tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Jarek90    7

Cześć, podpowiecie czym zwalczę jeśli jest to możliwe powój polny w rzepaku? Na jednym polu strasznie dużo mi się tego nasiało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
17 godzin temu, yacenty napisał:

Jak robal nie zezre to można robić rekordy na 25 30 sztukach

A ja tu się zamartwiam że za rzadki u mnie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Pokropił deszczyk i chyba wszystko z 33szt/m2 powschodziło 2 tygodnie po siewie. Czyli 10 dni różnicy pomiedzy największym i najmniejszym. Teraz jak to opryskać by się ładnie rozgałęził?.. Rządki co 45cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

no chyba trzeba patrzyć w jakiej fazie jest większość roślin. Skoro więcej jest większych roślin w odpowiedniej fazie do zabiegu, to pryskaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
45 minut temu, koniu napisał:

no chyba trzeba patrzyć w jakiej fazie jest większość roślin. Skoro więcej jest większych roślin w odpowiedniej fazie do zabiegu, to pryskaj.

A tych małych siewek nie popali? Są miejsca gdzie tylko malutki rzepak jest.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

tak czy inaczej skoro dopiero powychodził to i tak trzeba czasu żeby miał te 4-5 liści. Zwłaszcza że teraz jest chłodniej więc wegetacja zwolni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W nocy nawet poniżej 10°C w dzień za to 25°C i więcej. 

Jakoś nie wiem kiedy to te liście kiedy liścienie. Jak zrobię zdjęcia to poradzicie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Mój rzepak ma 2- 3 liście ale i sporo jest co dopiero wylazły i są w fazie liscieni. Chwasty zółte ale cały czas bede obserwował czy coś nie przetrwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
ansu napisał:

W nocy nawet poniżej 10°C w dzień za to 25°C i więcej. 

Jakoś nie wiem kiedy to te liście kiedy liścienie. Jak zrobię zdjęcia to poradzicie..?

liścien jest okrągły, liść kształtny i pozabkowany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy wschodzacy jeszcze teraz rzepak da sobie rade i cos bedzie z niego ? bo siany rzepak ogolnie był 20 sierpnia ale teraz troche deszcze przeszły i jeszcze wschodzi rzepak bo wczesniejsze wschody były masakryczne i bardzo malo go wyszlo , mam nadzieje ze teraz sie zagesci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u mnie kiedys wschodził w grudniu - i tak dał 3.5 tony :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72

Powiedzcie czy macie jakiś patent na myszy? Wrąbały placami 20% plantacji. Bedę chcial dosiać ale to dziadostwo trzeba wytępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Witam. Tak wyglądał mój rzepak wczoraj 06.09. Posialem rzepak 1 raz i myślę które to liście właściwe? Te 3 z 4? pozdrawiam i życzę sprzyjających warunków waszym roślinom  ;)

20190907_103816.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Masz tu dwa liścienie i dwa liście właściwe. Właściwe to tę ząbkowane

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

Masz tu dwa liścienie i dwa liście właściwe. Właściwe to tę ząbkowane

Dziekuję 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Panowie rzepak mój wygląda tak. Tam gdzie te place puste są to zaczyna dopiero schodzić i teraz pytanie jak podejść do regulacji. Bo ten co już jest pasowało by regulować a ten co schodzi to jeszcze trochę napewno. Czy przelecieć teraz jakimś samym Tebu a potem dać coś mocniejszego czy czekać aż ten mały trochę podrośnie? 

IMG_20190907_084810.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

podzielić regulację na pół, pół już drugie pół za tydzień


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Lepszy Caryx , ja będę teraz leciał 0,5l Caryx i potem Tebu 0,6l + CCC 0,5l lub może druga połówka Caryx nie wiem zastanawiam się . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Spoko jeszcze jest czas na regulację pokroju i zwalczanie chwastów, 2 liście.

 

z21.jpg

z22.jpg

z25.jpg Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj