i tiachlopryd (proteus), więc z substancji działających dłużej niż 5 minut zostaje tylko acetamiparyd (mospilan). Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

O Proteusie pierwsze słyszę, muszę się dowiedzieć dokładnie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli olej rzepakowy odchodzi w zapomnienie, bo nie będzie go z czego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Proteus niby ma zostać. Mospilan już nie długo, ale generyki wylatują. Chlorpiryfos jedna firma wystąpiła o rejestrację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
28 minut temu, ansu napisał:

Proteus niby ma zostać. Mospilan już nie długo, ale generyki wylatują. Chlorpiryfos jedna firma wystąpiła o rejestrację.

Na acetamipryd (jeszcze) terminu na wycofanie nie ma, więc nie wiem skąd info o wycofywaniu śor na jego bazie.

Chloropiryfos wycofany na amen, więc nie ma co się łudzić że będzie jakaś jedna mityczna firma z śor na bazie chloropiryfosu.

A z tym Proteusem to mi się chyba na szczęście przyśniło, także zostaję dwie substancję czynne. Ciekawe na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

A tak z innej beczki. Mieliscie juz kontrole z wios na pozostalosci po opryskach. Ja w tym roku mialem brali klosy i robili testy czym bylo pryskane i czy nie zawyzalem dawek i czy nie pryskalem zakazanymi substancjami. Jak z nimi rozmawialem to w 2020 maja kontrolowac 20 procent rolnikow i z roku na rok wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2345

Pawel213 a jesteś w jakimś pakiecie rs? Ktoś mi kiedyś mówił ze to bujda z tym badaniem kłosów, ze nikt tego nie robi to widocznie mylił sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj