tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

rafto    32

W poprzednim sezonie stosowałem pierwszy i ostatni raz saletrosan ze względu na bardzo powolne wg mnie rozpuszczanie i działanie jedynie co to na pierwszą dawkę można go zastosować i to w dawce nie mniejszej niż 400 kg na ha a co za tym idzie cena :/ U mnie saletrosan po 1350 zł więc nawet nie brałem go pod uwagę przy zakupie nawozów, w tym roku jak wszystko będzie dobrze po zimie zastosuję na pierwszą dawkę saletrę amonową z siarczanem amonu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja w tym roku będę tak samo nawoził jak w zeszłym, czyli:

I dawka 400kg Saletrosanu + 100kg Soli Potasowej

II dawka 264kg (200 litrów) RSM32 - 2 tygodnie po pierwszej dawce

 

potem już tylko w opryskach jakieś makroelementy, bory itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Siarczan amonu stosowaliśmy ale zakwasza glebe i strasznie lekki nie dolatuje to nastepnego rzutu.

 

@biały celujesz w 200N :D ?? ile wczesniej dawałeś saletra na I dawke??

 

@MarcinPykuS lepiej na 2 rzutu N rozłóż :)

 

@BARABUS nie lepiej rsm z siarką? czy cennowo moze drożej??

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w ubiegłym roku była saletra 300 i 300 do tego 2 razy mocznik z siarczanem doslitnie. Takze w sumie jakies 220N wiosna i 20 jesienia


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@Tomek90

 

Dlaczego lepiej na 2?

 

U mnie poszło 70N jesienią, a na wiosne 204N, plus nawożenie dolistne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jakie osiągacie plony rzepaku przy nawożeniu ok 200 N w czystym na ha ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem 4t ale wiosna wygladało to tragicznie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@MarcinPykuS 70N :blink: po co tyle jesienia?? Umnie 12N :D i pod śnieg poszedł w pożądku. 2 dawki bo 3 kiedy masz zamiar rzucić? Dasz za póżno to zielony bedzie stać dłuzej :wacko:

@biały a siarczanu amonu nie dawałeś?? Z oprysku przymało siarki troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak sądzicie, jak wniosłem 85kg SO3 jesienią w lubofosie to wystarczająca ilość, czy lepiej dać jeszcze wiosną z azotem?? jak będzie pod co sypać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

W zeszłym roku rzepak miałem pierwszy raz to wiosną poszło ponad 190N w nawozach+dolistnie mocznik, basfoliar itd. Mocno przypaliłem go siarczanem i były mijaki pomiędzy przejazdami, ale jak się wziął to ten przypalony był piękny, a mijaki znacznie gorsze. Miałem zagęścić przejazdy, no ale... Człowiek uczy się na błędach.

 

Mój nie był dosuszany i sporo zostało na polu, bo zielony :( , plon 3,8t/ha.

 

@Tomek90

 

Przedsiewnie poszło 300kg/ha polifoski8, 100kg/ha mocznika i 500kg/ha wapna granulowanego. Mocznik mógł iść przed podorywką. Stożek przy ziemi. Zobaczymy jaka będzie zima...

 

Tutaj zdjęcie:

 

http://www.agrofoto...._1082_48508.jpg

 

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Jakie osiągacie plony rzepaku przy nawożeniu ok 200 N w czystym na ha ???

150N było 3.5t z hektara prawie ale koszony zielony ze JD 1450 ledwo szedł, na skupie wyszło wilgotność prawie 19% :D to do tyłu niewiem ile poleciało z strąkami no i marny był z jesieni taki gesty jakby w poplonie posiany z 15kg/ha, a kolory tęczy to chyba wszystkie miał :lol:

 

@MarcinPykus

Umnie 300kg polifoski 4 i też wapno granulowane coś koło 300kg/ha ostatnie big/bagi poszły ciekawe czy coś da bo jeczmień to tam żółkinie i skrzyp rośnie miejscami sporo :D

Ten mocznik to niewiem w jakim celu dawałeś lepiej było juz dolistnie albo odżywka z azotem.

Btw. Rzepak na zdjeciu to niczego sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Nie wylegaja Wam te rzepaki przy takim nawożeniu ?? plony bardzo dobre :D

@ MarcinPykuS - U mnie gdzie jest taki duży to po pierwszym śniegu liście ma już połamane i czuć kapustą :/ a jak u Cb wygląda na ta chwilę sytuacja ? co to za odmiana ?

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a gdzie można dostać RSM z siarką, bo u nas na razie jeszcze nie mają, co do samej siarki w rzepaku to w saletrosanie będzie jej już dość sporo, w zeszłym roku wystarczyło, średni plon z 45ha wyszedł 3,7t/ha także nie najgorzej, a każdy wie jak rzepaki wyglądały w wielkopolse po zimie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

My na 1 lecimy od dwóch lat polifoske 21 w dawce 250 kg. Po 2-5 dniach Saletra i wtedy juz jak pójdzie wjechać kolejny raz Saletra i ogólnie wychodzi dobrze plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

u mnie na dzien dobry 400kg 34n nastepnie kizeryt 150kg/ha poprawka saletrzakiem po 2tyg 300kg/ha jak nie wymarznie 4 mijam z duuuzym zapasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Tomek @

Ja na pierwszy zabieg dam 200 kg saletrosanu, za jakieś 2 3 tygodnie saletrzak 200kg i jakieś 3 razy dolistnie mocznik siar.mag. i insol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

a u nas było dzisiaj -11 bez jakiejkolwiek okrywy śnieżnej, na najblizsze noce ma być znacznie zimniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kazdy planuje a u mnie w centrum zero śniegu i mróz, ba @kalus już nawozy będzie siał. daj se chłopie na wstrzymanie bo jeszcze z 10 wpisów i pogłównie będziecie cały nawóz siać już na jesieni. lepiej trzeba było kupić flaszkę i niech od tego boli głowa


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

@BARABUS W firmie Unibaltic Agro w Szczecinie maja.

@atomik No to kupuj tą flaszkę i niech cię głowa nie boli chlopie :) Umnie pod 30cm w polu podchodzi okrywa więć flaszka mi narazie nie potrzebna dopiero na święta przyjdzie się kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tylko ciekawe czy po te 30 cm ziemia zmarzła bo jak nie i śnieg nie zleci to też kup sobie flaszkę na święta a drugą na po bo się przyda


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

A tego to niewiem przydałoby się sprawdzić ale myśle, że powinna byc zmarznięta bo po pierwszysch śniegach było nocami ok -14 i już się nie roztopił tylko przybyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

chyba że tak bo u mnie było najniżej przy gruncie -14 a potem śnieg zleciał do zera


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie tez bez okrywy na dziś dzień, tyle że w naszym regionie nie zapowiadają poniżej -10 więc nie będzie źle puki co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Barabus a zgnilizną nie zanosi jeszcze? U nas juz -12 ale śniegu skolko godno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj