Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

milanreal1    290

Same posty o nawożeniu.Gdzie jest jakiś moderator

Dziwi Cie to jak temat jest właśnie o nawożeniu? :D Jak najbardziej posty są na temat.

I co Niemcy dowiedli że siarka w II dawce ma lepszy efekt plonotwórczy niż w I dawce?

A co lepej zastosowac saletrosan czy polifoske 21? słabo mi po schodził, miejscami nic nie ma,nie chce mocno inwestowac

polifoska u mnie jest tańsza ok.100zł na tonie.

magnum123    47

no jak posty o galerze, maku , chabrze, żółtych naczyniach są o nawożeniu to niech tak będzie. I nie chodzi mi tu o karanie kogokolwiek lecz oto by nie mieszać nawożenia z odchwaszczaniem itp

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek90    196

A co lepej zastosowac saletrosan czy polifoske 21? słabo mi po schodził, miejscami nic nie ma,nie chce mocno inwestowac

polifoska u mnie jest tańsza ok.100zł na tonie.

Polifoska 21 pogłównie nie nadaje się ze względu na zawarte formy azotu jak juz chcesz to musisz rzucić jeszcze saletre, osobiście wole i będę stosować saletrosan.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

atomik    145

dlatego o naczyniach bo jest poczytny temat, poprostu myślałem że te miseczki to mają jakieś wabiki feromonowe i tyle. ja na pierwsze daje saletrosan, dla gleby miód to to nie jest bo kwasice robi ale cóż lepsze to niż słono bulić za np. siarczan potasu. 300 kg saletrosanu na 1 dawke. a idealny nawóż siarkowy to Agrosulca http://www.agrosulca.pl/

Bambi24    0

Czego najbardziej potrzebuje rzepak oźmy wiosną jakich składników w czystej postaci i w jakich ilościach na hektar

losktos    120

Polifoska 21 pogłównie nie nadaje się ze względu na zawarte formy azotu jak juz chcesz to musisz rzucić jeszcze saletre, osobiście wole i będę stosować saletrosan.

Polifoska 21 jest nawozem uniwersalnym ;) ma mniej formy azotanowej a więcej amonowej. Co nie zmienia faktu że saletrosan jest lepszy :)

@Bambi24

Azot zależnie od plonu w jaki celujesz, 150-160 kg N/ha minimum

Siarka - 8-12 kgS / 1 tone zakładanego plonu

No i dolistnie oczywiście bor, molibden mangan.

P i K jeżeli dostał mało na jesieni lub uboga gleba też warto podać.

Jak czegoś zapomniałem to koledzy dopiszą ;)

Tomek90    196

Polifoska 21 ma forme amonową 13% i amidową 8%, azotanowej/saletrzanej-brak, także na pierwszy strzał się nie nadaje chyba że zboże/rzepak w super stanie.

magnum123    47

tak jak przedmówca napisał polifoska 21 jest najgorszym nawozem ze wszystkich N na pierwszy raz ze względu na formy azotu które są wolno pobierane. Na pierwszy raz najlepszy nawóz to taki który daje od razu tzw.kopa

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie po niedzieli (podkarpacie) ma byc nawet 9 stopni to moze bedzie cos sie siac ale zobaczymy jak bedzie

Tomek90    196

Nic niewiadomo, niema co patrzeć na pogody długoterminowe jedna podaje na 4 lutego -14C, druga 2C ;[

bialy2005    193

unas narazie sima pełna para na roztopy sie zanosi a sniegu sporo. Takze według mnie minimum 2 tygodnie jeszcze. najpierw snieg musi zejść, a póżniej trzeba czekac na mocnijsze przymrozki

ksys    2

tak jak przedmówca napisał polifoska 21 jest najgorszym nawozem ze wszystkich N na pierwszy raz ze względu na formy azotu które są wolno pobierane. Na pierwszy raz najlepszy nawóz to taki który daje od razu tzw.kopa

Tylko,że w ubiegłym roku kto sie zbytnio pośpieszył z saletrą to rozhartował rzepak i mróz dokończył dzieła.Polifoska 21 troszkę wolniej zadziałała i tak nie zaszkodziło.

magnum123    47

ja sieję saletrę i dlatego zawsze czekam aż inni posieją i dopiero parę dni po nich i nie narzekam

Tomek90    196

My posialismy 9 marca parę dni ciepła, potem mrozy -11 (nie zapowiadali takich w długoterminowej) bez śniegu i rzepak nie ruszony, jedynie muszelka na końcówkach przyżółkła :)

magnum123    47

Powiem tak jakbym miał saletrosan to bym siał jak tylko się da w pole wjechać z saletrą wolę poczekać

Tomek90    196

Zgadza sie też byśmy nie rzucali ale tak podają te długoterminowe ;[

atomik    145

Polifoska 21 jest nawozem uniwersalnym ;) ma mniej formy azotanowej a więcej amonowej. Co nie zmienia faktu że saletrosan jest lepszy :)

@Bambi24

Azot zależnie od plonu w jaki celujesz, 150-160 kg N/ha minimum

Siarka - 8-12 kgS / 1 tone zakładanego plonu

No i dolistnie oczywiście bor, molibden mangan.

P i K jeżeli dostał mało na jesieni lub uboga gleba też warto podać.

Jak czegoś zapomniałem to koledzy dopiszą ;)

Panie chyba się przespało lekcję w szkole:), P jest nie mobilny w glebie tylko przez uprawę się porusza więc nic nie da proszek, a na liścia to co położysz to jak umarłemu kadzidło. Ja na wiosnę daje tak: 100 kg soli potasowej jak najwcześniej, 1 dawka azot saletrosan 2 saletra i do przodu potem bor i inne gadźety :)

atomik    145

ja bym dał na drugą dawkę tylko żeby było dostatecznie wilgoci. wiadomo że długo się uwalnia

knoro21    8

Sypiecie nawóz w ostatnie mrozy czy jeszcze z tydzien dwa przed ostatnimi mrozami? Bo czytajac posty z tamtego roku widzialem ze wiekszosc zaczynała sypac przed 10 marca.. U mnie ostatnie przymrozki byly koło 20 marca nawet po jestem z Podlaskiego. Dlatego nie wiem jaka strategie obrac sypac w ostatnie mrozy (bo tak napewno bede sypał pod zboża) czy z tydzien wczesniej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa